Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Reklam Yazarı Metehan Ardıç Sakarya Ünüversitesinde

25 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Reklam Yazarı Metehan Ardıç Sakarya Ünüversitesinde
Reklam Yazarı Metehan Ardıç  Sakarya Ünüversitesinde

Yaratıcı Reklam Yazarlığı Çalıştayı

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Yaratıcı Reklam Yazarlığı” adlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleşen etkinliğe, Reklam Yazarı Metehan Ardıç konuşmacı olarak katıldı. Modiki Reklam Ofisi Reklam Yazarı olan Ardıç, “Reklamcılık mesleğinde temel ilke mecra aramak değildir. Önemli olan güçlü fikirler üretmektir. Zaten güçlü fikirler ürettiğinizde, büyük mecralara da ulaşmanız kolay olacaktır” dedi.

Reklam yazarı her alanda bilgi sahibi olmalı

Bir reklam filmi başarısının, önermesinden geçtiğini vurgulayan Ardıç, “ Önermenin kuvvetli olması, filmin de kuvvetli olmasını sağlıyor. Dolayısı ile bazen bulduğunuz fikirler ve önermeler amacına ulaşıyorsa ortaya başarılı işler çıkıyor. Bu da hem müşteriyi hem de sizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Yarat?c? Reklam Yazarl??? Yarat?c? Reklam Yazarl???

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak öğrencilere önerilerde bulunan Ardıç, “Reklam yazarı olmak istiyorsanız her alanda bilginiz olmalı ve genel kültürünüz iyi olmalıdır. Kelimeleri, başlıkları birçok şeyi takip etmeniz gerekiyor. O yüzden kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz o kadar iyi iş sahibi olursunuz” diyerek sözlerine son verdi.

Reklam Yazarı Metehan Ardıç, etkinlik sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

Tarihçe

Kendisine çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan Sakarya Üniversitesi’nin çekirdeğini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Bu okul 1971 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ne dönüşmüş, 1982-1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı bir Fakülte olarak öğretim vermiştir.

3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

90 sonrasında kurulan üniversiteler arasında akademik ve teknik altyapısını hızla tamamlayan üniversitemiz idari birimleri ile ISO-2002 Kalite Belgesi ile “EFQM Mükemmellik Yetkinlik Seviyesi Kalite Belgesi”ne sahip ilk ve tek devlet üniversitesi olup lâboratuar, eğitim ve sosyal hizmetler, Internet alt yapısı ve bilişim sektöründeki atılımlarıyla bir çok üniversite için örnek oluşturmaktadır.

Fiziki imkanlar

Üniversitemiz yerleşkesi yan kampüslerimiz de dahil yaklaşık 1.700,000 m2’dir. Eğitim öğretim ve idari süreçlerinin uygulandığı fiziki alan toplamı ise 320.433.9 m2’dir.

2013-2014 yılı itibariyle Üniversitemiz bünyesinde 16 Fakülte, 7 Yüksek Okul, 18 Meslek Yüksek Okulu, 4 Enstitü ve Devlet Konservatuvarı eğitim ve öğretim birimleri mevcut olup, toplam öğrenci sayımız  62.719’dur.

Bugün itibariyle devam eden inşaatlarımız  Kampüs Alt Yapı Projesi kapsamında :
4 adet Laboratuvar Binası, Mini Futbol Sahası, 2 Adet Tenis Kortu, 2 Adet Basketbol Sahası, Hukuk Fakültesi Derslik Bloğu inşaatıdır.  Derslikler ve Merkezi Birimler Projesi Kapsamında : İlahiyat Fakültesi İnşaatı, İşletme Fakültesi İnşaatı, Teknoloji Fakültesi Merkezi Laboratuvar Binası İnşaatı, Tıp Fakültesi Bünyesinde Morfoloji (A) Blok İnşaatı, Deney Hayvanları Laboratuvarları İnşaatı ve ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları Tarafından Yaptırılanlar : Karasu M.Y.O Ek Binası İnşaatı, Kocaali M.Y.O İnşaatı, Kaynarca Eğitim Bilimleri ve Uygulama inşaatı,  Arifiye  M.Y.O İnşaatı, Sapanca M.Y.O İnşaatı, Hendek M.Y.O İnşaatı ve Şen Piliç tarafından yaptırılan Bilgisayar Bilişim Fakültesi İnşaatları çalışmaları devam etmektedir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar