Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CKuvvetli Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11342 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Recep Tayyip Erdoğan, SUBOR’un Medine İstasyonunu ziyaret etti

19 Şubat 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Guncel»Recep Tayyip Erdoğan, SUBOR’un Medine İstasyonunu ziyaret etti
Recep Tayyip Erdoğan, SUBOR’un Medine İstasyonunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SUBOR fabrikasının Medine’de bulunan yapı merkezini ziyaret etti.

Türkiye ve yurt dışında  bir çok projeye söz sahibi olan yapı merkezi bünyesindeki Karapürçek ilçesinde bulunan  Subor fabrikası  Türkiye cumhuriyeti  başbakanı Recep Tayip Erdoğan açılışını yapan Avrasya tüneli ve daha sonra  Hicaz Demiryolu kapsamında Medine istasyonunda incelemede bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SUBOR’un Medine İstasyonunu ziyaret ederek, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Arıoğlu ve Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirer’den bilgi aldı.

Mescid-i Nebevi ziyaretinden sonra Medine İstasyonu’na gelen Cumhurbaşkanı’na, ziyareti dolayısıyla teşekkür plaketi takdim edildi.

Suudi Arabistan’da yapımı devam eden Mekke, Cidde, Kral Abdullah Ekonomi Şehri ve Medine şehirlerini birbirine bağlayan 450 km uzunluğundaki Haremeyn Hızlı Tren Projesi kapsamında yer alan Medine İstasyonu; ulaşım, altyapı ve genel müteahhitlik alanında dünya çapında ilkleri gerçekleştiren Yapı Merkezi tarafından başarıyla inşa edilerek, işverene teslim edilmişti.

Böylece Hicaz Demiryolu kapsamında 1908 yılında yapılan ilk tarihi istasyondan sonra Medine Kutsal Şehri’nin ikinci İstasyonu da Türkler tarafından yapılmış oldu.

Proje kapsamında Yapı Merkezi tarafından; 155.000 m2 büyüklüğünde istasyon, otopark, itfaiye binası, helikopter pisti ve cami yapıları inşa edildi.

Özellikle Hac ve Umre sırasında iki kutsal şehir arasındaki ulaşımın kolaylaştıracak projeyle, günlük 200.000 kişinin seyahat etmesi planlanıyor. Projenin kullanıma başlanması için hat ve diğer istasyonların tamamlanması bekleniyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar