Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rahim VAROL”Yetkili olmak Etkili olmak anlamına gelmiyor”

06 Haziran 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Rahim VAROL”Yetkili olmak Etkili olmak anlamına gelmiyor”
Rahim VAROL”Yetkili olmak  Etkili olmak anlamına  gelmiyor”

Adam Gibi Sendikacılığın Yapıldığı Adrese Gel

Her Memur Yasal Haklarını Kullanmalı 4688 Sayılı Saya Memura Verilen Örgütlenme Hakkıdır.Birlik Olmadığın Sürece Kayıpları Yaşamaya Devam Edersin Sadece Yapacağın Tek Şey Var Memur Arkadaşım
Adam Gibi Sendikacılığın Yapıldığı Adrese Gel .O Adres Tartışmasız Koşulsuz Türkiye Kamu-Sen Dir.

Habervole  Genel Yayın Yönetmeni  Fehmi DUMAN’ın  sorularını Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı ve Türk Kamu Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim VAROL   cevapladı.

MALUM SEN İMZASINA SAHİP ÇIKAMIYOR.

2015 Yılında imzalanan toplu sözleşme hükümlerinin 20 tanesi halen uygulamaya geçmedi .Malum sendika imzasına sahip çıkmadı. Türkiye Kamu sen uygulanmayan hükümler için dava açtı.

Memur vergi dilimine giriyor, enflasyon karşısında eziliyor. Malum sendika yetkili olduğu halde sus pus oturuyor.

MÜDÜRLERE VE ARKASINDAN MEMURLARA ROTASYON KABUL EDİLEMEZ.

Son zamanlarda rotasyon kaşınmaya başlandı .Sendika olarak rotasyona dava açtık.Kamu çalışanlarına rotasyon zulümdür. Çocukların  eğitimine engeldir. Ekonomiye de darbedir.

Rotasyon olunca acaba ne düzelecek. Rotasyondaki amaç nedir.Bilen yok sadece rotasyon gelsin.Rotasyonun aile bütünlüğünü bozacağı düşünülmüyor mu?

MEMURA VERİLEN SÖZLER HAVADA KALMASIN UZMANLIK SINAVI İVEDİ AÇILSIN.

Sayın Maliye Bakanımız referandum öncesi uzmanlık sınavı açılacağını söyledi.Maliye çalışanlarına umut verdi .Halen bir ilerleme yok.Yapılandırma sürecinde memurlar gece yarılarına kadar çalıştı.

KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKAL TERCİHLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ

Her kamu çalışanı mutlaka yasal hakkını kullanmalı sendikalı olmalı.Toplu sözleşmelerde kamu çalışanlarına kayıp yaşatan yetkili sendikaya gereken cevabı vermeli.Aksi halde bu güne kadar yaşadıkları mağduriyetlere yenileri eklenerek daha da çok mağduriyet yaşayacakları aşikardır.2017 Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme artık son çırpınışları olacak.Bu arada her defasında söylediğimiz gibi memur bindiği dalı nasıl kestiğini görecek.

ADLİYE HİZMET BİNASI MI? ZULÜM BİNASI MI?

Defalarca açıklamalarda bulunduk zaman zaman yetkililere adliye binasının bağımsız olması gerektiğini söyledik.

Her geçen gün adliye binasında yeni kurulan mahkemelere tanıklık ediyoruz.Çalışanlar perişan .Gün geçmiyor oda arayışı olmasın.Yetkililer çaresiz.Bunların sorumlusu ne hakim ,savcı nede hizmet eden adliye çalışanları.Binbir zorluk içerisinde hizmet veren çalışanlar  küçücük bir odada 3,5 kişi bazı odalarında 8,10 kişi omuz omuza çalışarak masa aralarından yan geçerek hizmet vermeye çalışıyor.

HUKUKÇU MİLLETVEKİLLERİ SİZ NEDEN BU SORUNU ÇÖZMÜYORSUNUZ?

İlimizdeki  hukukçu milletvekilleri avukatlık hizmeti verirken siz adliye çalışanlarının yanındayken bunları biliyordunuz, vekil olduktan sonra bu sorunu nasıl olduda bu güne kadar çözmediniz.Ne bekliyorsunuz.Adliye çalışanları odaların darlığı bir tarafa dosyadan  birbirlerinin yüzünü bile göremiyorlar.Zaten çalışmaya elverişli olmayan ,Odaları dahada küçülterek yeni mahkemelere yer arayışı çözüm değildir.

ADLİYE BİR AN ÖNCE BAĞIMSIZ BİR HİZMET BİNASINA KAVUŞTURULMALI.

İlimizin tüm milletvekilleri Adalet Bakanı ile görüşerek bir an önce bağımsız adliye binasının inşaasını sağlamalıdır.Hücre gibi odalarda hizmet veren çalışanlar bu mağduriyetten kurtarılmalıdır.Bazı ilçelerimizde adliye binaları son derece güzel yapılmış ve bağımsızdır.Bu ilçelerin bilmediğimiz gizli  vekillerimi var? Bu ilçelerdeki adliye binaları adalet bakanlığına bağlı değil mi? Başta Hukukçu Milletvekilleri olmak üzere tüm yetkililer bir an önca bu sorunu çözmelidirler.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar