Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

QNB Finansbank ve Sakarya TSO’dan KGF buluşması

15 Nisan 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»QNB Finansbank ve Sakarya TSO’dan KGF buluşması
QNB Finansbank ve Sakarya TSO’dan KGF buluşması

QNB Finansbank ve Sakarya TSO’dan KGF buluşması

QNB Finansbank ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kredi Garanti Fonu ile birlikte düzenlediği toplantı Sakarya’da gerçekleşti.

Mersin, Manisa ve Bursa’nın ardından Anadolu’nun ekonomik nabzını tutmaya devam eden QNB Finansbank, Sakarya TSO ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ile birlikte Sakarya’nın ekonomik gündemini değerlendirdi.

QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, KGF Genel Müdür Yardımcısı Caner Teberoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Murat Sağman’ın katılımıyla gerçekleşen buluşma Sakarya TSO’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Sami Altınkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı Anadolu Buluşmaları’nın dördüncüsünde, Sakarya’nın ekonomik yapısı, yatırım kapasitesi ve sanayileşme ile Türkiye’deki ekonomik gelişmelerden bahsedildi.

KGF ile mevcut işlerinizi ilerletin

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan şunları söyledi:

“Tutkunuz varsa hem büyümek hem güçlenmek anlamında doğru yerdesiniz demektir. Sakarya’da büyüme iştahı, sanayileşme ve tarımda teknoloji kullanımı çok iyi durumda. Sanayide büyüme planlı ve doğru ilerliyor. Yatırım kararı alan sanayici ve iş adamları KGF desteğiyle mevcut işlerini ilerletiyor. QNB Finansbank olarak ilk günden beri KGF ile ilgili duruşumuz değişmedi. Eskiden KGF desteği alan kurumlara olumlu bir bakış açısı yoktu. Şimdi ise teminatlanma konusunda sıkıntı yaşayan ve büyümek isteyen herkes başvuruyor. Bu kuvveti alma konusuna artık daha sıcak bakılıyor.”

Sakaryalı işletmeleri KGF kredisi için QNB Finansbank şubelerimize bekliyoruz

Özkan ayrıca QNB Finansbank’ın en hızlı biçimde KGF kredisi sağlanan bankalardan biri olduğunu belirterek şöyle devam etti: “13 Ocak’ta başladığımız KGF destekli kredi kaynağımızı 10 binin üzerinde müşteriyle buluşturarak 3,5 milyar TL’nin üzerinde hacim yakaladık. Kredi Garanti Fonu, KOSGEB ve yurtdışından KOBİ’ler için aldığımız uzun vadeli kaynakların da desteğiyle KOBİ’lere 2017 yılı içinde 20 milyar TL’den fazla yeni kredi kullandırmayı hedefliyoruz. Verdiğimiz kredilerle KOBİ’lerin büyümesini, Türkiye ekonomisine ve istihdama çok daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak istiyoruz. Tüm Sakaryalı işletmeleri şubelerimize bekliyoruz.”

Yaklaşık 157 bin firmaya finansmana erişmede kolaylık sağladıklarını belirten KGF Genel Müdür Yardımcısı Caner Teberoğlu da KGF’yi 27 oyunculu bir takıma benzeterek kendilerini de bu takımın antrenörü olarak gördüğünü söyledi.

Sakarya TSO Başkanı Mahmut Kösemusul Sakarya’yı ve ekonomik yapısını değerlendirirken şu noktalara değindi:

“Sakarya tarımda, turizmde ve sanayide büyümeye hazır bir şehir. Sakarya milli değerlere ev sahipliği yapan, kısa ve orta vadede kendini gösterecek önemli bir şehir. İlimizin ihracat ve savunma sanayisi gibi konularda önemli bir gelişmesi var. Sakarya TSO olarak biz desteğimizi sürdürüyoruz.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar