Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Plato MYO ve Podimed meslek kazandırıyor

02 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Plato MYO ve Podimed meslek kazandırıyor
Plato MYO ve Podimed meslek kazandırıyor

 

Plato MYO ve Podimed, Saç ve Güzellik Programı öğrencilerine yeni bir meslek kazandırıyor

Plato MYO’nun Saç ve Güzellik Hizmetleri Programı’na sponsor olan ayak sağlığı ve bakımı markası Podimed, öğrencilere kendi alanlarında yeni bir meslek branşının kapılarını aralıyor.

Ayak sağlığı ve bakımında lider markalardan biri olan Podimed, Plato Meslek Yüksekokulu’nun Saç ve Güzellik Hizmetleri Programı’na ürün sponsoru oldu. Ayak sağlığı ve bakımı alanında; podiatri koltuğu, podiatri cihazı ve podiatride kullanılan aletlerin tedariğini sağlayan Podimed, medikal el ayak bakımı ile öğrencilerin yeni bir meslek kazanmasına destek oluyor. Podimed firması işbirliği ile İtalya’da podiatri ile ilgili eğitimlere de destek sağlayacaklarını açıklayan Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Program Başkanı Zuhal İpek, Podimed ürünlerinin öğrencilerin saç bakım ve güzellik bölümünde aldıkları derslere yeni bir branş ekleyerek, meslek dallarında daha başarılı olmalarına katkı sağladığını dile getiriyor.

1462176144_2

Saç ve güzellik hizmetleri programından mezun olan öğrencilerinin güzellik ile ilgili; cilt bakımı, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, dövme, epilasyon ve depilasyon, kuaförlük, manikür, pedikür ve zayıflama gibi branşlarda çalışabildiklerini anlatan İpek, “El ayak bakımı sağlığı eğitimleri sayesinde mezun olan tüm öğrencilerimiz hastanelerde ve özel el ayak bakım merkezlerinde çalışabilecekler. Kendilerine medikal el ayak bakım sağlığı merkezi açmalarını da mümkün olabilecek. Bu meslek dalında işe giren öğrencilerimiz yüksek maaş koşullarında ve iyi şartlarda işe giriyorlar. Bu mesleğin ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başladığını söyleyebilirim. İnsanlar artık ayak sağlığına çok önem veriyor. Birçok hastane ve klinikte de bu ünitelerin açıldığını görmekteyiz” diye konuşuyor.

Medya, Tasarım, Teknoloji, İletişim ve Sağlık alanlarında 2009 yılından bu yana toplam 25 bölümde 28 programla eğitim veren Plato Meslek Yüksekokulu; 2016-17 eğitim yılında 51 programda, birinci öğretim, ikinci öğretim ve ingilizce eğitim imkanı sunmaya hazırlanıyor

 

Hakkımızda

Plato MYO öğrencilerinin stajlarını uygun işletmelerde yapabilmesine imkan sağlayacak kontenjan temini için staj alanları belirlemek, ilgili birimlerle yazışmalarda bulunmak, bu amaçla program başkanları ve staj kurulundan gelen staj yeri önerilerini değerlendirmek, kurum ve kuruluşlardan gelen staj yerlerini öğrencilere duyurmak.

İlgili özel ve kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği geliştirerek iş ve iş gören sağlama konusunda plan, proje ve programlarının yürütülmesine destek ve katkı sağlamak, amacındadır

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar