Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Plato MYO Mütevelli Heyeti Çankaya Köşkünde!

29 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Plato MYO Mütevelli Heyeti Çankaya Köşkünde!
Plato MYO Mütevelli Heyeti Çankaya Köşkünde!

Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti ve Yönetimi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Plato Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu;

Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Tolga YAZICI, Başkan Vekilimiz Av. Namık AYHAN,Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Metin HÜLAGÜ, Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Prof. Dr. İbrahim Mete DOĞRUER ve Prof. Dr. Atilla YAYLA’yı 20 Nisan 2016 tarihinde Çankaya Köşkünde makamlarında kabul ettiler.

HALL6447-494x329

Sayın Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI ve TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve Prof. Dr. Beşir ATALAY da bu görüşmede yer aldılar.” 

 Plato MYO, Şişli’de “Turizm Haftası 2016” Etkinliğine Katıldı

Mesleki yüksekokul eğitimi alanında lider konumda yer alan Plato Meslek Yüksekokulu, Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Turizm Haftası 2016” etkinliğine katıldı. Eğitim programlarında “Turizm ve otel İşletmeciliği” ve “Aşçılık” bölümleri bulunan Plato MYO, etkinlikte açtığı stantla gençleri bilgilendirdi.

Sunum ve sahne organizasyonunu Konaklama ve Seyahat İşleri Alan Şefi Maviş Kılınç’ın üstlendiği program İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Turizm Haftası 2016 etkinliğine katılan Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, turizm konusunda “Değer olarak, potansiyel olarak her şeye sahibiz. Ancak bu potansiyeli gün yüzüne çıkarmamızda ciddi problemlerimiz var” dedi. Yentür, mesleki yeterlilik, nitelikli personel ve profesyonel işletmeyle ilgili problemleri aşmanın yolunun turizm eğitiminden geçtiğini ifade etti.

as1

Okul Müdürü Yakup Durmuş ise, “Dünya Turizm Örgütü’nün Turizm 2020 vizyonu Avrupa konulu çalışmasında Türkiye’nin 2020 yılında bölgesinde Fransa, İspanya ve İtalya’dan sonra dördüncü sırada olduğu belirtilmektedir” dedi. Daha sonra sahneye çıkan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Bando Takımı dinleyicilere müzik dinletisi sundu. Sis Gösteri Sanat Akademisi Halk Oyunları öğrencileri Karadeniz yöresine ait bir gösteri yaptı. Program İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencilerinin Türk Sanat ve Halk Müziği konseriyle devam etti. Okulun öğrencilerinden oluşan grubun mini bir konser vermesiyle program sona erdi.

Medya, Tasarım, Teknoloji, İletişim ve Sağlık alanlarında 2009 yılından bu yana toplam 25 bölümde 28 programla eğitim veren Plato Meslek Yüksekokulu; 2016-17 eğitim yılında 51 programda, birinci öğretim, ikinci öğretim ve ingilizce eğitim imkanı sunmaya hazırlanıyor

Plato Meslek Yüksekokulu Bursa’da meslek liselerindeki öğretmenlerle buluştu

Plato Meslek Yüksekokulu, meslek eğitiminin sorunlarını, meslek eğitimdeki gelişmeleri tartışmak ve bu konularda görüş alışverişi yaparak çözüm önerileri getirebilmek maksadıyla Bursa’da meslek liselerindeki öğretmenleriyle bir araya geldi.

Bursa’da bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Plato Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Suat Dönmez, “Plato Meslek Yüksekokulu, olarak 2 yıllık mesleki yüksek eğitim kurumuyuz. Bir vakıf okulu olarak İstanbul Balat’da tarihi Yarım Ada’da eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Bugün meslek eğitiminin sorunları meslek eğitiminde gelişmeler ve bu konularda görüş alışverişi yapabilmek ve çeşitli konularda çözüm önerileri getirebilmek maksadıyla Bursa’dayız. Meslek liselerindeki öğretmenlerimizle bir araya geldik. Onlarla meslek eğitimiyle ilgili konularda hem fikir alışverişi yapıyoruz. Hem de bu alandaki yeni gelişmeler çözüm önerileri neler olabilir, meslek eğitimlerin sorunları hakkında bir akademik çalışma yapıyoruz. Aynı zamanda onlara okulumuzla ilgili programlarımız, meslek eğitimi ve meslek eğitimiyle ilgili yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi aktarımında bulunduk. Son derece faydalı bir faaliyet olduğunu düşünüyorum. Hocalarımızla çeşitli konularda son gelişmeleri karşılıklı olarak tartıştık. Biz meslek eğitiminin ülke kalkınmasına çok önemli olduğunu değerlendiriyoruz. Özellikle yüksek öğretimde meslek yüksek okullarının hem kalitesinin arttırılması hem de daha çok uygulamaya dönelik eğitim yapmalı anlamında bu konudaki taviz verilmemesi gerektiğini değerlendiriyoruz. Özelikle geleneksel eğitim yöntemlerinden biraz daha uzaklaşarak daha modern tekniklerle günümüz gençlerinin daha çok ilgi duyabileceği şekilde müfredatlarımızı ve eğitim programlarımızı dizayn etmeye çalışıyoruz. Özellikle sektörle dirsek temasındayız. Sektörün ihtiyaçları teknolojinin getirdiği yeniliklerle sürekli ve çok hızlı bir şekilde değişebiliyor. Biz ne kadar bu değişime ayak uydurabilirsek ve sektörün gerçek ihtiyaçlarını tespit edip onlara ne kadar çok uygun eğitim modelleri geliştirirsek öğrencilerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını ve yarınlara daha güçlü olarak hazırlık yapmalarını sağlamış oluruz” dedi.

Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Münevver Yaman ise “Merkezi İstanbul’da olan Plato Meslek Yüksekokulu, “Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile 2011 yılında yaptığı protokolle toplam 4 olgunlaşma enstitüsüyle başlamıştı. Biz 5 yıldır bu süreci devam ettiriyoruz. 5 alanda eğitimlerini veriyoruz. Bu programlara Bursa’daki öğretmenlerimiz giriyor. Plato Meslek Yüksekokulu’nun taşra teşkilatında bu organizasyonu en çok düzenleyen okul biziz. Plato Meslek Yüksekokulu’na şahsım ve diğer kurum müdürleri adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


 

HALL6447

Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti ve Yönetimi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Plato Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimden yapılan açıklamada şu ifadelere yer…
IMG-20160426-WA0016

Plato Meslek Yüksekokulu, meslek eğitiminin sorunlarını, meslek eğitimdeki gelişmeleri tartışmak ve bu konularda görüş alışverişi yaparak çözüm önerileri getirebilmek maksadıyla Bursa’da meslek liselerindek…
IMG_0083

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Plato Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında artık gençlerin İŞKUR bünyesinde kendi kariyer danışmanları olacak.

 

indir

Plato Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım (İngilizce) Program öğrencisi Zeynep Büşra Demir, Polonya’da düzenlenen Uluslararası Öğrenci Afiş Yarışması’nda dereceye girdi
Gölge

Plato Meslek Yüksekokulu, Adanalı lise son sınıf öğrencilerine Game of Gölge ekibi oyunlarıyla doğru bölüm ve meslek seçimine yönelik bir seminer verdi.
IMG_1476

Plato Meslek Yüksekokulu Şanlıurfa’da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7’nci Şanlıurfa kariyer günlerine katıldı

YORUMLAR