Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pamukova’nın Geleceği ipotek altına alınıyor

22 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Pamukova’nın Geleceği ipotek altına alınıyor
Pamukova’nın Geleceği ipotek altına  alınıyor

Cumhuriyet Halk Partili Erdoğan ISIR’ın Pamukova Belediyesi tarafından kullanılmak için meclisten yetki istediği 18 milyon liralık kredi ile ilgili basın açıklaması.

‘Daha önce Pamukova belediyesi tarafından geliri altyapıda kullanılmak üzere dükkan ve taşınmazlar ihaleye çıkarıldı. Bu dükkan ve taşınmazların kiralama hakkı olmasına rağmen belediye tarafından satıldı.Ben ve CHPli arkadaşlarım bu ihalelere itiraz etmedik çünkü ihalelerden kazanılan paranın asfalt çalışmasında kullanılacağı açıklandı.

Biz CHP’liler olarak Pamukovanın geleceğinin daha güzel olmasını istediğimiz için altyapı ve asfalt ile ilgili olan hiçbir çalışmaya karşı gelmedik, gelmeyeceğiz.

Bu taşınmazların ihalesinden toplam 30 milyon türk lirası gelir elde edildiği iddia edilmektedir. Belediye konuda net bir açıklama yapmamasına rağmen elde edilen gelirin bu olduğunu biliyoruz.

PAMUKOVA PAMUKOVA2 PAMUKOVA3

Altyapıda kullanılacağı söylenen bu satışlardan elde edilen gelirin ardından Pamukova belediyesi 23.05.2016 tarihinde meclis üyelerini olağanüstü toplantıya çağırarak iller bankasından 18 milyon türk lirası kredi kullanmak için yetki isteyeceğini açıkladı.

Bu kredinin içme suyu yağmur suyu kanalizasyon ve altyapı nedeniyle bozulan yolların asfalt ve kilitli parke yapılmasında kullanılacağını Cevat KESER tarafından açıklandı.

Daha önce Sayın KESER bu asfalt ve parke çalışmasının yarısının Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacağını açıklamıştı. Şimdi bu 18 milyon TL nereden çıktı. Bu borç ile Pamukova belediyemizin geleceğini ipotek altına almayalım?

Uzun süredir Pamukova ilçemizin altyapısının inşa edilmesinde dolayı toz toprak ve çamur sıkıntısını görmezden geliyoruz. Yeterki ilçemizin altyapısı düzenlensin ve çocuklarımıza altyapısı olan bir ilçe bırakalım istiyoruz. Onun için yapılan tüm çalışmalara elimizden geldiği kadar destek olduk ve oluruz. SASKinin ilçemizde yürüttüğü çalışmalarda yaşanan zorlukları asla eleştirmedik çünkü altyapı bizim için önemliydi.

Dükkan ve arsa satışından elde edilen 30 milyon türk lirasının ardından bu kez 18 milyon lira kredi kullanılacak. Yani toplamda 48 milyon türk lirası para girecek Pamukova belediyesinin kasasına. Bu paranın asfalt ve parke işinde kullanılması konusunda tereddütler yaşamaktayız. 48 milyon liranın ne için kullanılacağı büyük bir soru işaretidir.

Bu sebeplerden ötürü Pamukova’da benim belediye başkanı adaylığım döneminde göreve seçilen 4 CHP’li Belediye Meclis üyemizin kredi isteme yetkisine karşı oy kullanacaktır.

Ben iktidar partisinden seçilerek meclisimize gelen tüm üyelerimize bu kredi yetkisini ret etmeye çağırıyorum. Satışlardan elde edilen gelir asfalt ve kilitli parke yapımı için yeterlidir. Bu kullanılacak kredi Pamukova nın geleceğini ipotek altına alacak sonradan gelecek isimlerin sırtına büyük bir borç yükü bırakacaktır.

AKP meclis üyesi arkadaşlarımızın bizim gibi Pamukovanın geleceği için bu yetkiyi vermemeye ve isteği ret etmeye davet ediyoruz.’

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar