- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pamukova Halkı Kokudan Bayıldı.Zehirlenme Endişesi başladı

30 Temmuz 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Pamukova Halkı Kokudan Bayıldı.Zehirlenme Endişesi başladı
Pamukova Halkı Kokudan Bayıldı.Zehirlenme Endişesi başladı

Tilki İle Çan

 Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir tilki varmış. Bu tilki gezinmeyi pek severmiş. Yine bir gün gezinirken yolda bir çan bulmuş.Bu çan onun çok hoşuna gitmiş. Her gün bu çanı da yanında gezdirir olmuş. Çanı gezdirmiş gezdirmiş; ancak artık gezdirmekten usanıvermiş.Sonra çanı, yolda gördüğü bir çam fidanının başına asmış ve orada bırakıp gitmiş.Aradan yıllar geçmiş, çam ağacı büyüyüp serpilmiş. Bir gün, tilkinin çam ağacının tepesine bıraktığı çanı aklına gelmiş. Hemen çam ağacının yanına gitmiş.

Gitmiş gitmesine; ancak fidan olan çam ağacı kocaman bir ağaç olduğundan onu tanıyamamış. Aramış taramış, bir türlü çanı asıp gittiği çam fidanını bulamamış.

Sonra bir de bakmış ki, o çam fidanı büyümüş ve kocaman bir ağaç olmuş. Çanı da onun tepesinde asılı duruyormuş. Tilki, çanı almak için uğraşmış uğraşmış; ancak çam ağacının başına yetişemediğinden bir türlü alamamış.Alamayınca, çam ağacına:

 “Eğil çam ağacı da çancağızımı alayım!” demiş.

Çam ağacı hiç de oralı olmamış ve tilkiye eğilmemiş. Tilki, çam ağacına çok öfkelenmiş ve ona:

“Nacağa söyleyeyim de seni kestireyim!”demiş. Sonra hemen nacağın yanına gitmiş.

Nacağa:“Çam ağacının tepesinde çanım var; fakat çam ağacı çanımı vermiyor. Gel de şu çam ağacını bir kesiver!” demiş.

Nacak:“Ben önümdeki kuru yarmaları bile kesemiyorum artık, çam ağacını nasıl keseyim?” demiş. Tilki, nacağa kızmış. Sonra ona: “Ateşe söyleyeyim de senin sapını yaktırayım!” demiş.

Ateşin yanına gitmiş, ona:“Şu nacak çam ağacını kesmiyor. Gel de şu nacağın sapını bir yakıver!” demiş. Ateş, tilkiye:“Ben önümdeki yağlı yarmaları bile yakamıyorum artık, nacağın sapını nasıl yakayım?” demiş.

Bunu duyan tilki çok kızmış ve ateşe:“Çaya gidip söyleyeyim de seni söndürteyim!” demiş. Tilki çaya gitmiş, ona: “Şu ateş nacağın sapını yakmıyor. Gel de şu ateşi bir söndürüver!” demiş. Çay: “Ben kendi yönümde bile zor akıyorum artık,cehennem ateşini nasıl söndüreyim?” demiş.

Çaya da kızan tilki: “Koca öküze gidip söyleyeyim de seni ona içtireyim!” deyip doğruca koca öküzün yanına gitmiş. Sonra ona: “Şu çay, ateşi söndürmüyor. Gel de şu çayı bir içiver!” demiş. Koca öküz:“Ben ahıra bile zor gidiyorum artık, çayın yanına kadar gidip de nasıl içeyim?” demiş.

Tilki koca öküze de kızıp ona:“Canavara gidip söyleyeyim de seni ona yedirteyim!” demiş. Gidip canavara: “Şu koca öküz çayı içmiyor. Gel de şu koca öküzü bir yiyiver!” demiş. Canavar, ona:“Ben taze kuzuları bile yiyemiyorum artık, koca  öküzü nasıl yiyeyim?” demiş.

Tilki, bu defa canavara kızıp ona:“Köpeklere gidip söyleyeyim de seni onlara öldürteyim!” demiş ve köpeklerin yanına gitmiş.Onlara: “Şu canavar koca öküzü yemiyor. Gelin deşu canavarı bir öldürüverin!” demiş. Köpekler,tilkiye: “Canavar önümüze gelirse öldürürüz!”demişler.Köpeklere de öfkeden deliye dönen tilki,onlara:“Kemelere gidip söyleyeyim de sizin kepeneğinizi deldirteyim!” demiş. Sonra kemelere gidip onlara:

“Şu köpekler canavarı öldürmüyor. Gelin de şu köpeklerin kepeneğini bir deliverin!” demiş.Kemeler, köpekleri aramaya gidemeyeceklerini söylemişler.

 Bu defa kemelere kızan tilki:“Kediye söyleyeyim de sizi ona yedirteyim!”demiş. Kedinin yanına varmış. Ona:“Şu kemeler, köpeklerin kepeneklerini delmiyorlar. Gel de şu kemeleri bir yiyiver!”demiş.Kedi, tilkinin sözünü tutup kemeyi tutmuş.Nacak çama sıçrayıp çamı kesmiş. Tilki zıplayıp çanını almış. Ateş, nacağın sapını yakmış. Çay akmış, ateşi söndürmüş.Koca öküz çayı içmiş. Canavar, koca öküzü yemiş. Canavarı köpekler yakalamış.

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necla Bakan Pamukova’da olup bitenleri  yöre  halkı  ile  görüştü.Saadet  Partisinin  Yörede  yaptığı  çalışmaları sürdüren Pamukova Belediye Başkan Adayı Ahmet ŞEN’den  de İstişare  yapan

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necla Bakan “Kağıt  Fabrikası  Pamukova’nın  geleceğini  tehlikeye  sokacak bir  çalışma,Az  önce  Şehir içinden  geçerken  burnumuzun  direği kırılacak  düzeyde  bir  koku gördük.Bu koku  derhal  durdurulmalı ve  yöre  halkı bir  nefes  almalı”dedi.

PAMUKOVA HALKI  FERYAT  EDİYOR

PAMUKOVA’da Yanlış  giden  birşeyler  var

YAPILAN ÇALIŞMALAR   HALKA  RAĞMEN OLUNCA

OLANLAR OLDU

KAĞIT  FABRİKASI  PAMUKOVA  İLÇESİNİN  SONUNU  GETİRECEK

HALKIN GERÇEK  GÜNDEMİNİ  DİNLEYELİM

Son Günlerde Ovamızdan Koku Şikayetleri Çok Yoğun.Koskoca Bir İlçe ile Köylerinde Yaşayan İnsanımız Göz göre göre Zehirli Havaya Mahkum Edilmekte.Aslında Söylenecek Çok Söz Var Ama En kısa ve Net Olanı
Biosun Yöremden Çek Git Senide Zehirinide İstemiyoruz

Fevzi Söyler Ot kokusunu b*k kokusuna çevirenlerden biri terketti Pamukova’yı.Kokmayan bir belde de yaşıyor

Murvet Coban B….k kokuyorrr

Cemil Dilmaç O koku kokuşmuşluğun kokusudur be hocam. Kurcalama daha da kokar.

Rafi Karayaka Bizim pamukovadan bir şey olmaz birlik beraberlik olmadığı sürece

İsmail Kiraz Süt bozuksa kaymak ne yapsin.

Selahattin Çırak İnsanlar istedikleri gibi yönetilirler müstehaktır

Aliriza Kumru Ben birey olarak ilçemin bu şekilde rant uğruna maf edilmesine gönlüm ragzı değil

Hüseyin Çeroğlu Değerli arkadaşlarım lütfen paylaşalım. platform oluşturalım. Rant için güzel ilçemizi peşkeş çekmeyelim. Gelecek nesillere yaşanır bir ilçe bırakalım.

Turgay Kars Eğriçayada kağıt fabrikası açılıyor Of ne rahat tarımı öldürüyor bu vcdanszlr

Ahmet Şen BUNLARIN TEK DERTLERİ NEREDEN NASIL RANT ELDE EDERİZ

Sarı Kavun’da da  Son Gelindi

Katırözü Çilekli Köyü,

Değerli Yöre İnsanımız Ata Mirası Sarı Kavunumuz Pamukovamızda Üretici Olan Necip Amcamızca Satılmakta.
Sizlere tavsiyem Bu fırsatı kaçırmayın Şifa niyetinede olsa alıp yiyin.
Gelecek Sene Tarlasını nadasa bırakacakmış sonuçta seneye sarı kavunumuz yok

ÇİFTÇİLERİMİZ FERYAT EDİYOR 20 SENE ÖNCEKİ FİYATLARA ÜRÜNLERİMİZİ SATIYORUZ GİRDİLER YÜKSEK BİR AN EVVEL TARIMSAL PROJELERİN YAPILMASINI İSTİYORLAR

KÖYLÜLER VE ÇİFTÇİLER DERTLİ GİRDİ MALİYETLERİNİN YÜKSEK SATTIKLARI ÜRÜNLERİN FİYATININ DÜŞÜK OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR

Yaşar Topçu Elma Ayva Domates Şu sıralarda da Fındık Aynı Durumdaymış.
Elma ayva portakal ağaçları geçtiğimiz senelerde üreticilerce kesilip atıldı.Hatta ayvalar portakallar maliyeti kurtarmıyor diye dallarında bırakıldı

Yaşar Topçu Çok Bilmiş Bir kısım tuzu kuru İnsanımız ise bu haberleri yazınca bizlere demediklerini bırakmadılar dı.
Aklın yolu birdir. Bunca sene bu dengeyi kuramayanlardan daha birşey beklemeyelim.

TURGUTLU KÖYÜ ÖZELLİKLE KÖY İÇİNE DÖKÜLEN MICIRDAN ÇOK RAHATSIZ OLDUKLARINI SÖYLÜYORLAR

Cemal Ateş “Evet doğru çok pis koku yayıyor çevreye acilen önlemi alınması gerekiyor.

TURGUTLU KÖYÜ HALKI KANALİZASYON ÇUKURUNUN ÇEVREYE YAYDIĞI PİS KOKULARA YETKİLİLERDEN ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORLAR

TURGUTLU KÖYÜ BU PİS KOKULARA İSYAN EDİYOR YETKİLİLİRDEN ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Turgutlu Mahallesi Halk Toplantısı

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda 2017 Yılı Temmuz Ayı Halk Toplantısı Turgutlu Mahallesinde gerçekleşti.
Toplantıda, mahalle sakinlerinin sorunları dinlenerek çözüm önerileri tartışıldı. Sorunların ilgili makamlarla işbirliği halinde çözüme kavuşturulmasına çalışılacağı kararı verildi.
YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar