Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Pamukova “BİR İNSAN BİR AĞAÇ” Projesine bende varım dedi

04 Nisan 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Pamukova “BİR İNSAN BİR AĞAÇ” Projesine bende varım dedi
Pamukova “BİR İNSAN BİR AĞAÇ” Projesine  bende varım dedi

Pamukova  “BİR  İNSAN BİR  AĞAÇ” Projesine   bende varım dedi

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği  Yöneticileri Pamukova  Kaymakamı Recai KARAL’ı  ziyaret  ettiler.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği  Yöneticileri  “BİR  İNSAN BİR  AĞAÇ” Projesine  Pamukova  Kamu  Oteritesinin de desteklerini  istediler.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Osman ZOR, Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Onursal  Başkanı  Fehmi DUMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mustafa ÇOLAK,Selahattin KAYA, Halil  ŞEKER  Pamukova  ilçesinde  ilk olarak  Kaymakamlığı  ziyaret  ettiler.

Pamukova  Kaymakamı Recai KARAL”Gönüllüler  olarak   güzel bir  çalışma,bizlerde  Pamukova ilçesinde   bu Projeye   destek vereceğiz.Özellikle   Eğitim  aşamasında  Çevre  bilincini  önemsiyorum”dedi.

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman ZOR”İslâmiyet şefkat dinidir. İslâm peygamberi Hazret-i Muhammed (asm) âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. İslâm Dininin canlılara şefkati, merhameti ve hizmeti el üstünde tutması ve teşvik etmesi, Allah’ın birer masnûu olan canlıların başıboş olmadıklarını, tesadüf oyuncağı olmadıklarını, kıymetsiz bulunmadıklarını ve Hâlık Teâlâ’nın her bir can ve yürek sahibine birinci derecede ehemmiyet verdiğinin birer tescilidir. “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz”  hadisinde veya kuyu başında susuzluktan toprak yiyen bir köpeğe kuyudan su çıkarıp su veren günahkâr bir adamın sırf bu merhametinden dolayı bağışlanmasında  bu merhamete önemle vurgu vardır.

Dinimizde sıla-i rahim önemli farzlardandır. Yani en yakından en uzağa bütün canlılara şefkat ve merhamet duymak Allah’ın emridir. Bir ağaç dikmeyi veya bir yaş ağaca bakmayı ya da bağlarda, bahçelerde yeşil bitkilerin yaşaması ve gelişmesi için hizmet etmeyi başka kategoride değerlendiremeyiz.

Yani bir ağaç veya fidan bir canlıdır.

Onun hayatı toprağa kavuştuğu anda başlar.

Ona duyulan merhamet ve ona yapılan sıla, onu toprakla buluşturmaktır.

Can çekişen bir balık için deniz ne ise, havasız bir ortamda ölüme terk edilen insan için temiz hava ne ise, ağaç için toprak da odur.

Ağaçlar toprakla buluşunca hayat bulurlar, toprakla birleşince gülümserler, toprakla buluşunca Sânî-i Kerimlerini bir başka tesbih ve tazim ederler, Allah’ı zikrederler, toprakla buluşunca çiçek açarlar ve meyveye dururlar.

Kıyametin kopması Cenâb-ı Hakk’ın emri ve iradesi üzerine vâki olacağı bildirilen, tamamen bizim dışımızda bir vakıadır.

Oysa bir fidan dikmek, bir canı toprakla buluşturmak, bir ağacı güldürmek bizim amelimizdir. Çoğu zaman bizim elimizdedir.

Biz kıyamet de kopsa, elimizde imkân varsa, amelimizden vazgeçmeyiz.

Bizim için fazilet, sevap ve şeref, bizim amelimizdedir.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Osman ZOR, Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Onursal  Başkanı  Fehmi DUMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mustafa ÇOLAK, Selahattin KAYA, Halil  ŞEKER  Pamukova Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Ziraat Mühendisi  Ümit Erol’u  ziyaret  ettiler.

Pamukova ilçesinin  başarılı  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Ziraat Mühendisi  Ümit Erol  Üzerimize düşen  ne  varsa  bizlerde  varız  dedi.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Osman ZOR, Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Onursal  Başkanı  Fehmi DUMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mustafa ÇOLAK, Selahattin KAYA, Halil  ŞEKER   Pamukova  ilçe  Emniyet Müdürü  Osman Yıldırım’ı  ziyaret  ettiler.

Pamukova  ilçe  Emniyet Müdürü  Osman Yıldırım  Projede  Pamukova  İlçe  Emniyet Müdürlüğü olarak  destek olacaklarını   beyan etti.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Osman ZOR, Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Onursal  Başkanı  Fehmi DUMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mustafa ÇOLAK, Selahattin KAYA, Halil  ŞEKER   Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir’i ziyaret  ettiler.

ŞEKER   Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir  Bizler  ağaç dikmekte  her  zaman  varız.Bu  Projeyede  katkıda bulunacağız dedi.

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu Başkanı  Osman ZOR, Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Onursal  Başkanı  Fehmi DUMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri  Mustafa ÇOLAK, Selahattin KAYA, Halil  ŞEKER    Pamukova  İlçe Müftüsü Celil Şimşek’i  ziyaret  etti.

Pamukova  İlçe Müftüsü Celil Şimşek  Yöneticileri  “BİR  İNSAN BİR  AĞAÇ” Projesine   Müftülük olarak  destek vereceğiz  dedi.

Pamukova  İlçe Müftüsü Celil Şimşek   Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği   Yönetim Kurulu  üyelerine   Dinim İslam Temel Bilgileri ile KURAN-I KERİM  Kitabı Hediye etti.

HER  CANLI  AĞAÇ  DİKMELİ

Sakarya  Kültürel ve Doğal Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Osman ZOR “Şehirde ulaşım yollarının iki cephesini ağaçlandırabilme vizyonu her vilayet formül olarak boyutsal uzunluğunu parselleyerek uyum formatı oluşturabilir.

Formül öncelikleri her şehir kendi önceliklerini toprak olarak ağaçlandırma çalışmalarının bölgesel olarak belirleyebilir toprak tahlillerine göre yapabilir.

Kurumlar vizyon olarak tanıtımı ana tema reklam formatı ile açılımı yola cephe tabelaları konmakta yeni planlama ile reklam karşılığı formatla belirlenen parsel ölçeğini reklam ile buluşturabilir ağaç üretimi gövdeye vücut olur.Her birey mutlu veya üzüntüsü olduğu anlar rahatlamanın formülü kalıcı olması adına ağaç dikebilme ilkesini her vilayet belirlediği misyona monte edebilmeli .

Nüfus kütüklerindeki kayıtlar gibi her insanın bulunduğu vilayette kütük ormanı olabilmeli kütük ormanı alanının belediyeler tarafından oluşturulabilir

 • Ağaç dikebilmek için seçenek formüllerinde açılım parçaları

 • Her doğan insan için ağaç dikilebilir

 • Her evlenen çift ağaç dikebilmeli

 • Her ölen için mirasçıları birer ağaç dikebilmeli

 • Her kurumda çalışan başarılı insanlar kutlama adına topluca birer ağaçdikebilmeli

 • Her terfi durumundaki insan birer ağaç dikebilmeli

 • Her bir seçimle yetki alan insanlar mutluluklarını paylaşmada topluca ağaç dikebilmeli

 • Her bir seçimle yetki alan insanlar mutluluklarını paylaşmada topluca ağaç dikebilmeli

 • Her kurum adına topluca ağaç dikebilmeli kurum hatıra belgesi olur

 • Her askere giden ve askerden dönen bir ağaç dikebilmeli

 • Her çalışan insan emekli olunca ağaç dikebilmeli

 • Her işe başlayan insan ağaç dikebilmeli

 • Her bina ruhsatı iznine bağlı bir ağaç dikebilmeli

 • Her iskân iznine bağlı bir ağaç dikebilmeli

 • Her yeni işyeri açan bir ağaç dikebilmeli

 • Her tapu alan satan muamele aşamasında birer ağaç dikebilmeli

 • Her araba alan satan muamele aşamasında birer ağaç dikebilmeli

 • Her seçim sonucunda yetki kutlama süresinde topluca birer ağaç dikebilmeli

 • Her doğum günü yapanlar topluca birer ağaç dikebilmeli

 • Oksijen üretebilmenin bilincini anlamak adına tut nefesini denince kaç saniye durulur oksijen önemi oksijensiz kalmadan oksijen üreten ağaç üretmeliyiz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar