Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özyeğin Üniversite’sinde salsa fırtınası

06 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Özyeğin Üniversite’sinde salsa fırtınası
Özyeğin Üniversite’sinde salsa fırtınası

Sanata ve sanat etkinliklerine verdiği önemle öne çıkan Özyeğin Üniversitesi, sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği tek “Üniversiteliler Arası Salsa Dans Yarışması”nın üçüncüsünü düzenledi. Dünya Dans Günü’nde gerçekleşen yarışmanın şampiyonları yine Özyeğin Üniversitesi’nin sponsorluğunda Uluslararası Salsa Yarışması’na katılacak.

Özyeğin Üniversitesi, üniversite öğrencileri arasında dans kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, dansı hobi olarak yapan öğrencilerin diğer üniversite öğrencileri ile kaynaşmalarını ve uluslararası platformlardaki dans etkinliklerinde yer almalarını sağlamak amacıyla üç yıldır Üniversiteliler Arası Salsa Dans Yarışması” düzenliyor. Her sene 29 Nisan Dünya Dans Günü’nde düzenlenen Salsa Yarışması, bu yıl da dans tutkunu üniversite öğrencilerini bir araya getirdi.

Uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil edecekler

Türkiye’de üniversite öğrencileri arasında yapılan ve ödül olarak uluslararası yarışmaya gönderen ilk ve tek “Salsa Dans” yarışması olan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Üniversite öğrencilerinin salsa hünerlerini sergilediği yarışma sonunda İTÜ’den Betül Kırlı ve Beykent Üniversitesi’nden Can Dursun çifti birinci oldu. Yarışmada; Beykent Üniversitesi’nden Gizem Esra Ünlü ile İstanbul Üniversitesi’nden Emre Aktan çifti ikinci; Özyeğin Üniversitesi’nden Begüm Türk ve YTÜ’den Efe Mert Karakuş çifti de üçüncü oldular.

Can_DursunCan_Dursun1Can_Dursun2
Can_Dursun4

Yarışmayı kazanan çift ve Özyeğin Üniversitesi’nin en iyi çifti, Özyeğin Üniversitesisponsorluğunda, IDO (Uluslararası Dans Organizasyonu) tarafından düzenlenen Uluslararası Salsa Yarışması’na gönderilecek. Yarışmanın ilk yılında kazanan çiftler 2014 ‘de Bosna Hersek’te yapılan IDO Avrupa Salsa Yarışması’na katılmıştı. Geçen yıl kazanan çiftler ise 2015’de Torino-İtalya’da yapılan IDO Dünya Salsa Dünya Yarışmasında dünyanın en iyi dansçılarıyla mücadele etmişti.

Can_Dursun3

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar