...
HAVA DURUMU
SAKARYA

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 13566 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özgüllü Süt Mamülleri “1958’den beri…”

13 Ocak 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Özgüllü Süt Mamülleri “1958’den beri…”
Özgüllü Süt Mamülleri “1958’den beri…”

Her şey Makedonya’nın Papranik köyünde başladı…

1940’da dünyaya gelen Zaim Güllü, %100 yerli sermaye ürünü olacak büyük bir markanın habercisi olduğunu bilmiyordu o günlerde henüz. Çocukluğu doğa ve hayvalanlarla iç içe geçen Zaim Güllü, 1956’da ailesiyle Sakarya’ya geldi. İlk adım da o günlerde atıldı işte; 1958 yılında evlerinin altında ufak bir imalathane kurdular. Orada binbir özenle yoğurt ve ayran üretmeye başlayıp Sakarya sokaklarında kilometrelerce dolaştılar; kasaları bazen ellerinde bazen bisikletlerindeydi.

Kurucumuz – Zaim Güllü

Güllü ailesi, Osmanlı’nın topraklarını genişletmesiyle Balkanlar’a yerleşen bir aileydi.Hayvancılık ve sütle sıkı bağları olan, hayatlarının her aşamasında doğadan gelenleri işleyerek ayakta kalan Güllü ailesine 1940 yılında yeni bir fert katıldı; Zaim Güllü…

Makedonya’nın Debre iline bağlı Papranik köyünde dünyaya gelen Zaim Güllü, yeryüzüne ilk adımlarını atar atmaz doğanın içinde büyüdü.O yılların Balkanlar coğrafyasında pek çok çocuk gibi o da dünyayı ve hayatı bu konudaki en yetkin ağızdan, tabiatın ta kendisinden öğrendi. Henüz erken yaşlarında toprağa, hayvancılığa ve süte olan ilgisiyle dikkat çeken Zaim Güllü, o günlerde en az süt kadar değerli bir şey öğrendi ailesinden; dünyaya, işine ve insanlara kaldı dürüstlük…

1940’lar geçilirken yeryüzünün birçok coğrafyası gibi Balkanlar ve Türkiye sınırlarında da hareketlilik vardı.Bu telaşlı yılların içinde, 1956’ya gelinildiğinde, Güllü ailesi Sakarya’ya yerleşti.Babası Seyfettin Güllü ve dedesi Teyfik Güllü’nün önderliğinde 5 kardeşiyle birlikte yeni bir şehirde yeni bir hayata başladı Zaim Güllü.Artık genç bir adama dönüşüyor ve ailesini ayakta tutmanın yollarını arıyordu.Fakat içinde bir ses ona daima “bu kadarıyla da yetinme” diyordu sanki.Yetinmiyordu o da.Babasına ve dedesine yaptığı tatlı baskılar sonunda sonuç verdi ve 1958 yılında Teyfik Güllü’nün desteğiyle evlerinin altında ufak bir imalathane kurdular.Artık yoğurt ve ayranlarını yayıp satmaya başlıyorlardı. Sakarya mahallerinde yoğurt kasalarıyla gezerken “satış” yatırımları sadece emekçi elleri ve bisikletleriydi…

Özgüllü serüveni yola çıkmıştı artık.Güllü ailesinin ürettiği tava yoğurdu bakkallara girmeye başlamış ve lezzetinin takdiri yemek masalarında dilden dile dolaşır olmuştu.Fakat o ses devam ediyordu Zaim Güllü’ye “bu kadarıyla da yetinme” demeye.Zaim Güllü, lezzetinin formülünü daha çok kişi tatsın istiyor ve bu amaçla İstanbul’a gidip Eminönü toptancılarıyla konuşuyordu.Özgüllü, artık İstanbul’a da adım atıyordu o günlerde.Ama genç bir girişimci için hiçbir zaman sınırlar yoktur.Zaim Güllü de 1974 yılında yurtdışına çıkıp bir krema makinasıyla döndü işinin başına.Almaya’da ilk krema makinasını ithal eden Zaim Güllü, yıllarını gece gündüz demeden çalışarak ve hep daha iyisini düşünerek geçiriyordu. Özgüllü, takvimler 1982’yi gösterdiğinde kiralık mandırasını bırakıp Sakarya Dağdibi’nde 100 metre karelik kapalı imalathanesine kavuştu.

Makedonya’dan Sakarya’ya, Dağdibi’ndeki ilk “fabrika”dan bugünün son teknoloji üretim tesislerine giden yolda Zaim Güllü’nün hayalleri vardı. O hayallerin bir bir gerçekleştirmesini ise henüz 17 yaşındayken kendi imalethanesini isteyen, biraz sonları yurtdışına gidip dünyada neler olduğunu takip etme arzusu güden ve geleceği doğru okuyan girişimci ruhu sağladı…Zaim Güllü, 1990 yılında Özgüllü’yü 3 çocuğu Şerafettin Güllü, Fahrettin Güllü ve Alaattin Güllü’ye huzurla bırakırken artık sadece geleceğe değil, geçmişe de huzurla bakıyordu. Bir marka, 3 üst düzey yönetici ve onların yetiştirdiği Güllü ailesinin 3. kuşağı aynı başarı serüveninden doğmuştu. 2008 yılında hayata gözlerini yuman Zaim Güllü, Özgüllü markasının tüm çalışanlarına ve müşterilerine içinde büyüdüğü tabiattan öğrendiği, bir büyük ilke bıraktı; “başarıya giden en kısa yol dürüstlüktür.”

Özgüllü Süt Mamülleri Ltd. Şti. 1958 yılında Zaim GÜLLÜ önderliğinde Sakarya’da üretime başlamıştır.

1995 yılında Hacı Zaim GÜLLÜ’nün yönetim kurulu başkanlığına büyük oğlu Şerafettin GÜLLÜ’yü getirmesiyle firma köklü bir tecrübenin yanında genç, dinamik bir yapıya bürünmüş, yeni projeler geliştirmiş ve ileriye dönük yeni yatırımları hayata geçirmiştir.

Özgüllü Süt Mamulleri Hayvancılık ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi olarak faaliyete başlamış ve kuruluş tarihinden bu yana firmamız süt mamulleri üretimi ve satışı konusunda sektöre hizmet vermektedir.

2003 yılında Özgüllü Süt Mamulleri Hayvancılık ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi olarak 3. Organize Sanayi bölgesinde 20.000 m2’lik arazi üzerindeki yeni modern tesislerinde Türk Standartları Enstitüsü Kalite Yönetim Sistemi, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve Helal Uygunluk Belgelerini alarak AB standartlarında üretime devam etmektedir.

Firmamız kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte, ”Lezzeti hiç bitmez.” sloganımız ile sağlıklı ve lezzetli ürün üretmeyi, müşteri memnuniyetini daima önceliklerinin en başında tutmayı kendisine ilke edinmiştir. En son teknolojiyi kullanarak hijyenik koşullarda üretimi yapılan Özgüllü Süt Mamülleri ürünleri modern ambalajlarında tüketiciye sunulur.

Ürünlerindeki yüksek kalite ve istikrarlılık çizgisinden asla taviz vermeden sektörel ve teknolojik yenilikleri sürekli olarak takip eden bir firmadır.

Sakarya ve çevresi ile başlayan satış ve pazarlama hizmetini günde 400 ton süt işleme kapasitesi ile Marmara bölgesine yayarak, Türkiye genelinde hizmet verecek duruma gelmiştir. Özgüllü Süt Mamulleri, Özgüllü markası yanı sıra zincir mağaza grupları ve markaları ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hedeflerimiz; iş dünyasında zor olan güveni yaratmak ve bu hassas olguyu koruyabilmektir.

Görüntünün olası içeriği: yiyecek ve yazı

Gerçek Kaşar peynir lezzeti 🌿Özgüllü‘de.
Görüntünün olası içeriği: yiyecek ve yazı
Özgüllü Süzme Yoğurt 😋@ozgullutr “Lezzeti hiç bitmez” 🌿
Görüntünün olası içeriği: yiyecek
Görüntünün olası içeriği: yiyecek

Fotoğraf açıklaması yok.

İletişim Bilgilerimiz

3. Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü / Sakarya / Türkiye
+90 264 681 45 59 – 60
+90 264 681 45 61

Bölge Müdürlüklerimiz

ADAPAZARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Sakarya
İlçe Adapazarı
Telefon +90 264 281 30 40
Akyazı Şube
Telefon +90 535 491 38 36
Karasu Şube
Telefon +90 549 693 69 03

ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Ankara
İlçe Yenimahalle
Telefon +90 312 257 00 54

BAĞCILAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl İstanbul
İlçe Bağcılar
Telefon +90 212 657 57 70

BOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Bolu
İlçe Merkez
Telefon +90 374 215 06 72

BURSA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Bursa
İlçe Osmangazi
Telefon +90 224 440 00 05

ÇORLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Tekirdağ
İlçe Çorlu
Telefon +90 282 685 40 44

DÜZCE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Düzce
İlçe Merkez
Telefon +90 380 541 40 06

İZMİT BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Kocaeli
İlçe Başiskele
Telefon +90 262 335 23 00

MEGA CENTER BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl İstanbul
İlçe Bayrampaşa
Telefon +90 212 437 03 09

ÜMRANİYE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl İstanbul
İlçe Ataşehir
Telefon +90 216 660 15 19

YALOVA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Yalova
İlçe Merkez
Telefon +90 226 812 16 38

ZONGULDAK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

İl Zonguldak
İlçe Merkez
Telefon +90 533 168 85 36

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar