Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11123 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı

12 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı
Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı

Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi’nin başarısı

Özel Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Mediha Tüncel, LYS tercih sonuçları ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, öğrencilerinin çoğunu üniversitelere yerleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

BÜYÜK BAŞARI

Tüncel açıklamasında, “Başta Sakarya Ünversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon, anestezi, ilk ve acil yardım, tıbbi labaratuvar, iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere, İstanbul’daki devlet ve özel üniversiteler ile yurdumuzun belirli yerlerinde, Sağlık Fakültesi Hemşirelik Bölümlerine, Sağlık Meslek Yüksek Okullarına öğrencilerimizin çoğunu yerleştirmiş bulunuyoruz” dedi.

SAHİN

ÖNEMLİ DÖNEMEÇ

Öğrencilerinin başarısı ile gurur duyduğunu söyleyen Tüncel, “Özel Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak, öğrencilerimizin geleceğinin şekillendiği böylesine önemli bir dönemeci, başarı ile geçtik. Öğrencilerimizi kutlarken, böylesine güzel bir başarıya katkı sağlayan öğretmenlerimize de teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

KAYITLARI BAŞLADI

TEOG Yerleştirme Sonuçlarının açıklandığını da hatırlatan Tüncel, “Açıklanan TEOG sonuçları da ülkemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Özel Şahin Okulları kayıtlarımız da başladı, öğrencilerimize en kaliteli eğitim hizmetini vermek için gösterdiğimiz çabanın karşılığını almak muhteşem” dedi.

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Kurumsal

İlkelerimiz

 • Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına, toplum kurallarına ve okul düzenine uyan, çevresine örnek insan yetiştirmek,
 • Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı; nitelikli, kişilikli, becerikli, başarılı sağlık elemanı yetiştirmek,
 • Her bir öğrenciyi mesleğinin gerektirdiği niteliklere sahip olacak şekilde eğitmek,
 • Kaynakları verimli kullanmak,
 • Hizmet sunumunda mükemmeli yakalamak ,
 • Sevgi ve hoşgörü ile çalıştığı ortamda, görev yapma anlayışını yerleştirmek,
 • Önerilere açık, demokratik bir yönetim anlayışını benimsetmek.

Misyonumuz

Türk Milli Eğitiminin amaç, ilke ve hedefleri doğrultusunda; meslekî ve akademik alanda başarılı; yeteneklerini geliştirmeye ve yeniliğe açık, bilinçli nesiller yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Yeni öğretim yöntemleri ve gelişmelerin izini sürerek, sağlık eğitimi ve yetiştirdiği öğrencileriyle marka değerine ulaşmış; evrensel nitelikli, lider bir okul olabilmektir.

Genel Koordinatör

Sakarya‘da sağlık meslek lisesi alanında örnek bir eğitim kurumu olmayı hedefleyen ŞahinAnadolu Sağlık Meslek Lisesi; her geçen gün, yolunda, ilkeli ve emin adımlarla yürümektedir. Okulumuz; öğrencilerimizin hem eğitim hem de sosyal alanda bilgi ve becerilerini en üst seviyede geliştirebilecekleri şekilde donanmış kampüsünde eğitime devam etmektedir.

Veli ve ögrencileri ile büyük bir aile oldugu bilincini hiçbir zaman yitirmeyen Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi; daha uzun yillar boyunca da başarılı, mutlu ve geleceğe hazır nesiller yetiştiren sıcacık bir eğitim yuvası olacaktır. Atatürk ilkelerine sadık, ülkesine sevdalı, sosyal ve bilimsel becerileri zengin, ileri görüşlü ve hedefleri yüksek Şahin‘ler; bu yuvada yetişecektir.

Kadromuz

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde eğitim; deneyimli yönetici kadromuz ve alanında kendini ispatlamış öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Gerek sağlık branş derslerimiz gerek temel eğitim bilimleri alanlarında, öğrenci odaklı eğitimi benimsemiş öğretmenlerimiz, siz değerli öğrencilerimize, Acil Tıp TeknisyenliğiHemşirelik veAnestezi Teknisyenliği alanlarında Türkiye‘nin en kaliteli sağlık eğitimini verebilmek için; kendilerini sürekli geliştirmektedirler.

ADI SOYADI BRANŞLARI
MEDİHA TUNCEL OKUL MÜDÜRÜ
SİBEL  GÜLKAYA REHBER ÖĞRETMEN
MEHMET UZEL EDEBİYAT ÖĞRETMENİ
SİBEL ÖZTÜRK EDEBİYAT ÖĞRETMENİ
YILDIZ YATMAZOĞLU MATEMATİK ÖĞRETMENİ
BEKİR BAŞER MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
BİRSEN BUDAKOĞLU MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
CAFER ÖZEN MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
DÖNDÜ GÜLER MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
EBRU BIÇAKÇI MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
ELİF YILDIRIM MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
HÜLYA B. ÇOLAKOĞLU MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
KADRİYE ÖZTÜRK MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
MELİKE KALEM MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
NEBAHAT ARPAT MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
SELİN VICIL MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
ŞENAY ŞENTÜRK MESLEK DERSİ ÖĞRETMENİ
MUSTAFA AVCI FİZİK ÖĞRETMENİ
BUSEM ÇİMEN KİMYA ÖĞRETMENİ
ÇİĞDEM TAŞÇI BİYOLOJİ ÖĞRETMENİ
SALİHA TUNÇ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
NİLGÜN  KILIÇASLAN TARİH ÖĞRETMENİ
MEHMET AKÇAALAN İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
MERVE SANCAK İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
OYA YILDIZ İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
OSMAN USTA BİLGİ İLETİŞİM ÖĞRETMENİ
SELDA SABAN PSİKOLOJİ ÖĞRETMENİ
YUSUF CANBULAT DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENİ
DUYGU SARIOĞLU BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ

Bölümlerimiz

Okulumuzda 2014-2015 eğitim yılında Hemşire Yardımcılığı ve Ebe Yardımcılığı sınıflarında eğitim verilecektir.

Güçlü akademik kadromuz ve alanında uzman öğretmenlerimizle sağlık meslek liseleri arasında öne çıkan Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, öğrencilerine çağın ötesinde eğitim imkanı sunmaktadır. Bölümlerimizde okuyan öğrencilerimiz, eğitim hayatları boyunca kendilerine rehber olacak modern yöntemleri öğrenirken, topluma yararlı birer birey olacaklardır.

Şahin Okulları‘nın kendini ispatlamış eğitim kalitesi ve tecrübesi doğrultusunda kurulan Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, bu alanda eğitim görmek isteyen öğrencilerimize Türkiye‘nin başka hiçbir yerinde bulamayacakları kaliteli eğitim imkanı sunmaktadır.

Hemşire Yardımcılığı

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzde; toplumun her kesimindeki kişilerin beden, ruh ve sosyal bakımdan sağlıklarının bozulması halinde, modern tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakım hizmetlerinin uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi ve sağlık eğitimi konularında eğitim verilmektedir.

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzede modern eğitim yöntemleri ve uzman öğretmenlerimizle, güncel teknolojik araç gereçlerimizle öğrencilerimize 9. sınıftan başlamak üzere ortak derslerle birlikte hemişirelik dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Hemşire Yardımcılığı bölümümüzden mezun oalan öğrencilerimiz; kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında “Hemşire Yardımcısı” unvanı ile çalışabilmektedirler.

İstihdam alanları;

 • Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşları
 • Başbakanlık Sosyal Yardım ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yataklı/ yataksız sağlık kurum ve kuruluşları,
 • Yükseköğretime bağlı yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarıdır.

İş Bulma Olanakları

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşire Yardımcılığı Bölümü‘nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Ebe Yardımcılığı

Ebe Yardımcılığı bölümümüzde; toplumun her kesimindeki kişilerin beden, ruh ve sosyal bakımdan sağlıklarının bozulması halinde, modern tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakım hizmetlerinin uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi ve sağlık eğitimi konularında eğitim verilmektedir.

Ebe Yardımcılığı bölümümüzede modern eğitim yöntemleri ve uzman öğretmenlerimizle, güncel teknolojik araç gereçlerimizle öğrencilerimize 9. sınıftan başlamak üzere ortak derslerle birlikte hemişirelik dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Ebe Yardımcılığı bölümümüzden mezun oalan öğrencilerimiz; kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında “Ebe Yardımcısı” unvanı ile çalışabilmektedirler.

İstihdam alanları;

 • Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşları
 • Başbakanlık Sosyal Yardım ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yataklı/ yataksız sağlık kurum ve kuruluşları,
 • Yükseköğretime bağlı yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarıdır.

İş Bulma Olanakları

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşire Yardımcılığı Bölümü‘nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Kampüs Hayatı

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi; yeşillikler içerisinde, depreme dayanıklı ve teknik donanımı yüksek olarak inşa edilmiş geniş ve ferah bir kampüse sahiptir.

Okulumuzun önemli avantajlarından biri de; kampüsü içerisinde isteyen öğrencilerimiz için yatılı kalabilme şansı tanımasıdır.

Yatakhanemiz; öğrencilerimizin rahat ev ortamını aratmayacak konforda tasarlanmıştır. Konforlu odalar, 24 saat sıcak su ile banyo- WC, yemek hizmeti, etüt salonları, iletişim ağı, güvenlik hizmeti sunulmaktadır.

Açık hava sahalarımız; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için hem bir dinlenme alanı oluştururken hem de özenle tasarlanmış uygulama bahçeleri ile eğitim alanında ayrıcalık oluşturacaktır.

Dersliklerimizçağımızın tüm teknik imkanları kullanılarak öğrencilerimizin eğitim alanında eksiksiz yetişmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Bilgi ve beceri dağarcıklarını artırmak ve bilimsel açıdan kendilerini yetiştirebilmeleri için öğrencilerimize; teknolojik açıdan tam donanımlı uygulama sınıfları ve laboratuvarlar oluşturulmuştur.

Kütüphanemiz; öğrencilerimizin araştırma yapabilmeleri için güncel yayınlarla ve önemli temel eserlerle donatılmıştır.

Yeni deney ve araştırmalara olan merak ve ilgilerini artıracak, konforlu ve rahat çalışma alanları, etüt salonları oluşturulmuştur.

Sağlık alanında yoğun ve etkin bir eğitim alacak olan öğrencilerimizin sanat ve spor alanında da kendini geliştirebilmeleri amacı ile özel uygulama derslikleri ve spor kompleksi de kampüsümüz içerisinde mevcuttur.

Okulumuz kampüsünde kantin gibi özel dinlenme birimleri de oluşturulmuştur.

Fotoğraf Galerisi

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar