Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11277 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Özel Konak Sakarya Hastanesi, Sağlığınız İçin Geliyor

08 Kasım 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Özel Konak Sakarya Hastanesi, Sağlığınız İçin Geliyor
Özel Konak Sakarya Hastanesi, Sağlığınız İçin Geliyor

Özel Konak Sakarya Hastanesi, Sağlığınız İçin Geliyor

Özel Konak Sakarya Hastanesi, düzenlediği basın toplantısı ile çok kısa bir süre içerisinde Sakarya’da hasta kabulüne başlayacaklarını müjdeledi. 5 Yıldızlı otel konforunda hastane konseptini Sakarya ile tanıştıran Özel Konak Hastanesi Sakarya, hastanenin özelliklerini basın mensupları ile paylaştı.

BASINA TANITILDI

2014 yılında Tıp Merkezi ile Sakarya’da faaliyetlerine başlayan Özel Konak, Sakarya hastanesini hizmete girmeden önce basın mensuplarına tanıttı. Özel Konak Hastanesi Sakarya’nın, yeni binasında düzenlenen basın toplantısının ev sahipliğini Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Şahin Talus, Özel Konak Sakarya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse , Özel Konak Sakarya Hastanesi  İdari Direktörü Bahadır Gündüz ve Kurumsal Pazarlama ve İletişim Müdürü Yelda Özbek  yaptı. Toplantıda hastanenin 11 Kasım Cuma günü, hasta kabulüne başlanacağı da açıklandı.

HASTA KABULÜ BAŞLIYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Şahin Talus, “Konak Hastaneler grubu olarak Sakaryalılara hizmet vermekten dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. 2014 yılında Tıp Merkezi olarak başladığımız hizmetimiz bugün dev bir sağlık kompleksine dönüşmüş durumda. Bizlere güvenerek sağlıklarını emanet eden değerli Sakaryalılara ve her daim yanımızda olan siz kıymetli basın mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz. Bugün sizlerin de gördüğü gibi büyüyen ve gelişen Sakarya’ya layık bir hastane kompleksini hizmete açıyoruz. Özel Konak Hastanesi Sakarya olarak, il dışına hasta sevkini en aza indirmek için önemli bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Özellikle Yoğun Bakım konusunda, Sakarya’nın ihtiyacına cevap vermek ve insanlarımızı yoğun bakım sıkıntısından kurtarmak için ciddi bir altyapı hazırladık. Yetişkin ve Yeni Doğan Yoğun Bakımlarımız Sakarya’nın sağlığı için tam kapasite olarak hizmet verecektir. Biz insanların sağlıklarını güvence altına almayı misyon edinmiş köklü bir kuruluş olarak, gücümüzü ve tecrübemizi Sakaryalılar için kullanmanın gururunu duyuyoruz. Özel Konak Hastanesi Sakarya, 5 yıldızlı otel konforunda hastane konseptini Sakaryalılar ile tanıştıracak. Her açıdan bu şehrin güzel insanlarına yakışan bir kompleksi hizmete açıyoruz” dedi. Talus, Özel Konak Hastanesi Sakarya’nın 11 Kasım Cuma günü hasta kabulüne başlayacağını da açıkladı.

UZMAN KADRO

Özel Konak Sakarya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekimi Op. Dr. Kamil Köse ise, “Hastanemizin hekim kadrosunu sıkı bir titizlik ile oluşturduk. Alanında uzman 36 ismi ailemize dahil ederek, bu fiziki imkanlarımıza insan unsurunu eklemeyi uygun gördük.  Hastanemiz açılışımızda 75 yataklı olarak hizmete girecek ve kademeli olarak 111 yatağa çıkacaktır. Sayın Dr. Şahin Talus Hocamın da bahsettiği gibi özellikle Yetişkin ve Yeni Doğan Yoğun Bakımlarımızı özenle dizayn ettik. İstiyoruz ki, Sakarya’da il dışına hasta sevkini Özel Konak Hastanesi Sakarya olarak en aza indirelim. Bu konuda kendimize bir görev biçerek, hemşerilerimizin sağlığı için bir rol üstleniyoruz” diye ifadeler kullandı.

TAM KAPASİTE

Özel Konak Sakarya Hastanesi İdari Direktörü Bahadır Gündüz ise şunları kaydetti: “ Özel Konak Sakarya Hastanesi, Konak Hastanelerinin, İzmit, Gebze ve Gölcük Aile Konak’tan sonra 4. Hastane kompleksidir.  İçinde bulunduğumuz Özel Konak Hastanesi Sakarya,  14 bin metrekare üzerinde kurulmuştur.  Hastanemizde 14 Genel Yoğun Bakım, 5 Koroner Yoğun Bakım, 15 Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi mevcuttur. Hastane açılışından sonra Yetişkin Yoğun Bakım kapasitesi 15+3, Yeni Doğan Yoğun Bakım kapasitesi ise 17+1 çıkartılacaktır. Hastanemizde 55 yatan hasta odası mevcuttur.”

ozelkonak1ozelkonak2ozelkonak3ozelkonak4

HİZMET VERİLECEK BİRİMLER

Konuşmaların ardından Özel Konak Hastanesi Sakarya’nın yeni binası basın mensuplarına gezdirildi. Tanıtım turunda hastanenin Acil Servis, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Kardiyoloji, Ortopedi, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Üroloji, İç Hastalıkları (Dahiliye), Çocuk Sağlığı ve Hastalıları, , Enfeksiyon Hastalıkları, Ruh ve Sinir Hastalıkları / Psikiyatri, Nöroloji, Psikoterapi Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği Diyetisyen ile sağlıklı yaşam merkezi ,  Radyoloji ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı mevcut olup, hastalıkların teşhis ve tedavisi için 4 boyutlu ultrasonografi, mamografi, Sanal anjio özellikli 128 Kesit tomografi, solunum fonksiyon testi (SFT), işitme testi (odyometri) gibi başlıca tetkikler ile Endoskopi Ünitesi’nde Gastroskopi , Kolonoskopi ,Bronkoskopi  poliklinikleri ve alanlarının tanıtımı yapıldı. Bununla birlikte Robot Yardımlı Yürüyüş Terapisi (Robogait) ile travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, inme, nörolojik veya ortopedik nedenlerden kaynaklanan yürüme yeteneğinin kaybı durumlarında yürüme yeteneğinin tekrar kazanımı ve geliştirilmesi alanlarında hizmet vereceği açıklandı.

001004007010011012013014015016017018

medyakonak1medyakonak2medyakonak3medyakonak4medyakonak5medyakonak6medyakonak7medyakonak8

ÖZEL KONAK SAKARYA HASTANESİ

 • Özel Konak Sakarya Hastanesi, Konak Hastanelerinin, İzmit, Gebze ve Gölcük Aile Konak’tan sonra 4. Hastane kompleksi olma özelliğini taşımaktadı
 • Konak Hastaneleri, 1995’ten beri devam eden tecrübesi ile, A+ sınıfında hizmet veren bir sağlık kuruluş
 • Özel Konak Hastanesi Sakarya’nın Yönetim Kurulu BaşkanlığınıŞahin Talus, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başhekimliğini Op. Dr. Kamil Köse, İdari Direktörlüğünü Bahadır Gündüz ve Kurumsal Pazarlama ve İletişim Müdürlüğünü Yelda Özbek yapmaktadır.
 • Özel Konak Hastanesi Sakarya, Serdivan’da 14 bin metrekare üzerinde kurulmuş Bunun  bin 620 metrekarelik bölümü yeşil alandır.
 • Hastane lokasyon olarak Sakarya’nın önemli bir merkezinde yer almaktadı Hastanenin yeri seçilirken, Sakarya’nın tüm ilçelerine ulaşım olarak kolay bir bağlantıda olması planlanmıştır. Hastanemiz konumu itibariyle şehirlerarası ve ilçe bağlantı yollarına kolay ulaşılabilir lokasyondadır.
 • Hastane 111 yataklı olacak şekilde planlanmıştı Açılışta ise 75 yataklı olarak hizmete girecek., kapasite adım adım arttırılacaktır.
 • Hastanede 14 Genel Yoğun Bakım, 5 Koroner Yoğun Bakım, 15 Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi mevcuttur. Hastane açılışından sonra Yetişkin Yoğun Bakım kapasitesi 15+3, Yeni Doğan Yoğun Bakım kapasitesi ise 17+1 çıkartılacaktı
 • Özel Konak Sakarya Hastanesinde 5 adet ameliyathane mevcut olup 1 salon kurşun kaplı ve  1 Salon ise laminar flow ö Tüm salonlarda ameliyat kamera kayıt alt yapısı mevcuttur.
 • Hastanenin iki ayrı katında 20 ve 35 adet olmak üzere 55 yatan hasta odası Ayrıca 2 yataklı psikiyatri servisi ve 2 yataklı Enfeksiyon Servisi hastanede faaliyette bulunuyor. Diğer yandan 6 adet çocuk servis odası ve 2 adet anne – bebek uyum odaları da hizmet verecek. Engelli dostu hastane olarak her katta engelli odaları da yer alacak.
 • Hastanede toplam 522 adet bağımsız bölme mevcuttur.
 • Özel Konak Hastanesi Sakarya’da 45 kişilik eğitim salonu ve 144 kişilik normal ve 17 kişilik VIP yemek salonu bulunmaktadı
 • Hastanede 1,5 Tesla MR, 128 Kesit Sanal Anjiyo nitelikli BT, Mamografi, Kemik dansitometri cihazı ve dijital röntgenler mevcuttur.
 • Hastanede Acil Servis, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Kardiyoloji, Ortopedi, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Üroloji, İç Hastalıkları (Dahiliye), Çocuk Sağlığı ve Hastalıları, , Enfeksiyon Hastalıkları, Ruh ve Sinir Hastalıkları / Psikiyatri, Nöroloji, Psikoterapi Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği Diyetisyen ile sağlıklı yaşam merkezi , Radyoloji ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı mevcut olup, hastalıkların teşhis ve tedavisi için 4 boyutlu ultrasonografi, mamografi, Sanal anjio özellikli 128 Kesit tomografi, solunum fonksiyon testi (SFT), işitme testi (odyometri) gibi başlıca tetkikler ile Endoskopi Ünitesi’nde Gastroskopi , Kolonoskopi ,Bronkoskopi  yapılmaktadı Bununla birlikte Robot Yardımlı Yürüyüş Terapisi (Robogait) ile travmatik beyin ve omurilik yaralanmaları, inme, nörolojik veya ortopedik nedenlerden kaynaklanan yürüme yeteneğinin kaybı durumlarında yürüme yeteneğinin tekrar kazanımı ve geliştirilmesi alanlarında hizmet verecek.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar