Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Otokar’dan Başkan İsmail Karakullukçu’ya Ziyaret…

14 Mart 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Otokar’dan Başkan İsmail Karakullukçu’ya Ziyaret…
Otokar’dan Başkan İsmail Karakullukçu’ya  Ziyaret…

Otokar’dan Başkana Ziyaret…

Otokar Fabrikası Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Odabaş, Başkan İsmail Karakullukçu’yu  makamında ziyaret etti…

            10 Mart Cuma günü gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İsmail Karakullukçu, Odabaş’a Arifiye ilçesi ve Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

            Başkan yaptığı açıklamada;”Arifiye’miz ilimizin sanayi merkezi. Bu gün itibarı ile nüfusumuz 41.000’i aştı. Buna ilave olarak ta ilçemizde toplu konut inşaatları hızla devam ediyor. Sadece 2016 yılında Arifiye’de 1.600 daire yapıldı. Bu da nüfusumuzun en az 6.500 kişi artması demek. Yapımı süren inşaat sayısına göre de, bu nüfus artışı artarak devam edecek. Yerel yönetimler olarak biz de artan bu nüfusa planlı ve alt yapısı yapılmış, sosyal donatı alanları hazırlanmış bir ilçe hazırlamak zorundayız. Bir diğer husus ta, bu insanlara iş bulmak. Sanayicimizin de, ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak. Mesleki ve Teknik Eğitim okullarının yanı sıra, İş kur ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile insanımıza sanayicimizin aradığı nitelikleri kazandırmaya çalışıyoruz. Sonrasında yine sanayici ve iş adamlarımızla iletişime geçerek, ilçemizdeki insanları iş sahibi yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü, ilçemizdeki sosyal ve kültürel hayatın canlanması, toplumumuzda huzurlu ve mutlu bir aile yapısının oluşması, insanımızın ekonomik olarak kendi kendine yetmesine bağlı. Çok şükür bunda, ciddi anlamda başarılı olduk.

            Bu gün de Otokar Fabrikası Başkan Yardımcısı Sayın; Hüseyin Odabaş’la bir araya gelerek, Ulusal ve Dünya çapında askeri araç ve yolcu otobüslerinin üretimini yapan, ilçemizin ve ülkemizin gururu kaynağı, fabrikalarımızdan Otokar hakkında sohbet etme fırsatımız oldu. Fabrikanın çalışmaları, ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetleri ve işgücü hakkında bilgi sahibi olduk. Kendisine nazik ziyareti nedeniyle teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Yardımcısından Başkana Nezaket Ziyareti…

Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, Başkan İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti…

Sakarya Vali Yardımcısı Şakir Özdikici, 10 Mart Cuma günü saat:16.00’da Başkan İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Yardımcısı Adnan Akbaş ta hazır bulundu.

Ziyarette, Arifiye ve Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan  İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Sayın Valimizin nazik ziyareti bizi ziyadesi ile memnun etti. İlçemiz ve yaptığımız çalışmalar hakkında kendisine bilgi verdik. Projelerimiz hakkında da karşılıklı istişarede bulunma fırsatımız oldu.

 

Bilindiği üzere, Arifiye’miz son yıllarda ciddi bir gelişme sürecine girdi. Adeta kabuğunu kırıp, modern bir kent görünümüne kavuşuyor. Buna bağlı olarak, vatandaşımızın ilçemize olan ilgisi artıyor. Biz de yerel yönetim olarak, Büyükşehir Belediyesi, Telekom, Sedaş gibi paydaşlarımızla sürekli iş birliği halinde alt yapı hizmetlerimizi geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Bu mücadelede, sayın büyüklerimizin bize verdikleri destek hayati önem taşıyor. Kendisine nazik ziyareti ve bizlere verdiği destek nedeniyle çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar