Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Osman Kibar’a “renk” geliyor

19 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Osman Kibar’a “renk” geliyor
Osman Kibar’a “renk” geliyor

Osman Kibar’a “renk” geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerini yeni bir görünüme kavuşturmak için renkli çalılar, ağaçlar ve gece ışıklandırmalarıyla başlattığı düzenleme çalışmalarında şimdi de İstanbul Caddesi ile Ankara Caddesi kesişim noktasındaki Osman Kibar Kavşağı’na el atıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin  karanlık ve ölü noktalarını gün ışığına çıkararak bu alanları yeniden renklendiriyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, “Güzel Kent Girişleri Projesi” kapsamında İstanbul Caddesi ile Ankara Caddesi kesişim noktasında bulunan Osman Kibar Kavşağı’ndaki çalışmalarını sürdürüyor.

Hazırlanan proje çerçevesinde, Ege Üniversitesi girişi karşısında bulunan 9 bin 200 metrekarelik Osman Kibar Kavşağı’nın çevresine, yaklaşık 150 yaşında 16 adet zeytin ağacı ile 24 adet yıllanmış sütun kalem servi ağacının yanı sıra, 20 bin adet çalı ile 30 bin adet mevsimlik çiçek dikimi yapılacak. Çim zemin ve dekoratif öğelerle Osman Kibar Kavşağı’nı zengin ve yepyeni bir görünüme kavuşturacak olan Büyükşehir Belediyesi, kavşağın içerisine de İstanbul ve Ankara güzergahından gelen misafirleri karşılayacak “İZMİR” yazısı yerleştirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı başında, 57. Topçu Tugayı ve kavşak arasında kalan tüm alanları “Güzel Kent Girişleri Projesi” kapsamında yepyeni bir görünüme kavuştururken, projeyi 2 kilometrelik Çanakkale yolunda da uygulayacak.

s582983

Ankara Caddesi’ne 250 palmiye

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerini yeni bir görünüme kavuşturmak için renkli çalılar, ağaçlar ve gece ışıklandırmalarıyla Bornova Ankara Caddesi ile Gaziemir Akçay Caddesi’nde bazı düzenlemeler gerçekleştirdi. Düzenleme kapsamında, kente İstanbul ve Ankara yönünden giriş bölgesi olan Ankara Caddesi üzerindeki 4 kilometrelik güzergaha 250 adet palmiye ağacı dikildi. Orta refüj boyunca yapılan çalışmalar kapsamında zemine renkli çalı  gurubu bitkiler ilave edildi; gece görselliğinin artırılması için de estetik aydınlatma elemanları konuldu.

Gaziemir Akçay Caddesi’nde ise orta refüjdeki parkeler sökülerek yeşil alan artırıldı. Bu bölgeye dikilen renkli çalılar ile orta refüjde görsel zenginlik oluşturuldu. Damlama sulama sistemi kurulan yeşil alanlarda zeminden aydınlatma yapılarak gece ışıl ışıl bir görünüm elde edildi.

OSMAN KİBAR’A “RENK” GELİYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent girişlerini yeni bir görünüme kavuşturmak için renkli çalılar, ağaçlar ve gece ışıklandırmalarıyla başlattığı düzenleme çalışmalarında şimdi de İstanbul Caddesi ile Ankara Caddesi kesişim noktasındaki Osman Kibar Kavşağı’na el atıyor.

ÖNCE MOTİVASYON VE VERİMLİLİK
Türk Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkanı ve yöneticilerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Personel Yasası’nın “çalışanı motive edecek ve verimini artıracak şekilde” revize edilmesi gerektiğini söyledi.

KUBİLAY ANISINA KOŞACAKLAR
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Kubilay anısına düzenlenen  “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu” bu yıl 10. kez koşulacak. Toplam 30 bin TL ödüllü koşu için son başvuru tarihi 22 Aralık Perşembe günü.

USTALAR İZMİR’DE BULUŞUYOR
İzmirli sanatseverler, 2016 yılına Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek 4 konserle veda edecek. Sabahat Akkiraz ve Ahmet Özhan’ın konuk solist olarak sahne alacağı konser dizisinde, Kent Orkestrası ile Çocuk Korosu da var.

HEDEF 2020
Avrupa Birliği’nin en yüksek bütçeli hibe programı olan “HORIZON 2020” İzmir’de hayata geçirilecek. İzmir’in 39 şehir arasında birinci olduğu program kapsamında, kentin kuzey bölgesinde ekolojik koridor oluşturulacak; gelecekteki yeşil altyapı stratejisini şekillendirecek adımlar atılacak. Program kapsamında AB’den İzmir’e 2.5 milyon EURO hibe gelecek.

MİNİK İTFAİYECİLER
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Abla-Ağabey-Kardeş”leri, bu kez Toros’taki Doğal Afet ve Arama Kurtarma Eğitim Merkezi’nde buluştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar