- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OSB – KTÜ Teknolojik İşbirliği

09 Şubat 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»OSB – KTÜ Teknolojik İşbirliği
OSB – KTÜ Teknolojik İşbirliği

OSB – KTÜ Teknolojik İşbirliği

Arsin Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile teknolojik işbirliği yapacak.

KTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Hüsem, Mühendislik Fakültesi Dekan yardımcısı  Prof. Dr. Tevfik Küçükömeroğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ebru Çolak ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burhan Çuhadaroğlu, Arsin Organize Sanayi Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Sanayide teknolojik verimliliği artırmak amacıyla birlikte çalışmak için yararlı bir görüşme yaptıklarını söyleyen Arsin OSB Başkanı Erkut Çelebi, “Fabrikalarımızda üretimi artırmak, maliyeti düşürmek, yeniliklere açılmak için KTÜ Mühendislik Fakültesi heyetiyle görüşmeler yaptık. Çok olumlu geçti. Müteşebbis arkadaşlarımız bu destekten çok yararlanacaklar” dedi.

KTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Hüsem, “Yüksek lisans öğrencilerimizi uygulamalı olarak sanayinin içinde görme imkanı bulacağız. Uzun soluklu bir çalışma olacak. Bu çalışma hem üniversiteden mezun olan gençlerinize hem de sanayimize katkı sağlayacak. Bilgiyi Sanayi ile birleştirip uygulayacağız.” diye konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar