Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ordu’da neler olduğunu bilmeyen kalmasın!

20 Nisan 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ordu’da neler olduğunu bilmeyen kalmasın!
Ordu’da neler olduğunu bilmeyen kalmasın!

Birkaç gündür Ordu’da insanlar nöbette, çatışmada, mücadele içinde. Çünkü yıllardır korunan güzelim sahil yolunu bozup, denizi doldurup kendilerine yeni rant alanları açmaya çalışan bir belediye var; her gün her saat halkın yararına olmayan, kamusal alanı talan eden yeni projeler ile karşımıza çıkıyorlar.

Şehrin en eski park alanını bir şirkete satıp(!) halkın itirazlarına ve olumsuz bilirkişi raporlarına rağmen otele dönüştürülmesine izin verdikten sonra şimdi de denizi ranta açmaya çalışıyorlar.

Herhangi bir proje, plan, çevresel etki değerlendirilmesi, idari karar olmaksızın bir anda denizi doldurma çalışmalarına başladılar.

Denizin doldurulmasına ve yıllardır korudukları sahil yolunun bozulmasına tepki gösteren halk 5 gündür orada ne olup bittiğini belgelemeye, yasal mücadele yürütmeye çalışıyor ve polisle, kimliğini göstermekten imtina eden sivil görünümlü kişilerle ve zabıtayla arbede yaşıyor.

Halk, pazartesi günü iş makinelerinin çalışmasını ve gelen harfiyatın denize dökülmesini engellemiş, ve nöbete başlamıştır.

Ertesi gün gelen zabıta ve iş makineleri halkı alandan çıkarmaya çalışmış ancak halk direnmiş ve nöbete devam etmiştir.

a1-8

Bugün sabah erken saatlerde ise nöbet için kurulan çadırları belediye tarafından gönderilen kişilerce tahrip edilmiş ve direnen 11 kişi gözaltına alınmıştır. Hepimiz biliyoruz ki orada ses çıkarmaya çalışan bu insanlar şehrin gerçek sahipleridir ve belediye dediğimiz yürütme erkinin halkını bilgilendirmekle, onun yararına çalışmakla ve orada yaşayan insanları dinlemekle yükümlüdür!

deniz

Anlatılacak çok şey var, zira Ordu kenti büyükşehir belediyesi olduktan ve AKP yönetimine geçtikten sonra kentin birçok yönüyle dokusu tahrip edilmiş, yeşil alanları betone çevrilmiş, yasadışı inşaat çalışmaları yürütmüşlerdir. Ancak her şeyden önce, şu anda çok acil olarak belediyenin hukuksuz, plansız, projesiz yürüttüğü geri dönüşü zor olacak sahil yağmasını durdurmalıyız.

Ordu Kent Platformu şu an yoğun bir şekilde çalışmakta ve herkesin desteğini beklemektedir. Duymayan, bilmeyen kalmasın!

İletişim için:

Ordu Kent Platformu

Twitter: @orduluplatform

Facebook: https://www.facebook.com/Ordu-Kent-Platformu

Hukuki süreç hakkında bilgi almak için

Avukat Haluk Türkmen: 0532 551 74 84

728x90

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar