Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DSP Genel Başkanı AKSAKAL : “ÖNCE ADALET !”

13 Eylül 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»DSP Genel Başkanı AKSAKAL : “ÖNCE ADALET !”
DSP Genel Başkanı AKSAKAL : “ÖNCE ADALET !”

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL, Kurban Bayramı nedeniyle DSP Genel Merkezinde partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

AKSAKAL bayramlaşmada “ Bugün manevi değerlerimizin daha da güçlendiği, islâm inancındaki insanlığın önemli günlerinden birini yaşıyoruz. Ben öncelikle vatanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti  için canını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri ile görevlerinin başındaki kahraman güvenlik güçlerimizin Kurban Bayramlarını kutluyorum, şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” diyerek yaptığı konuşmada, siyasetin; özünde ekonomi politikaların tartışıldığı, bu politikaların uygulanması ve halka yansıtılmasında zorunlu ve gerekli olan sosyal politikalarla da desteklendiği bir işlev olduğunu belirterek “Vatan sayılmış topraklar üzerinde yaşayan insanları, adına Devlet denilen bir mekanizma ile yönetiyorsanız, bu yapı her bir yurttaşa eşit mesafede ve adil olmak zorundadır. Aksi halde ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’derseniz bunun adı da devlet değil Kabile olur. Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir emperyalist işgale karşı direnen toplum kesimlerinin canı pahasına koruduğu topraklar üzerinde kurulmuş, kendisini de kulolmaktan çıkarıp birey kimliğine kavuşturmuş yurttaşların devletidir ve birilerinin zannettiğinin aksine piyangodan çıkmamıştır! Ama ne acıdır ki Türkiye hızla bir bilinmeze doğru sürükleniyor. Yasaları geçtik, artık Anayasa bile ayaklar altına alınmış durumda. DSP olarak geçmişte bizim tanımladığımız durumu bugün devletin başındakiler aynı cümlelerle tanımlıyor. Yine tekrarlıyoruz evet.. at izi it izine karışmıştır!” dedi.

genel-merkez-6rokettube

“Bu kaostan, bu cendereden ancak DSP ile çıkılabilir, siyasetin önündeki tüm engellerin kaldırılması elzemdir.” diye konuşan AKSAKAL konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün mevcut parlamento yapısıyla çözüm üretilebilmesi olanağı kalmamıştır, toplumun ve ülkenin güvenliği ancak toplumsal güvenin tesisiyle mümkün olacaktır. Onun için biz ‘Önce Adalet!’ diyoruz. Devlet ‘devlet  gibi’ yönetilecekse‘Adalet mülkün temelidir.’ kavramı mutlak surette hayata geçirilmelidir. Hukuk ve adalet herkese lazımdır. Sığınılacak en güvenli liman adalet limanıdır. Bunu hiç kimse unutmasın.” diyerek konuşmasını sürdüren AKSAKAL, önümüzdeki sürecin DSP’nin yeniden devletin yönetiminde söz sahibi olacağı bir dönem olacağını, halkın yoğun ilgi ve desteğinin her geçen gün arttığını belirterek Kurban Bayramının tüm ulusumuza kutlu olmasını diledi.

DSP Genel Merkezinde Bayramlaşma.

Kurban Bayramı sebebiyle Demokratik Sol Parti Genel Merkezinde saat 09:00’dan itibaren bayramlaşmalar yapıldı.

Sırasıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Vatan Partisi, Demokrat Parti (DP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Halkların Demokrasi Partisi (HDP), Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Saadet Partisi (SP) ve Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Demokratik Sol Parti Genel Merkezine Bayram ziyareti gerçekleştirdi.

4-chp-heyeti-660x330

DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ kabullerde, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu genel durumu değerlendirerek gerek iç güvenlik, gerekse komşu ülkelerle yaşadığımız sorunların, tarihimizde olmadığı kadar tehlikeli boyutlara ulaştığını, geçmişte DSP olarak yapmış olduğumuz uyarıların AKP yöneticilerince yeni yeni algılanmaya başlandığını, ancak gelinen noktada iktidar partisinin ne 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında yaşananlardan ne de egemen kesimlerin bölgemizde yapmaya çalıştıklarından bir ders çıkarabilmekten uzak olduğunu dile getirdi. Konuşmalarında “AKP hâlâ daha kafasının arkasındakileri, kendi gizli ajandalarındaki sistemi kısacası Parlamenter sistemin yerine Başkanlık sistemini hayata geçirmeye çalışıyor, dolayısıyla özgün siyaset yerine Sayın Cumhurbaşkanı tarafından oluşturulan gündemin peşine takılmış gidiyor. Oysa Türkiye, sonu hiç de iyi olmayan bir sürecin içerisinde belirleyici olmaktan uzak, tamamen edilgen bir görüntü sergiliyor. Bu durum belki parlamentodaki diğer partilerin ilgisinden uzak ise de üç dönem devleti yönetmiş bir parti olarak Demokratik Sol Partiyi yeterince rahatsız ediyor. Biz buna sessiz kalamayız.” dedi. İki partili sistem dayatmasının kabul edilemeyeceğini, bu parlamento ile bu sorunlar yığınının ortadan kaldırılamayacağını, yüzde on baraj uygulamasının derhal kaldırılması gerektiğini ve esasen buna ana muhalefet partisi CHP öncülük etmesi gerektiğini vurgulayan DSP Genel Sekreteri Abbas DENİZ, tüm ziyaretçilere Demokratik Sol Partinin özellikle “Ülke ve Ulus” kavramı hassasiyetine vurgu yaparak Kurban Bayramlarını tebrik etti.

1-mhp-heyeti

DSP Genel Merkezinde misafirleri Genel Sekreter Abbas Deniz, Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova ile PM Üyesi Prof. Dr. Ziya Aktaş birlikte ağırladılar.

8-sp-heyeti

9-hudapar-heyeti

7-hdp-heyeti

6-ak-parti-heyeti

DSP’den iki ayrı heyet de siyasi partilere bayram ziyareti gerçekleştirdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Onur İSTE, Genel Başkan Yardımcısı Hasan UĞURTÜRK ve Genel Başkan Yardımcısı İhsan FEYZİBEYOĞLU’ndan oluşan heyet AK Parti, CHP, MHP, BBP, HÜDA-PAR’ı, Genel Başkan Yardımcısı Erdinç ÖZDİL ve Örgüt Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet AYDEMİR’den oluşan heyet de HDP, SP, DP ve Vatan Partisi’ni ziyaret ettiler.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar