Dolar : Alış : 8.1433 / Satış : 8.1580
Euro : Alış : 9.7816 / Satış : 9.7992
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ömür KALKAN”Bu şehir kimseye miras değil emanettir”

14 Aralık 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ömür KALKAN”Bu şehir kimseye miras değil emanettir”
Ömür KALKAN”Bu şehir kimseye miras değil emanettir”

 Türk Ulaşım Sen Sakarya Şube Başkanı  Ömür KALKAN”Geçtiğimiz günlerde bir sendikanın yapmış olduğu basın toplantısında Adapazarı Gar müdürü Hüsamettin TÖRE’nin yaptığı açıklamaların farklı bir boyuta çekildiğini üzülerek görmekteyiz. Konuşmanın içeriğini anlamak yerine söyleyeni sorgulamak art niyetli bir yaklaşımdır. Yıllardır çalıştığı TCDD’ye ait işyerine “gerçekçi olmayan içi boş bahanelerle” yok edilmesine tahammül edemeyip mevzuata uygun olmasa da açıklama yapmasının tölare edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Sakaryalı olmamasına rağmen şehrimize değer katan Adapazarı Gar’a sahip çıkan bu açıklama işyerine aidiyet duygusuyla yapılan bir açıklamadır.

Amaç kişiler değil sorunlar olmalı!

 Adapazarı Gar’ın Maltepe semtinin alt kısmındaki yine TCDD’ye ait araziye taşınması hangi bölgenin trafik sorunun çözecek. Dünyada Trafik sorununun gerçekçi çözümü raylı taşımacılık olmasına rağmen Sakarya’da TCDD’ye ait arazileri istediği gibi kendi tasarrufunda kullanıp, yetmezmiş gibi yolcu taşımacılığında en verimli güzergâhın olduğu Haydarpaşa-Adapazarı hattının son durağı Adapazarı Gar’a gözlerini dikmelerinin iyi niyetli hiçbir gerekçesi yoktur. Sakarya raylı taşımacılık yapıyor diyerek övünülen Adaray’ı paravan olarak kullanmak bile gerçeklerin üstünü örtemedi. Bir şehrin demiryolları seçim malzemesi yapılıp sonra kenara atılmamalı, şehrin uzun vadeli yatırımı olmalı hangi iktidar olursa olsun bu projeler devam ettirilmeli.

 Şehrimiz Sakarya’nın verimli tarım arazilerini beton yığınına çevirmeyi başaranlar düz ova da raylı taşımacılığa bahane üretmemelidir. Bu şehir kimseye miras değil emanettir. Amaç gelecek nesillere yeşil doğasıyla sorunları çözülmüş yaşanabilir bir kent olarak bırakabilmek. Bunun için önyargısız anlamak dinlemek ve istişare yapmak gerekmektedir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar