Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmen, sevgi dolu ışıktır…

23 Kasım 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Öğretmen, sevgi dolu ışıktır…
Öğretmen, sevgi dolu ışıktır…

Öğretmen, sevgi dolu ışıktır…

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer”Meslek olarak öğretmenlik, insanlık tarihinde maddi bir karşılıkla ölçülemeyecek değerde  ölümsüz bir meslektir. Her işi bildiğini iddia eden, her işi yapabilecek oluşu yanılgısını taşıyan ve ayaklı kütüphane olmak yerine, bilgi kaynaklarını öğreten ve  yönlendiren, toplumsal bir birey olarak insana değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen…

Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, amaç ve fedakarca sürdürülen bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi ve ekine kaynaklık etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmenin özverisidir.

yılmazer1

Öğretmen sevgi dolu bir ışık demektir. Unutmamalıyız ki kelebeklerin ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler de sevgiye koşar. Bunun için en çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nü kutluyor, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar