Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

O bir Sakarya aşığı o bir Hendek’li

06 Eylül 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»O bir Sakarya aşığı o bir Hendek’li
O bir Sakarya aşığı o bir Hendek’li

O bir Sakarya aşığı o bir Hendek’li

İlçemizin yetiştirdiği bir sanat aşığı, proje mimarı Ayşe Acıbal, öz vatanında garip, öz vatanında parya!!!

Aslen Abhaz’yalı olup ilçemiz Hüseyinşeyh mahallesinden olup İstanbul’da ikamet eden kardeşimiz üç kız kardeşin ortancası. Her ne kadar yaşam şartları onu ilimiz dışına taşımış olsa da öz vatanından hiç kopmamış. Mutlak suretle ay’da bir kez de olsa öz vatanına, memleketine, köyüne gelmekte.

Acıbal, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi destekli Geleneksel sanatlar Akademisinden mezun ve üç yabancı dil biliyor. Diploması her ne kadar basın yayın olsa da kendini sanata adamış bir insan. Geleneksel minyatür ve ebru sanatı dalında oldukça eğitimli.

Ülkesini ve ülke insanını çok sevdiği her halinden belli olan Acıbal’ın hayat felsefesi oldukça geniş. Para kazanma arzusunu ikinci plana atarak ülkem için neler yapabilirimin mücadelesini veriyor. Yaptığı projelerle ülke genelinde belediyeler ve gençlik hizmetleri düzeyinde bir çok projeye imza atmış.

Sakarya’mızda ve ilçemizde beklenen ilgiyi göremeyen Acıbal, çareyi bakanlıklar bazında projelerini sunmaya başlayan Acıbal, projelerinin kabul görmesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yelken açtı. Devlet ve Kültür Bakanlığının desteği ile Ankara, Erzincan ve Samsun’un sırada olduğunu belirtti.

Geçen hafta içerisinde Doğunun Paris’i olarak kabul edilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin daveti üzerine rotasını Antep’e çevirdi.

 “Renklerin Kardeşliği” adlı projesini uygulamak amacıyla gittiği Antep ilinde, Suriye’de iç savaştan kaçarak yurdumuzda mülteci konumunda bulunan ailelerin küçük yaştaki (10-18) çocukları ile bölge insanımızın çocuklarını aynı projede buluşturdu ve geleceğimizi emanet edeceğimiz küçük yavrulara bir arada kardeşçe barış ve huzur içerisinde yaşama bilincinin oluşmasına katkı sağlamanın yanı sıra Ebru sanatı dalında da eğitim verdi.  Sosyal projelerde imzası bulunan Acıbal,15 Suriye’li,15Türk çocuğun katılımıyla  bir haftalık program sonunda sayıyı 65’e yükselterek projesinin başarısını  kanıtladı.

   Sakarya’lı olması hasebi ile Sakarya yöreseline uygun projelerde üretebileceğinin altını çizen Acıbal, Türkiye’nin toplumsal mozayiği konumunda olan Sakarya’mızda oluşturacakları sosyal projelerin toplumsal yaşama ve barışa katkı sağlayacağını ifade etti. Gazetemize açıklamalarda bulunan Acıbal; “ İstenildiği takdirde gerek Sakarya Büyükşehir Belediyesi, gerek gençlik spor il müdürlüğü gerekse de Milli Eğitim Müdürlüğü düzeyinde proje hazırlayabilir sunabilirim. Yeter ki fırsat verilsin” dedi.

Acıbal, kendisine ait reklam dalında kurduğu şirkette hayatını idame ettirirken 2013 yılında İstanbul-Küçükçekmece,2014 yılında Küçükçekmece Belediyesi karma resim sergisi,2015 yılında Artuklu Üniversitesi El Cezire projesi karma sergisi-Mardin ve son olarak ta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi için Renklerin Kardeşliği adlı projelerini gerçekleştirdi. AHMET ÇİLECİ – HENDEK

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar