Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Nutuk , milli eğitim müfredatına alınarak ders olarak okutulsun”

09 Ocak 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“Nutuk , milli eğitim müfredatına alınarak ders olarak okutulsun”
“Nutuk , milli eğitim müfredatına alınarak ders olarak okutulsun”

Add Sakarya Şubesi Başkanı Aslıhan Ateş: ” Eğitim Bir Sen’e ve tüm Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlarına sesleniyoruz Atatürk ile uğraşmaktan, laik Cumhuriyet’le hesaplaşmaktan vazgeçin.
ADD Sakarya şubesi olarak bugünden itibaren bir imza kampanyası açıyor ve diyoruz ki “Nutuk , milli eğitim müfredatına alınarak ders olarak okutulsun”


Add Sakarya Şubesi Başkanı Aslıhan Ateş

Teröre ve Atatürk Karşıtlığına Geçit Vermeyeceğiz !!!

Atatürkçü Düşünce Derneği   Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş “Uzunca zamandır çok zorlu günlerin içinden geçmekte olan ülkemiz, hem terörle hem de Atatürk karşıtı eylemlerle yüz yüze bırakılmıştır.

İçerde ve dışarıda uygulanan yanlış politikalar sonucu ülkemiz bugün, terör bataklığına saplanmış durumdadır. En son İzmir’de yaşanan hain saldırı ulusumuzda bir kez daha derin yaralar açmıştır. Fethi Sekin’in,korkusuzca teröristlerin planını bozması ise hafızalardan hiç silinmeyecek bir kahramanlık göstergesidir.

Ancak; gelinen durum o dur ki; İnsanlarımız artık “bugün nerede saldırı oldu? Nerede bomba patladı ?” diyerek güne uyanmaktadır. Her terör saldırısından sonra yapılan “terörü lanetleme mesajları” ise anlamını hepten yitirmiştir. Ülkeyi yönetenler öncelikle vatandaşların can ve mal güvenliğinden sorumludur. O sebeple ki; alınan istihbaratların daha doğru değerlendirilmesi ve gerekli tüm somut önlemlerin vakitlice alınması, gereğini yapamayanların, yerlerini, yapabilecek olan kişilere bırakmasının çok daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Atatürk karşıtı eylem ve söylemlerin son zamanlarda hızla arttığını görmekteyiz. Kabaca bir özet yapmak gerekirse;

  • 2016’nın başında Ankara’da yapılan “Uluslararası Hilafet Konferansı”nda hilafetin ilanı istenmiş,
  • Üsküdar’da belediye aracından “halifemizi seçmeliyiz, hilafeti ilan etmeliyiz” çağrısında bulunulmuş,
  • Atatürk heykellerinin kaldırılması ve ya zarar verilmesi ile Atamızın manevi hatırasına hakaret edilmiş,
  • Özellikle yeni yıl kutlamaları sebep gösterilerek,insanların yaşam tarzlarına açık müdahele ve hakaretler başlamış,
  • Laikliği benimsemiş olan insanlar hedef alınarak laik yaşama açık hakaret ve küfürler yapılmaya başlanmış ve tüm bunların karşılığında ise anayasamızca da suç teşkil eden bu olaylara elle tutulur hiçbir işlem yapılmamaktadır.

Geçtiğimiz günlerde ise Eğitim-Bir Sen, orta okul ve lise müfredatından “İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük” derslerinin kaldırılmasını önermiştir.

Tüm bu olaylar bize gösteriyor ki Atatürk ve Cumhuriyet hazımsızlığı birilerinde hala devam ediyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında da kendini gösteren bu karşı devrim hareketleri  yazık ki 94 yıl sonra halen varlığını sürdürmektedir.

Kendi kirli çıkarları uğruna anlamak istemedikleri şudur; Mustafa Kemal Atatürk; bu ülkenin namusu, onuru, geçmişi ve geleceğidir. Bitmiş, sömürgeci ülkelerin elinde oyuncak olmuş, hürriyetini kaybetmiş, aç ve yoksul bir Osmanlı’dan, insanca yaşanan, din ve vicdan hürriyeti olan, insanları arasında etnik, dini, siyasi ayrım gözetmeyen, dünya devletleri arasında saygınlığını elde etmiş, çağdaş, laik yani; her vatandaşın dini inancına eşit yaklaşım gösteren ve tam bağımsız bir Cumhuriyet kurmuştur.

O’nu ve ilkelerini yok etmeye çalışmak, bu ülkeye yapılabilecek en büyük hainliktir. Gelecek kuşaklara ise bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilkelerini ve devrimlerini çok iyi anlatabilmeliyiz ki tarihte yaşanan acılar bir daha yaşanmasın.

Tüm mazlum milletlere örnek olan ve hatta düşmanlarının bile  saygısını kazanmış olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerini geleceği inşa edecek çocuklarımıza anlatmak Türk ulusunun birinci derece görevi ve vefasıdır diye düşünüyoruz.

Bu sebeple;Eğitim-Bir Sen’e ve tüm Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlarına sesleniyoruz; “ Atatürkle uğraşmaktan, Laik Cumhuriyetle hesaplaşmaktan vazgeçin”

Tam da bu sebeple ADD Sakarya şubesi olarak bugünden itibaren bir imza kampanyası açıyor ve diyoruz ki; “Nutuk, milli eğitim müfredatına alınarak ders olarak okutulsun”.

Gelin, çağdaş ve aydınlık yarınları hep birlikte savunalım, hep birlikte kuralım!

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

 

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar