Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Nükleer değil, yaşam” diyenler şenlikte buluştu

27 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“Nükleer değil, yaşam” diyenler şenlikte buluştu
“Nükleer değil, yaşam” diyenler şenlikte buluştu

Çernobil’in 30. yılında “Nükleer değil, yaşam” diyenler Abbasağa Parkı’nda şenlikte buluştu. Yağan yağmura rağmen konserler gece boyu devam etti

Ukrayna’daki Çernobil Nükleer Santrali’nin patlayarak Karadeniz’e ölüm saçmasının üzerinden 30 yıl geçti, ancak etkileri hala sürüyor. Bütün bunlara rağmen AKP hükümeti ise nükleer enerjiden vazgeçmiyor ve Sinop’un ardından Mersin ve Kırklareli’ne de nükleer santral inşa etmeye çalışıyor.

Nükleerin tehlikelerini bilen Karadenizliler ise herkesi “Nükleere Karşı Yaşam Şenliği”nde buluşmaya çağırdı. Çernobil’in patlamasının yıldönümü olan 26 Nisan’da Karadeniz İsyandadır Platformu’nun çağrısıyla Beşiktaş Abbasağa’da “Nükleer değil, yaşam” şenliği yapıldı.

senlik senlik1

16.30 – 19.00 arası atölyeler yapılırken, 19.00’dan sonra konserler başladı. Konserlerden önce yapılan basın açıklamasında “Unutmadık, biliyoruz, izin vermeyelim” denilerek nükleere karşı mücadeleye çağırıldı. Gece boyu süren konserlerde Galeni Ümit Taşkıran, Erkut Küçükşahin, Meluses, Komik Günler, Luxus ve BabaZula sahne aldı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar