Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Nokta İstanbul herkese açılıyor

09 Mayıs 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Nokta İstanbul herkese açılıyor
Nokta İstanbul herkese açılıyor

Yeni alan adıyla buluşma zamanı!

Nokta İstanbul herkese açılıyor

Tarihi metropolün cazibesini dijital dünyaya taşıyan .ist ve .istanbul uzantılı internet adresleri 10 Mayıs’tan itibaren herkese açılıyor. Artık isteyen herkes dijital dünyadaki varlığına İstanbul’un marka değeriyle güç katabilecek. .ist ve .istanbul uzantılı alan adresleri, KOBİ’lerden, yatırımcılara, yeni fikir ve proje sahiplerinden bireysel kullanıcılara, kısacası herkese yeni fırsatlar sunacak.

Türkiye’nin tek ve milli alan adı uzantısı Nokta İstanbul’a 10 Mayıs’tan itibaren isteyen herkes kayıt olabilecek, .ist ve .istanbul uzantılı alan adreslerini “İlk gelen alır” kuralına göre www.nic.istanbul sitesi üzerinden alabilecek.

İstanbul dünyanın en kadim şehirlerinden biri. Aynı zamanda Türkiye’de kültürel etkinliklerin, ekonominin, sanatın, bilimin ve turizmin de merkezi. İşte bu büyük potansiyel, Nokta İstanbul alan adı uzantılarıyla cazibesini dijital platforma da taşıdı.

Afis_2__2_

Hedef kitlenizle buluşun

10 Mayıs’tan itibaren İstanbul’un dijital gücü herkese açılıyor. Artık herkes .ist ve .istanbul alan adı uzantılarıyla dijital kimliğinde bu tarihi şehri referans vererek marka gücünü artıracak, İstanbul’un marka gücünden yaralanabilecek. Hastaneniz var diyelim ya da bu güzel şehirde bir moda eviniz, Nokta İstanbul uzantılı bir alan adı alarak bulunduğunuz lokasyonla özdeşleşme ve Google aramalarında daha üst sıralarda görünme avantajı yakalayabilirsiniz. Böylece .ist ve .istanbul uzantılı bir alan adresi alarak aynı şehirde yaşayan potansiyel müşterilerinizle yani hedef kitlenizle buluşmanız kolaylaşabilir.

Şehrin kaynaklarına kolay erişim

.ist ve .istanbul alan adı uzantıları kendini açıklayan URL adresleriyle kullanıcıya, şehrin kaynaklarına kolayca erişebilme imkanı sağlıyor. 2013 yılında Avrupa’nın en iyi tatil destinasyonu seçilen İstanbul, dünyanın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri. Bu yüzden de arama motorlarında çokça aranan kelimelerden. İşte bu şehirde ya da Türkiye’de turizm sektöründeyseniz ya da adınız tarihi metropolü arayan herkesin sayfasında karşılarına çıksın istiyorsanız .ist ve .istanbul uzantılı alan adresleri bu beklentinizi karşılayacak. Çünkü Nokta İstanbul uzantılı adresler, İstanbul şehir-ilişkili içeriklerin her zamankinden daha kolay aranabilmesini ve ulaşılabilmesini sağlıyor.

İyi alan adları için yeni fırsat

Öte yandan yeni girişimler ya da kişisel web sitelerine iyi bir isim bulmak için Nokta İstanbul bakir bir alan sunuyor. .com ve .net gibi uzantılarda istediğiniz alan adını boş bulabilmek neredeyse imkansız. İstanbul uzantıları ise bunun için bulunmaz bir kaynak. Bu nedenle Nokta İstanbul yeni girişimlerin ya da kişisel web sitelerinin dijital dünyada iyi bir isimle var olabilmeleri için ciddi bir fırsat sunuyor.

Markanızı koruyun

Webde varlığını ispatlamış, mevcut alan adıyla ciddi bir trafiği kendine çekmeyi başarmış işletmeler için de Nokta İstanbul uzantıları büyük önem arz ediyor. Yeni alan adı uzantıları üzerinden markanızın birebir veya benzerini içeren bir isme sahip olmak isteyecek kötü niyetli girişimleri engellemek ve böylece markanızı korumak için söz konusu adreslere siz sahip olabilirsiniz. Böylece kötü niyetli kişilerin markanıza zarar verme ihtimallerini engelleyebilirsiniz.

Büyük ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 27 Ocak’ta .ist ve .istanbul alan uzantılarını hizmete sundu. Henüz üç aydır satışta olmasına rağmen alan adı uzantılarına Türkiye’deki büyük kuruluşların, global ve kurumsal şirketlerin ilgisi büyük oldu. 10 Mayıs’tan itibaren de isteyen herkes www.nic.istanbul sitesi üzerinden .ist ve .istanbul adreslerine sahip olabilecek.

.istanbul nedir?

İlk Şehir alanlarından biri olan .istanbul, Alan Adı Sistemine yeni coğrafik üst-düzey alan olarak Temmuz 2015’de tanımlanmıştır. Aslen bir web sitesinin amacını  “İstanbul’un parçası” olduğunu tanımlamak için oluşturulmuş .istanbul, kişi ve kurumların çevrim içi oluşumlarını yeniden şekillendirerek iletişim, sunum  ve tanıtım yöntemlerini değiştirecektir.
Detaylar için tıklayın

.ist nedir?

Dünyada internette iki alana sahip nadir şehirlerden biri, İstanbul’un tanımlayıcısı olan .ist, Alan Adı Sistemine jenerik üst-düzey alan olarak Temmuz 2015’de tanımlanmıştır. İstanbul’dan türetilmiş .ist, aslen bir web sitesinin “ist” markası ile “İstanbul’un parçası” olduğunu tanımlamak için oluşturulmuştur. .ist alan adları, dünya çapında kişi ve kurumlara çevrimiçi oluşumlarını konumlandırırken seçenek, esneklik ve güvenilirlik sunar.
Detaylar için tıklayın

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar