Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11766 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

New Holland Çocuk Kütüphaneleri, kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor

05 Eylül 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»New Holland Çocuk Kütüphaneleri, kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor
New Holland Çocuk Kütüphaneleri, kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor

New Holland Çocuk Kütüphaneleri Anadolu’da daha çok sayıda çocuğa ulaşmak üzere kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Çankırı ve Ağrı’da açılan ilk 2 kütüphanenin ardından Uşak, Kayseri ve Tekirdağ Çorlu’daki çocuklar da New Holland Çocuk Kütüphaneleri’nde ağırlanmaya başladı.

ANKARA- 5 Eylül 2017 – Türk iş dünyasının toplumsal yanı en güçlü holdinglerinden Koç Grubu’nun şirketlerinden TürkTraktör, farklı alanlara yönelik olarak geliştirilen toplumsal paylaşım ve sosyal sorumluluk projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

TürkTraktör, lider markası New Holland ile toplumun yaşam kalitesini yükseltmek, öğrencilerin bilgiye erişimini kolaylaştırmak ve eğitime olan katkısını da sürdürmek adına Türkiye’nin farklı bölgelerinde Çocuk Kütüphaneleri kuruyor.

Proje kapsamında bugüne kadar 5 farklı ildeki 5 köy okulunda New Holland Çocuk Kütüphanesi kuruldu.

2016 yılında başlatılan projeyle birlikte, ilk kütüphaneler Çankırı ve Ağrı’da açıldı. Yoğun ilgi ile karşılanan çocuk kütüphanelerinin yeni üç tanesi ise bu yıl Uşak, Kayseri ve Tekirdağ Çorlu’daki öğrencileri ağırlamaya başladı.

Okul seçimi yapılırken daha fazla çocuğa ulaşılabilmesi için özellikle taşımalı sistem ile çevre köy ve mahallelerden öğrenci alan merkez köy okullarının tercih edilmesine özen gösteriliyor.

Bugüne kadar açılan kütüphanelerin kurulumu sırasında, seçilen binaların tadilatları gerçekleştirildi; kütüphanelerin dolap ve masa gibi gerekli tüm mobilyaları tedarik edildi ve 5 kütüphaneye toplamda 4.500 adet kitap bağışlandı.

-*-
Daha fazla bilgi için:

Cohn&Wolfe İletişim – 0850 460 60 10

Mehtap Halıcı / mehtap.halici@geometry.com

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2016 yılı sonunda 46.000 adettir. Türkiye’de kesintisiz 10 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI’in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. “Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar