Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11091 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Naşide Göktürk’ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor

17 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Naşide Göktürk’ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor
Naşide Göktürk’ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Sanatçı Naşide Göktürk’ün sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Kanser tedavisi gören ve yaklaşık 10 gün önce genel durumundaki bozukluk nedeniyle Bodrum’da hastaneye kaldırılan sanatçı Naşide Göktürk’ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Kanser tedavisi gören ve yaklaşık 10 gün önce genel durumundaki bozukluk nedeniyle Bodrum’da hastaneye kaldırılan sanatçı Naşide Göktürk’ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Acıbadem Bodrum Hastanesi Onkoloji Merkezinin sorumlu hekimi tıbbi onkolog Yrd. Doç. Dr. Hilmi Ege yaptığı yazılı açıklamada, Göktürk’e yaklaşık bir yıl önce kanser teşhisi konulduğunu söyledi.

naside

NASİDE

Sanatçının 10 gündür hastanede tedavi altında tutulduğunu vurgulayan Ege, “Yaklaşık 1 yıl önce akciğer kanseri teşhisiyle tedavi altına alınan Naşide Göktürk, hastanemize yaklaşık 10 gün önce, genel durumundaki bozukluk nedeniyle geldi. Genel durum takibi yapılan hastamızın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.”

Yüreğim Rehin

Aklımda bir siyah sözcük

senden bana hatıra

karanlık geceler şahidimdir

Hoşçakal diyemem sana

Sende ben gibi hissediyorsan hala.

Ben burda yüreğim rehin

Sen orda yanlızlık zehir

Bu masum günah ikimizin

Gitme ne olursun ..

Naşide Göktürk, şair, söz yazarı, besteci, yorumcu. Daha çok ilk albümüne adını veren “Yüreğim Rehin” adlı şarkısıyla tanınır. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Yazmaya okul yıllarında başladı. Bir süre muhasebecilikle uğraştı.

Naşide Göktürk (d. 1 Nisan 1965), şair, söz yazarı, besteci, yorumcu. Daha çok ilk albümüne adını veren “Yüreğim Rehin” adlı şarkısıyla tanınır. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Yazmaya okul yıllarında başladı. Bir süre muhasebecilikle uğraştı. Ankara’da bir kafe işletti. 1990’lı yılların ortalarında ilk albümünü çıkarttı. Yakın arkadaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, 27 Temmuz 2015 yılında Naşide Göktürk’e Akciğer ve Pankreas kanseri teşhisi konulduğunu açıkladı. Akay’ın basında yer alan açıklamaları, sanat camiasını ve sanatçının milyonlarca hayranını derinden üzdü

Kitapları

Sesimi Ateşe Verdim

Son Çaylar

Yüreğim Rehin

Mavi Mavi Sevdim Seni

Tül Gibi

Pırlanta Peri

Savrulurken Seni Buldum

Albümleri

Yüreğim Rehin (1994)

Yüreğim Hâlâ Rehin (1996)

Kan Kırmızı (1998)

Kimsem Yok (Ocak 2001)

Unutmak İstiyorum (2003)

Çocukluğumu Uçuyorum (2016)

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar