Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mustafa Keskin Hemşireler günü ve haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

13 Mayıs 2018 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mustafa Keskin Hemşireler günü ve haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Mustafa Keskin Hemşireler günü ve haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

İYİ PARTİ Sakarya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Keskin Hemşireler günü ve haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Keskin, Hemşireler Günü ve Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, sağlık hizmetinin yükünü çeken hemşirelerin sorunlarının, ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirtti.

Keskin, yayınladığı mesajında “12 Mayıs Hemşireler Günü, tıp dünyasının beyaz meleklerine adanmış bir gündür. Beyaz meleklerden kasıt elbette ki sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen ve bu duygularla bir mesleği icra eden hemşirelerdir. Bu kutsal mesleğin öneminin ve sorunlarının gündeme getirildiği bugünde maalesef hala sorunları çözülememiş bir meslek grubu ile karşı karşıyayız” dedi.

Hemşirelerin sağlıkta dönüşümün kahramanlarından olmalarına karşın, hak ettikleri değeri göremediğini, sorunlarının çözümüne yönelik kalıcı adımların atılmadığına değinen Keskin, “ Gerekli istihdamlar yapılarak, başta hemşireler olmak üzere sağlık çalışanlarının yükünün azaltılması gerekmektedir. Sağlık çalışanlarının önemli bir sorunu da yıpranma payıdır. Büyük çoğunluğu kadın olan sağlık çalışanları, 7 gün 24 saat çalışmasına karşın yıpranma payına sahip değildir. Yine bir başka sorun da mevcut performans siteminin çalışanları memnun etmeyişidir. Çalışanları memnun edecek, çalışma barışını sağlayacak, hizmet kalitesi ve verimliliği artıracak yeni bir performans sistemi ile kadrolaşma sistemi gündeme gelmelidir. Tüm bunların yanı sıra sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik kreş sorunu da önemli bir konudur. Kurumlarda mutlaka kreş bulunmalı ve 24 saat esasına göre hizmet veren kurumlarda kreş hizmetinin de 24 saat yapılması gereklidir” dedi.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara ilişkin yasal düzenlemenin de gerekliliğine de değinen Keskin, “Sağlık hizmetinin yükünü çeken hemşirelerin sorunlarının, ivedilikle çözülmesi ve çözümlerin kararlılıkla uygulanması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle önce insan diyerek özveriyle ve sabırla yola çıkan, sağlık sektörünün en zor görevlerinden birini üstlenen hemşirelerin, hemşireler günü ve haftası kutlu olsun”.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar