Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mustafa İsen Adapazarı’nda

02 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mustafa İsen Adapazarı’nda
Mustafa İsen  Adapazarı’nda

İsen Adapazarı’nda

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Milletvekili Mustafa İsen ile birlikte hafta sonu esnaf ziyaretleri yaparak parti faaliyetlerini vatandaşlara aktararak sorunları dinledi.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Milletvekili Mustafa İsen ile birlikte seçim sonrasında teşekkür ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

haber111

Milletvekili Mustafa İsen, İlçe Başkanı Mustafa Ak ile birlikte ilimizde faaliyette bulunan iş adamlarından önce Mürsel Albayrak’ı daha sonra Hikmet Döver’ i ziyaret ederek parti faaliyetlerini ve gerçekleştiren vaatleri anlatarak sektörlerin sorunlarını hakkında iş adamlarından bilgi aldı.

Mustafa İsen

Mustafa İsen, Türk akademisyen, bürokrat, siyasetçi. Balkan kökenli göçmen bir ailenin oğludur. 1967’de Çorum İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.1975 yılında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

Mustafa İsen (1953, Nalköy, Ferizli, Sakarya Türkiye), Türk akademisyen, bürokrat, siyasetçi.

Balkan kökenli göçmen bir ailenin oğludur. 1967’de Çorum İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.1975 yılında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Üniversiteden sonra İstanbul’da öğretmenlik yaptı. Atatürk Üniversitesinde asistanlık yaptı. 1981 yılında Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi Doğu Dilleri Bölümüne öğretim elemanı olarak görevlendirildi ve 1983 yılına kadar burada görev yaptı. Aynı yıl yardımcı doçent tayin edildi ve yurda dönüşünden sonra Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı.

Bu yıllarda kuruluş aşamasında olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde de alanıyla ilgili dersler verdi. 1988 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda müşavir olarak görevlendirildi. Aynı yıl, Eski Türk Edebiyatı alanında doçent oldu ve 1989 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne doçent olarak atandı. Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan yardımcılığı ve Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanlığı (G.Ü. TÖMER) yaptı.

1994 yılında Profesör oldu. Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde müdürlük, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bölüm Başkanlığı yaptı. Ardından [[Gazi Üniversitesi}} Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı oldu (1997). 2000 yılında Başkent Üniversitesi’ne geçti ve burada Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kurdu.

Görevleri arasında Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde müdürlük, Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Bölüm Başkanlığı yaptıktan sonra 1997 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı oldu. 2000 yılında Başkent Üniversitesi’ne geçti ve burada Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kurdu.

17 Aralık 2002 tarihinde Kültür Bakanlığı Müsteşarlığına atandı. Kültür ve Turizm Bakanlıklarının birleşmesi sonucu 17 Haziran 2003 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığına tayin edildi. Türk Edebiyatı ve Balkanlarda Türk kültürü ile ilgili yayınlanmış çok sayıda çalışması yaptı. İsen, halen Türkiye-Sırbistan Dostluk Grubu başkanlığı görevini yürütmektedir.

mustafa1mustafa-isen-about-us-hakkindaMUSTAFAİSEN10

Siyasi Kariyeri

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili adayı olmak için müsteşarlıktan istifa etti. Sakarya veya Bursa’dan AK Parti aday listesine konulacağı beklenirken son gece listeye konulmasının unutulduğu anlaşıldı. 5 Temmuz’da da müsteşarlık görevine döndü. 28 Ağustos 2007’de Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığa seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Genel sekreterliğine atandı. Aynı zamanda 4 Nisan 2003 tarihinden beri Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir ve 17 Ekim 2009 tarihinden de itibaren YÖK üyeliğine atandı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle beraber cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığına atandı.[1] Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. 25. ve 26. Dönemlerde Ak Parti’den Sakarya Milletvekili olarak seçilen İsen, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon’u üyeliği yapmaktadır.

Kitapları

Usuli Divanı

Sehi Bey Tezkeresi

Ötelerden bir ses

Latifi Tezkeresi

Gelibolulu Mustafa Ali

Acıyı Bal Eylemek

Varayım Gideyim Urumeli’ne

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar