Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mustafa Destici”Teröristler müslüman ve insan olamazlar”

13 Eylül 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mustafa Destici”Teröristler müslüman ve insan olamazlar”
Mustafa Destici”Teröristler müslüman ve insan olamazlar”

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI Mustafa Destici 
Dün Bayram Namazı’nı mütakip Taceddin Dergahı’nda, Bugün de Genel Merkez Binada Partililerle bayramlaştı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki partililer, Tacettin Dergâhı Sultan Camisi’nde kıldıkları bayram namazını sonrası şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti. Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Mustafa Destici ve partililer dua ederken Genel Başkan Mustafa Destici, şehit lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri başında Kuran-ı Kerim okudu.

 Daha sonra basın mensuplarının 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü ile ilgili sorusunu cevaplayan Genel Başkan Mustafa Destici, “Bütün darbeleri lanetliyoruz. Büyük Birlik Partisi ilkesel olarak darbelerin tamamına hiçbir tereddüt yaşamadan karşı çıkmış ve darbecilerin karşısında olmuş siyasi partidir.” Dedi.

Genel Başkan Mustafa Destici, “Bazıları gibi darbecilerin kimliğine göre, durumuna göre vaziyet almamıştır. Darbeleri kim yaparsa yapsın ve kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunun karşısında net bir tavır ile durmuştur. 1980 darbesinde çok ağır bedeller ödemiş bir siyasi hareketiz. 28 Şubatta, partimiz, şehit liderimiz Muhsin başkanımız başta olmak üzere çok net duruş sergiledik. 27 Nisan e – muhtırasına karşı net ve dik duruş sergiledik. En son 15 Temmuz gecesi yapılan kahpe ve vahşi FETO darbe girişimine karşı en net ve ilk tepkiyi veren siyasi partilerin başında Büyük Birlik Partisi ve camiamız vardı.” Diye konuştu.

deste

12 Eylül darbesini gerçekleştiren darbecilerin hiç birinin hayatta olmadığını ifade eden Genel Başkan Mustafa Destici, “Bu dünyada hesap veremediler. Ama ben inanıyorum ki yapılan zulümler, haksızlıklar, haksız yere idamlar karşılıksız kalmayacaktır. Mahkeme_i Kübra da mutlaka hesaplarını ödeyeceklerdir.” İfadelerini kullandı.

Darbelerin yapılmaması ve darbelerle karşı karşıya kalınmaması için acil olarak alınması gereken önlemlerin olduğunu belirten Genel Başkan Mustafa Destici: “1980 sonrası kurulan hükümetler de eğer gerçekten sivil demokratik bir Anayasa’ya ülkemiz kavuşturulmuş olsaydı biz belki 28 Şubat’ı, 27 Nisan’ı ve en son 15 Temmuz darbe gecesini yaşamayacaktık. Ama bunlar yapılmadı. 15 Temmuz’dan sonra demokratikleşme ve sivilleşme adına Türk Silahlı Kuvvetlerin vesayetinin kaldırılması, iç denetimlerin özellikle şeffaflaştırılması ve sivilleşmesi adına YAŞ’ın yapısındaki değişikler, Jandarmanın Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlanması gibi sivilleşme adına çok önemli değişikliklerdir. Bu değişiklerin tamamlanması ve Türkiye’nin yeni sivil demokratik bir Anayasa’ya kavuşması ve darbe anayasasından mutlaka kurulması gerekiyor.”

‘En önemli şey birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimizdir.’ Diyen Genel Başkan Mustafa Destici, “Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle yapılan Yeni kapı ruhu denilen Birliğimizin ve beraberliğimizin bozulmaması gerekir. Bugün buna ihtiyaç var. Biz önce ülkesi, milleti, devleti, insanı için siyaset yapan siyasi bir hareketiz. Ülkenin, milletin, devletin çıkarları söz konusu olduğunda ne partisini, ne kendisini düşünmeyen dava adamlarıyız. Onun için burada dün olduğu gibi bugün de aynı hususu gösteriyoruz. Yarın da göstermeye devam edeceğiz. Yeni kapı ruhu devam edilmelidir.”

rokettube

Genel Başkan Mustafa Destici, “Bu Mübarek Kurban Bayramının hem Türk ve İslam Coğrafyasındaki kan, gözyaşı ve zulmün sona ermesine, hem de ülkemiz içerisindeki terörün sona ermesine, birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Güneydoğu Anadolu bölgemizde, hudut sınırlarımızda, Suriye’nin içlerinde devletimizin varlığı, milletimizin birliği ve hudut sınırlarımızın güvenliği için kahramanca mücadele eden askerlerimizin, polislerimizin, güvenlik güçlerimizin bayramlarını tebrik ediyorum.” Dedi.

Genel BaşkanMustafa Destici, “Şuanda çeşitli iftiralarla, ispiyonlamalarla ya da adalet sistemindeki bir takım eksiklikler neticesinde şuanda hürriyetleri elinden alınmış insanlarında bayramlarını tebrik ediyorum. Ülkemizin birliğinin, beraberliğinin, kardeşliğinin sonsuza kadar sürmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Diye konuştu.

Genel Başkan Mustafa Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Türk ve İslam Coğrafyasındaki bütün Müslüman kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayram sebebiyle memleketlerine giden ve yollarda olan vatandaşlarımızın rabbim cümlesini kazalardan, belalardan, her tülü musibetlerden, muhafaza eylesin. Huzur, barış ve kardeşlik içerisinde hiçbir acı yaşamadan ülkemiz ve Türk İslam Coğrafyası bayramı inşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geçirsin.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar