Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11114 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mustafa Ak “Zahmetsiz Rahmet Olmaz”

21 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mustafa Ak “Zahmetsiz Rahmet Olmaz”
Mustafa Ak “Zahmetsiz Rahmet Olmaz”

Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin, şehir merkezine kimlik kazandırmak üzere başlattığı çalışma için vatandaşlardan sabırlı olmalarını istedi. 

Ak, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, hem Büyükşehir hem de Adapazarı Belediyesi tarafından yürütülen projeler hakkında bilgi verirken, “Metropol olmanın haliyle belli bir zaman sıkıntıları olabilir. O nedenle halkımızdan sabırlı olmalarını arzu ediyoruz” dedi.

“YATIRIMLAR KÜÇÜMSENDİ”

Yıllardır şehirde yapılan yatırım çalışmalarının küçümsendiğini öne süren İlçe Başkanı Mustafa Ak, kamuoyunda “yatırımlar yetersiz” şeklinde bir algı yaratıldığını iddia etti. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Marmara bölgesinde en düşük bütçeye sahip olduğunu anlatan Ak, “450 milyonluk bütçemiz var. Yine de bizi Kocaeli Belediyesi ile kıyaslıyorlar. Oysa Kocaeli’nin nüfusu da, nüfus başına düşen gelir de, bütçesi de bizden çok farklı” şeklinde konuştu

Çark Rekreasyon çalışmasının hiç gündeme gelmemesini eleştiren Mustafa Ak ayrıca, bu çalışmanın yapılmasının en büyük arzuları olduğunu anlattı.

“YATIRIMLAR YETERSİZ ALGISI YARATILDI”

Yaşanan büyük depremde hasar tespitinin gerçek durumunun kamuoyu tarafından öğrenilemediğini öne süren Ak, “7000 işyeri yıkılmış ve hasar görmüştü. Ama bunlar hiç gündeme gelmedi. Şehirdeki yapılanma sanki şehrin tamamında yapılmış gibi bir algı yaratıldı. Herkes kanalizasyon sorunu çözüldü sandı. Su konusunda şimdilerde ciddi yatırımlar var. 17 yıl geçti. Restorasyon belli bir noktaya geldi. 2016 yılı şehrin yeni vizyona katılım önemliydi. Seçim beyannamesinde Belediyeler alt yatırımı tamamlayıp, üst yatırımın başlayacağını ifade etti. Yerel yönetimlerle demokrasinin gelişeceğini biliyoruz. Yıllardır şehirde yapılanlar küçümsendi. Kamuoyunda yatırımlar yetersiz algısı yaratıldı.” ifadelerini kullandı.

aasdrada1ada2ada3aDA4aDA5adaarfetgaDRTadssa1asdwerasza1aza1azsaw

“SABIRLI OLUN”

Başkan Ak, spor, sağlık, eğitim gibi alanlarda önemli adımlar atıldığına işaret ederek, “18 mahallede çalışmalar yürütülüyor. Zahmetsiz Rahmet olmaz. Biraz sabırlı olunmasını istiyoruz” dedi.

“SADECE KÖFTE, KABAK VE PATATES İLE ANILMAYALIM”

Sakarya’nın artık sadece kabak, patates ve ıslama köfte ile algılanmaması gerektiğini anlatan İlçe Başkanı Mustafa Ak, “16 yılda nüfusumuzda 120 bin kişilik bir artış oldu. Yaşanabilir iller sıralamasında ikinciyiz. Bu güzel bir nokta” yorumunu yaptı.

KAHVALTILI SOHBET

Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos ile birlikte düzenlediği basın toplantısının ardından, basın mensupları ile birlikte hem kahvaltı yaptı hem de bol bol sohbet etti.

aeeee

secimtoplumcu3

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar