Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜSİAD SATSO’yu Ağırladı

19 Temmuz 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MÜSİAD SATSO’yu Ağırladı
MÜSİAD SATSO’yu Ağırladı

MÜSİAD SATSO’yu Ağırladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkan Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşliğinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ‘nı (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni dernek binasında ağırladı.

Yerli sanayiyi geliştirmeliyiz

Yerli Otomotiv ve Milli Savunma Sanayi’nin el üstünde tutulup daha iyi yerlere getirilmesi gerektiğini vurgulayan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “Ülkemiz her alanda kendini geliştiren ve sanayiye önem veren bir yapıya sahip. Özellikle son zamanlarda sürekli konuşulan, dile getirilen yerli otomobil konusunda atlım içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu konuda sürecin hızlanması ve daha erken bir şekilde yerli otomobilimize kavuşulması için bizde üzerimize düşeni yapacağız. Son zamanlarda geliştirilen teknolojilerimiz ile beraber Milli Savunma Sanayi’nin göz bebeği olan tanklarımız, helikopterlerimiz, uçaklarımız, arazi araçlarımızın da üretimi bize ayrıca gurur veriyor.” Dedi.

Destek ve iş birliği için hazırız

Ülke içerisinde yapılacak olan yerli statüsündeki üretimlerde her türlü desteğe ve iş birliğine hazır olduklarını belirten MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, “Türkiye olarak artık kendi içerisinde üretim yapmaya başlayan ve yerli üretimde kendini geliştiren bir yolda ilerliyoruz. Yapılan çalışmalar sonunda dışa bağımlılık gibi bir sorunumuzun olmadığını, hatta başlıca sanayi ürünleri içerisinden bir kısım ürünleri yurt dışına ihraç ettiğimizi görüyoruz. Bu süreçte biz MÜSİAD olarak üzerimize düşen görevi layığı ile yerine getirmek için hazır olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Üretim ve ihracat için ne gerekiyorsa, gerek destek vererek, gerekse iş birliği içerisinde çalışarak ülkemize kazandırmaya hazırız.” Şeklinde konuştu.

Ayrıca MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar coşkun SATSO tarafından yapılan bu nazik ziyaret için Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar