Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun Oldu

07 Ocak 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun Oldu
MÜSİAD Sakarya Şube  Başkanı Yaşar Coşkun  Oldu

MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK’ın  teşrifleriyle gerçekleşen  Genel kurul Kuran-Kerim Tiaveti ile  başladı.

MÜSİAD Sakarya Şubemizin 17. Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Saygıdeğer misafirlerimiz, programımıza başlamadan önce sizlere genel kurul program akışını kısaca arz etmek istiyorum. Genel kurulumuz, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayacak, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile devam edilecektir. Ardından MÜSİAD sinevizyon gösterimi, Şube Başkanının Açılış ve Selamlama konuşması, Hediye Takdimi, divan heyeti seçimi, protokol konuşmaları ve genel kurulun icrasıyla programımız sona erecektir.

Sayın Valim, Saygıdeğer Misafirlerimiz,
Genel kurulumuzu Kuran-ı Kerim tilavetiyle açıyoruz.
Kuran-ı Kerim tilaveti için Orhan Cami İmam Hatibi Sayın Alaattin Beşel hocamızı sahneye davet ediyorum.

Sayın Alaattin Beşel hocamıza teşekkür ediyoruz.

Genel Kurulumuza Teşrif eden Kıymetli Misafirler, sizleri, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızı okumaya davet ediyoruz.

Sayın Valim, Saygıdeğer Misafirlerimiz,
Şimdi sizleri MÜSİAD tarafından hazırlanan “MÜSİAD” sinevizyon gösterisiyle baş başa bırakıyoruz.
Sayın Valim, Saygıdeğer Misafirlerimiz,
Şimdi açılış ve selamlama konuşmalarını yapmak üzere Şube Başkanımız Sayın Ahmet Genç’i Kürsüye davet ediyorum.
Başkanımıza konuşmalarında dolayı teşekkür ediyoruz.

Başkanımızı bir müddet sahnede bekletmek istiyorum. 5. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimize Plaket takdimimiz olacaktır. 5. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz  Enver Tok,Adnan Borazancıoğlu,  Yaşar Coşkun,  Çetin Kahya, Dursun Döğer,  Eyüp Tuncer,  Özcan Nalbant,  İsmail Koç,  Mustafa Kaytaz, Yunus Tever,  Salih Bakkaloğlu,  Mustafa Gavasoğlu,  Ertuğrul Kurşun,  Hayrettin Kovacıoğlu’nu ve hediyelerini vermek üzere MÜSİAD Genel Başkanımız Nail Olpak’ı sahneye davet ediyorum.

Genel Başkanımızı bir Müddet daha Sahnede bekletmek istiyorum.

MÜSİAD Sakarya Şubemizde 10. Yılını dolduran üyelerimize plaket takdimimiz olacaktır. 10. Yılını Dolduran üyelerimiz, Baki Demir,  Enver Tok, Sayın Fahri Çelik,  Muhammet Çapoğlu, Ferhan Yılkın, Sayın Mustafa Okuyan, Sayın Mustafa Gavasoğlu,  Özcan Nalbant,  Salih Bakkaloğlu,  Sabahattin Ergün,  Ünal Ülkü,  Yusuf Yılmaz, Hendek Belediye Başkanımız ve üyemiz  İrfan Püsküllü’yü sahneye davet ediyorum.

Genel Başkanım bir Müddet daha Sahnede beklemenizi istirham ediyorum.

2015-2016 yıllarında MÜSİAD Sakarya ailesine katılan üyelerimize rozet takımı olacaktır. 2015-2016 Yılları arasında MÜSİAD Sakarya ailesine katılan,  Hüseyin Ozan,  Ahmet Karapekmez, İmdat Taşkın,  Volkan Yıldız,  Erdal Atabey, Ertuğrul Metin,  İbrahim Soysal,  Semih Çokay, Fatih Emre Koç, Gökhan Yusuf Erkan,  Ramazan Çokal, Ahmet Emre Kırmızı,  Oktay Azem Özkurt,  Kenan Karaca, Erhan Yılmaz,  Habil Genç, Erkan Yıldırım,Günay Güneş,  Rıdvan Ulusal,  Ümit Güler, Semih Kar,  Harun Şen,  Ali Koç,  Uğur Çarboğa ve Gökhan Tiryaki’yi Sayneye davet ediyorum.

Sayın Valim, Saygıdeğer misafirler,

Genel Kurulumuzun bundan sonraki bölümünü yönetmek üzere, Divan Heyeti seçimi yapılacaktır. Şu ana kadar bize tek bir teklif ulaşmış bulunuyor. Başka bir teklif yoksa, elimize ulaşan Divân Heyetini oylarınıza sunacağız. Başka bir teklif olmadığına göre teklifi okuyorum.

TEKLİFTİR,
Genel Kurulumuzda Divan Heyetini oluşturmak üzere, aşağıda isimleri bulunan kişileri teklif ediyoruz.

Divan başkanlığına, Necati Atalay
Divan başkan yardımcılığına, Ahmet İşgüzar
Divan Katip üyeliğine ise,  İsmail Eminler

Teklif Edenler: Ahmet Genç,  Enver Tok,  Yaşar Coşkun

Teklifi oylarınıza sunuyorum. Kabul edenler, kabul etmeyenler; teklif kabul edilmiştir.
Seçilen Divan Heyetimizi tebrik ediyor ve kendilerini Genel Kurulumuzu idare etmek üzere yerlerini almaya davet ediyoruz.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK MÜSİAD Sakarya Şubesinde  Görevini tamamlayan Başkan Ahmet Genç’e teşekkür ediyor, devralan Yaşar Coşkun Başkan başarı diliyorum

Sinevizyon gösteriminden   sonra  Açış konuşmasını  MÜSİAD Sakarya Şube  Başkanı  Ahmet  GENÇ  Yaptı.  GENÇ”Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, Sakarya’da iş çevrelerinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi amacıyla kentte teşkilatlandıklarını belirterek, “Hz. Ebu Bekir’in ticari ahlakı, Ahi Evran’ın öğütleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz!” dedi.

MÜSİAD Sakarya Şube Müdürü Emre Ozan’ın sunumuyla Orhan Cami İmam Hatibi Alaattin Beşel’in Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi’nin Genel Kurul’una; Sakarya  Valisi  Hüseyin Avni Coş, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, 25. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet SAĞLAM, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, , Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Sakarya Düşünce Platformu Başkanı Hasan Demir, Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Hak-İş Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, SAMOB Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Çokal, MÜSİAD Genel Başkan yardımcısı Bekir Sami Nalbantoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. 

musiadgenel

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

GENÇ: “MÜSİAD’lı olmaktan gurur duyuyorum”

Kurulun açılış konuşmasını yapan MÜSİAD 5. dönem Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç;   Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, Sakarya’da iş çevrelerinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi amacıyla kentte teşkilatlandıklarını belirterek, “Camiasında olduğumdan gurur duyduğum MÜSİAD’ta 2 yıl Başkanlık yapmaktan onur duydum. Bu bayrağı birlikte çalıştığım yardımcım Yaşar Coşkun’a devrediyorum. Yaşar Coşkun’un bu bayrağı daha ileri taşıyacağına inanıyorum” dedi.

   

COŞKUN: “Şubemizi her alanda en iyi şekilde temsil edeceğiz”

Konuşmasına; “Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin bir davayla kurulduğunu ifade ederek başlayan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Bu ülke topraklarına ait olan ve insanın kendi özüne yabancılaşmasına karşı olan, paranın ticaretin amacı değil de bir araç olduğuna inanan bir avuç insan sayesinde kuruldu. Bu inançla 1998 yılında kurulan ve 18. yılını dolduran şubemizde, bizden önce görev alan başkanlarımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Ülkemiz büyümeye devam edecekse, bu, hükümetimizin desteği ve işadamlarımızın gayreti ile olacaktır. Yeni yönetim kurulunu oluştururken sektörünü en iyi temsil edecek arkadaşlarımızı, masanın etrafında toplamaya çalıştık. Oluşturduğumuz yeni yönetim kurulu ile MÜSİAD’ın önceden belirlemiş olduğu ilke ve değerleri paylaşarak üye sayımızı arttırmak, üyeler arasında iletişim ve dayanışmayı geliştirmek kendi içimizde sağladığımız bu birlik ve beraberlik ruhu ile Sakarya’mızın maddi ve manevi anlamda daha da yükselmesini hedeflemekteyiz. İnsanları birbirine bağlayan, fikirler, duygular ve inançlardır. Bu esasın üzerine kurulmuş, gönüllülük ilkesi ile çalışan, MÜSİAD’ın bir gönüllüsü olarak, Ülkemizin sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, bilimsel ve teknolojik yönden kazanması ve kalkınması için elimizden gelen gayreti gösterirken, bu gücü de siz değerli üyelerimizden alacağız. Ülkemizin zor günler geçirdiği şu günlerde birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek güven, istikrar ve huzur için, MÜSİAD ailesi olarak daha fazla çalışmalı, daha fazla üretmeli ve daha fazla iş alanları sağlamalıyız. Sözlerimi tamamlarken, yeni yönetim kurulumuzun çalışmalarının ve yeni dönemdeki hedeflerinin öncelikle Sakarya’mıza, ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan temenni ederim. Bizlere vermiş olduğunuz bu kutlu görev için siz değerli üyelerimize şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca 5. dönemde görev alan arkadaşlarımıza da buradan teşekkür etmek istiyorum. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğimizin “Yüksek Ahlak ve Yüksek Teknoloji” anlayışına uygun olarak var gücümüzle çalışacağız. Şubemizi her alanda en iyi şekilde temsil ederek, aldığımız bu bayrağı daha yukarılara taşıyacağız.  Siz değerli üyelerimizin çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayacağına güveniyor katılım ve desteğiniz için tekrar şahsım ve yeni yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Dedi.

 

OLPAK: “Ne ağır imtihandır, başındaki Sakarya”

Konuşmasına; Necip Fazıl’ın, “Ne ağır imtihandır, başındaki Sakarya” diyerek konuşmasına başlayan MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK, “Bugünlerde, başımızdan ağır bir imtihan geçiyor. Terör olaylarının sayısı ve şiddeti artıyor. Üzüntümüz, giderek büyük bir öfkeye dönüşüyor. Ama, metanetimizi kaybetmiyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. MÜSİAD’ın temeli atılan yeni hizmet binası hakkında da bilgi veren ve görev yaptığı 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi veren Olpak konuşmasına şöyle devam etti: “Daima bu çizgide hareket eden MÜSİAD olarak, dün çok güzel bir organizasyon yaptık. Her geçen gün daha da büyüyen MÜSİAD’ımızın YENİ GENEL MERKEZ KOMPLEKSİNİN temelini attık. Yolculuğumuza, Mecidiyeköy’de bir ofiste başlamıştık. Sonra, Sütlüce’deki binamıza taşındık. Yıllar geçti, MÜSİAD ağacı büyüdü. Çalışma arkadaşlarımız ve misafirlerimiz çoğaldı. Programlarımız çoğaldı, davetlilerimiz ve katılımcılarımız çoğaldı. Bu bereket, mevcut binamıza sığmaz oldu. Bir süredir, daha büyük ve fonksiyonel bir mekâna ihtiyaç duyuyorduk. Hamdolsun, bu değişimi birlikte gerçekleştirmek de, bize nasip oldu. Şimdi, Sütlüce’den Yenibosna’ya geçiyoruz. Biz, oturduğu yerden şikayet edip, işlerin düzelmesini bekleyenlerden değiliz. İşleri düzeltmek için ayağa kalkanlarız. Elini taşın altına koyanlarız. Ve ellerimiz birleştikçe, inşallah taşları daha kolay taşıyacağız. Sözlerime son verirken; 5 yıllık Genel Başkanlık görevim boyunca, sırtımdaki yüke omuz veren YK üyelerime, Şubelerime, Başkanlarıma, Komisyonlarıma, tüm üyelerime ve amatör bir ruhla görev yapan Profesyonel Kadroma teşekkür ediyorum. MÜSİAD Sakarya Şube Başkanlığı görevini başarıyla yürüten ve bugün görevini devredecek olan Ahmet Genç kardeşime, Sakarya MÜSİAD YK üyelerine ve onların şahsında, yurtiçi ve yurtdışındaki bütün başkanlarımıza ve YK üyelerine teşekkür ediyorum. Görevi devralacak Sakarya MÜSİAD’ın yeni Başkanı Yaşar Coşkun kardeşimi ve Yönetim Kurulunu şimdiden tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum.  Genel Kurulumuzu teşrif eden Sayın Valim ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

 

MÜSİAD’ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Otomatik alternatif metin yok.

mu1mu2mu3mu4musiad1musiad2musiad3

Yönetim Kurulu  Başkanı Yaşar Coşkun  Oldu.  Yönetim Kurulu  üyeleri   Zafer Boz, Salih Bakkaloğlu, Baytun Talha Sunman ,Mustafa Gavasoğlu,İsmail Filizfidanoğlu,Özcan Nalbant,Muhammet Çapoğlu,Semih Gülşan,Burhan Şen,Eyüp Tuncer,Dursun Döğer,Kadir Ahmet Tecelli,İsmail Koç,Gökhan Erkan

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
YAŞAR COŞKUN
ZAFER BOZ
SALİH BAKKALOĞLU
BAYTUN TALHA SUNMAN
MUSTAFA GAVASOĞLU
İSMAİL FİLİZFİDANOĞLU
ÖZCAN NALBANT
MUHAMMET ÇAPOĞLU

SEMİH GÜLŞAN
BURHAN ŞEN
EYÜP TUNCER
DURSUN DÖĞER
KADİR AHMET TECELLİ
İSMAİL KOÇ
GÖKHAN ERKAN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ:

İRFAN BIÇAKCILAR
İSMET DURAK
ADEM TOK
ÖZGÜR KARAKAŞ
FATİH EMRE KOÇ

HASAN ŞEVKİ
İSMAİL YILDIRIM
NAZIM BALÇIK
FATİH MERCAN
MUHARREM GÜLÇE

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ: DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ:

ENVER TOK 1. HÜSEYİN ÇAKIR
MUSTAFA KAYTAZ 2. RAMAZAN ÇOKAL
YUNUS TEVER 3. ORHAN NAMAZ

musiad4

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar