- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜSİAD Sakarya İftarı Muhteşemdi

19 Mayıs 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MÜSİAD Sakarya İftarı Muhteşemdi
MÜSİAD Sakarya İftarı Muhteşemdi

MÜSİAD Sakarya Şubesince düzenlenen geleneksel iftar ve 20. yıl programında MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve iş adamlarımızla bir arada.

Vali İrfan Balkanlıoğlu”Kurulduğu günden bu yana Ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi adına çalışan, üreten derneğin üyeleri ile iş adamlarımızı tebrik ediyorum.”dedi

MÜSİAD iftarına kimler katıldı?

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın da bulunduğu programa; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Serdivan Kaymakamı Mushin Çatmadım, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve iş adamları katıldı.

‘Helal lokma, helal kazanç’

MÜSİAD Sakarya Şubesi geleneksel iftar ve 20. Yıl programı gerçekleştirdi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Sakarya Şubesi’nce bir tesiste düzenlenen geleneksel iftar ve 20. yıl programında yaptığı konuşmada, kuruldukları günden bugüne yalnızca helal kazancın peşine düştüklerini söyledi.

Bugün dünyanın en etkin ve yaygın iş insanları derneği ve güçlü bir sermaye platformu olmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayan Kaan, “helal lokma, helal kazanç” dediklerini, bunu hayatın her alanına yaymak için MÜSİAD olarak hep beraber çalıştıklarını kaydetti.

‘Uzun vadede toplumsal kalkınma’

Kaan, faizsiz ortak iş modelleri geliştirdiklerini belirterek, “Gayrimenkul yatırımlarından elde edilen geliri, yatırımcılara paylaşmayı sağlayan bir modeli hayata geçiriyoruz. Bu alanda ayrıca 81 ilde 81 orta ölçekli sanayi tesisi kurmak ve uzun vadede iş yeri edinme projesini de hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bizler MÜSİAD ailesi olarak tüm Türkiye’deki sanayi sınıfının tamamını kapsadığımız için yatırımcıların hangi ölçek olursa olsun projelere ortak olabilmesinin önünü açan, projelere finansmanı ile ülke ekonomisine katkı sağlayan ve uzun vadede toplumsal kalkınmayı hızlandıran bir model olarak bunu Türkiye gündemine getiriyoruz.” diye konuştu.

Girişimci sermayesi fonuyla da büyüme potansiyeli olan girişimcileri ortaklık yoluyla finanse eden bir model ortaya koyduklarına işaret eden Kaan, bunun katma değerli yatırımları yüzde 50 artıran ve şirketlere akıllı sermaye sağlayarak büyümelerini destekleyen bir sistem olduğunu kaydetti.

Faiz ve ekonomi

Kaan, faizin ekonominin olmazsa olmaz koşulu olmadığını vurgulayarak, “Mevcut sistem bize, bu gelirler ne kadar çok biriktirilirse sermayenin o kadar çok artacağını söylüyor. Faizsiz bir ekonomide yönetimdeki sermaye kendi kaynaklarından sağlanması gerekmektedir. Sermayesi olan, sermayesi kadar iş yapacaktır. Eğer bir kişi sermayesi yetmiyorsa birkaç kişi birleşecek ve böylece şirketler oluşacaktır. Bu bakımdan mevcut ekonomik sistem içerisinde faize karşı güçlü ve sürdürülebilir bir platformun tesis edilmesi için sermayenin birleşmesi son derece önemli ve elzemdir. Devletimiz sağ olsun son dönemde çıkartmış olduğu kanunlarla önümüzü açmış ve riskleri azaltmıştır.”

Geçen yıl kurda çok ciddi dalgalanmaların yaşandığını, Türk lirasının dolar karşısında yüzde 10, avro karşısında yaklaşık yüzde 22 değer kaybına uğradığına dikkati çeken Kaan, kurun bu yıl da dalgalı seyrine devam edeceğini gördüklerini söyledi.

Enflasyon

Enflasyon konusunda derin sorun yaşandığını söyleyen Kaan, “Enflasyon gibi büyük bir etkiyi göz ardı ederek sorunları sadece kura endekslemek bizim açımızdan gerçekçi değil çünkü döviz kurunun yükselmesinin en önemli nedenlerinden biri de insanların paralarının değerini koruma isteğidir. Bu bakımdan enflasyonun ekonomik, sosyal, hatta siyasal faaliyeti olan bir olgu olduğunu burada ifade etmek istiyorum. Türk lirasının değerini korumak istiyorsak enflasyonu kontrol altına almak, yurt içinde üretimi artırıp ithalatı azaltarak ihracata yönelmek durumundayız.” diyerek sözlerini tamamladı.

‘İstihdam içim çabalayan kuruluş MÜSİAD’

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da MÜSİAD’ın arka planında başka hesapları olmayan, memleketi dış güçlere peşkeş çekme gibi bir hesabı olmayan, sadece vatanın, milletin kalkınması ve istihdamın artması için çabalayan güzel bir kuruluş olduğunu söyledi.

Derneğin bugüne kadar hep faydalı ve güzel işler yaptığını aktaran Balkanlıoğlu, “Bugüne kadar vatanı ve milleti düşündü. Bu bakımdan kendilerini kutluyorum.” dedi.

‘Bizim gücümüz çarpan etkisi yapıyor’

Balkanlıoğlu ayrıca ‘Böylesi organizasyonlar bilgi, deneyim ve tecrübe paylaşımıyla birçok ülkeye ihracat yapar duruma geldiler. Bugün Afrika da dâhil olmak üzere; Asya Pasifik’te, Amerika’da ve dünyanın birçok yerinde ihracatı arttırmanın çabası içinde olan MÜSİAD üyelerini görüyoruz.

Toplam ihracat rakamlarımız 15-16 milyar dolarlardan 160 milyar dolarlara geldi, hatta 170 milyar dolar sınırlarına ulaştı. Gücümüz işte buradan kaynaklanıyor. İnşallah 2023 hedeflerine ulaşıp 500 milyar doları bulursak, inanın ülkemiz trilyon dolarların üzerinde ihracat yapan ülkelerden çok daha güçlü olacak, çünkü bizim gücümüz çarpan etkisi yapıyor. Sevgili Peygamberimiz; kendi ordusundan daha güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanmış ve müşrikler Müslüman ordularını kendilerinden ne kadar fazla üstün görmüşler ise, bizim gücümüz de işte öyle görülüyor. Allah’ın izni ile birimiz bin oluyor, bundan dolayı sizlerle beraber ülkemiz çok daha güçlü olacak Sizler emeğinizi, zamanınızı, paranızı, sezginizi ve zekânızı memleketin bekası, istihdamın artması için kullandığınızdan dolayı Yüce Allah da sizlerle beraber.

Şu mübarek Ramazan gününde İsrail’in yaptığı terörü de lanetliyoruz. Dünyanın neresinde bir duman tütse, biliniz ki orada Müslümanlar yanıyor kardeşlerim. Allahuteala bizleri müşriklerin, kâfirlerin, münafıkların şerrinden, bir de Müslümanların birbirine karşı fitnesinden muhafaza eylesin. Allah sizlerden razı olsun, orucumuzu da kabul etsin” dedi.

Konuşmaların ardından MÜSİAD’a üyelikte 20. yılını dolduran iş adamlarına Balkanlıoğlu tarafından  plaket verildi.

Geleneksel İftar ve 20. Yıl Programı’mızı gerçekleştirdik. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar ve masa

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar