Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜSİAD, okul değil akademidir

17 Mart 2016 - 86 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MÜSİAD, okul değil akademidir
MÜSİAD, okul değil akademidir

“Sakarya’da değişimleri hep beraber göreceğiz”

MÜSİAD İsen’i ağırladı

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet GENÇ ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Her haftanın ikinci günü Yönetim Kurul toplantısı gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Şubesini ziyaret eden Milletvekili İsen, MÜSİAD Başkanı Ahmet Genç ve yönetim kurulu üyeleri ile bilgi alışverişinde bulundu. Milletvekili İsen ‘in ziyaretinde Başkan Ahmet Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

GENÇ: “Sakarya içinSTK’larla diyalog halinde olmak arzusundayız”

Toplantıda konuşan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç: Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) önemine dikkat çekerek, Kamu yararına çalışan ve kâr amacı gütmeyen, toplumun ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan STK’lar olarak şehrin geleceğini ilgilendiren kararların alınma sürecinde yetkililerle daha sık bir araya gelmek, sürekli diyalog halinde olmak arzusunda olduklarını ifade etti. Genç: “Temsil ettiğimiz topluluğun önünü açacak, çıkarlarını ve haklarını koruyacak çalışmalarımıza imkan sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki ekonomisinin büyümesi ve kalkınması için sivil toplum örgütleri büyük bir önem arz etmektedir” dedi.  Başkan Genç ayrıca bir iş adamı ve iş adamlarının temsilcisi olarak devletin hantal bürokrasiden şikayetçi olduklarını belirterek yapılacak güzel yatırımların bu dezavantajlı durumlardan ötürü yapılamadığını sözlerine ekledi.

musiad

MÜSİAD, okul değil akademidir

Ziyarette konuşan İsen, Seçim öncesi vermiş oldukları vaatlerin gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. STK’ları önemsediğini ifade eden milletvekili, “STK’lar siyasilerle köprü vazifesi görüyor. MÜSİAD gibi örgütlü toplumlar, ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bugüne, olmayan ve yapılamayan, hayal bile etmediğimiz güzel hizmetler yapılıyor. MÜSİAD, Dünya’da ismini duyuran güzel çalışmalar yapan ve projeleriyle ve sunduğu raporuyla hükümetimizin çalışmalarına katkıda bulunan büyük bir kuruluştur. Burayı sadece okul olarak değil, akademi olarak görmelisiniz” dedi.

İSEN: “Anadolu’nun Dünya’ya açılan kapısı Sakarya olacak”

Sakarya’nın çok değişeceğini vurgulayan Milletvekili Mustafa İsen; “Türkiye’nin en çok değişime açılacak ili Sakarya’dır. Sakarya olarak en büyük avantajımız coğrafi konumumuzdur. Coğrafi konum itibariyle Sakarya önceki yıllarda Doğu Marmara’nın Anadolu’ya açılan kapısı konumundaydı bu gün hayata geçirilmekte olan Kuzey Projesi ile Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı olacak stratejik bir konuma sahiptir.Kuzey bölgemiz bizim çıkmaz sokağımızdı şimdi ise şehir ilk defa Dünya’ya entegre oluyor. Karasu limanıyla Dünya’ya açılırken, gelecek olan BMC ile 4 bin kişiye istihdam sağlanacağı gibi lojistik bina ve yan sanayileriyle başka imkânlarda doğacak. Akyazı’da bu yıl içinde ihalesi yapılacak olan 1800 metrekare alana sahip Turizm sahasıyla ve içinde ki Golf sahasıyla, Sakarya’yı Turizm’de bir üst lige çıkaracaktır. Seracılığı daha da geliştirmeliyiz. Sakarya’da değişimleri hep beraber göreceğiz” diye konuştu. MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunan Sakarya Milletvekili İsen sorunların, hazırlanacak raporlarla birlikte ilgili bakanlıklara bizzat ileteceğini söyledi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar