Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Türk Talebe Birliği”Devletin Dini İslam’dır”

29 Nisan 2016 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Milli Türk Talebe Birliği”Devletin Dini İslam’dır”
Milli Türk Talebe Birliği”Devletin Dini İslam’dır”

MTTB’den Meclis Başkanı Kahraman’a destek

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a destek amacıyla Orhan Camii önünde basın açıklaması yaptı

MTTB üyesi gençler, Cuma Namazı çıkışı Orhan Cami önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan MTTB Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Ümit Gülhan,

“TBMM Başkanımızın, İstanbul Üniversitesindeki bir konferansta, ‘Yeni Türkiye’ ve ‘Yeni Anayasa’ ile ilgili değerlendirmeleri gündeme oturmuş ve tartışmalara sebep olmuştur. Bu tartışma atmosferi, bir kısım medya, siyasetçi ve kışkırtıcılar tarafından bir linç kampanyasına dönüştürülmek istenmiştir. Burada ifade etmek isteriz ki, gelişmiş ülkelerden, sadece Fransa Anayasasında laiklik ilkesi vardır. Burada da devletin, dine, felsefeye ve siyasete karışmayacağı şeklinde sınırlar açıkça belirlenmiştir.

ismailkahraman2

Laiklik ilkesine anayasasında yer veren çok az ülke olup, bu sayı üçü ya da dördü geçmemektedir. Tarihimizdeki, 1876, 1921 ve 1924 Anayasalarında laiklik ilkesi yoktur. 1924 Anayasasında ‘Devletin Dini İslam’dır ifadesi yer almaktadır. Laiklik ilkesi, CHP tarafından sonradan anayasaya konulmuştur. Laiklik, ülkemizde uygulayıcısına göre olması gereken amacın dışında kullanılmıştır. Laiklik ilkesine dayanarak insan hak ve hürriyetleri, din özgürlüğü ihlal edilmiş, laiklik bir zulüm aracı haline getirilmiştir.

ismailkahraman1

TBMM Başkanımızın laikliğin anayasada yer almaması gerektiği fikrine katılıyoruz. Bu vesileyle, bu tartışmayı bir fırsat bilip, milletle, milletin seçtikleriyle ve milletin değerleriyle hesaplaşmaya çalışanları, kaos ve kutuplaşma çağrısı yapanları, bu ülkede hiçbir zaman birlik ve huzur tarafında olmamış olanları şiddetle kınıyoruz. Yedi düveli dize getiren Kahraman Meclisin, kahraman başkanını destekliyoruz” 

ismailkahraman3 ismailkahraman5 ismailkahraman6 ismailkahraman7 ismailkahraman8 ismailkahraman9

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar