- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli İrade;  Gençleri Desteklemeliyiz

31 Aralık 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Milli İrade;  Gençleri Desteklemeliyiz
Milli İrade;  Gençleri Desteklemeliyiz

Milli İrade;  Gençleri Desteklemeliyiz

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Sakva ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya gelerek aylık mutat toplantılarını gerçekleştirdi.

Her ay düzenli olarak bir araya gelen Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları, temsil heyeti, eğitim ve gençlik yapılanmaları gündemi ile toplandı.

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarını Temsilen 4 aylığına seçilen heyet önümüzdeki bir yıl için tekrar görevlendirildi. Heyet Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, Hak-iş İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Vadettin Aktaş ve Ribat Derneği Sakarya Şube Başkanı Gazanfer Üvez’den oluşturuldu.

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Temsil Heyeti adına açıklama yapan Murat Mengen, eğitim ve gençlik çalışmalarına özel önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Sivil Toplum Kuruluşlarının gençlik çalışmalarına özel bütçe ayırması, gerekirse bu alan için fon açması, eğitim bursu, gençlik çalışması  vb için yardım toplamasının önemli bir ihtiyaç olduğu ifade edildi.

Temsil Heyeti adına konuşan Sebahattin Aydın, gençlik çalışmalarının yanında yer alınması gerektiğini, hangi stk olursa olsun hiç fark etmeksizin geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere yönelik yapılacak çalışmalarının mutlaka maddi olarak da desteklenmesi gerektiğini 15 Temmuz sürecinde hissettik. Nesil yetiştirmek ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak için gençlerimizi en donanımlı hale getirmek için yapılacak etkinlikler finanse edilmelidir. Bunu bir gıda, yakacak, giyecek vb gibi insani yardım konusu gibi bile değerlendirilebilir hatta daha önemli olduğu bile düşünülebilir dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar