Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11318 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Damızlık Danamız Duru Çiftlik’ten seçildi!..

03 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Milli Damızlık Danamız Duru Çiftlik’ten seçildi!..
Milli Damızlık Danamız Duru Çiftlik’ten seçildi!..

Duru Bey Milli Dana seçildi

Milli Damızlık Danamız Duru Çiftlik’ten seçildi!..

Tüketicilerine, doğal, sağlıklı ürünleri sunmayı misyon edinmiş, Türkiye’nin lider bulgur üreticisi Duru Bulgur, damızlık dana projesi kapsamında Türkiye’nin Milli Damızlık Danasını yetiştirdi. Karaman’da Duru Çiftlik de yetiştirilen Duru Bey, Türkiye Genelinde damızlık dana olarak kullanılmak üzere İzmir’e gönderildi. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliğinin ortaklaşa yürüttüğü “Damızlık Dana” projesi kapsamında, ülke genelinde tespit edilen 9 damızlıktan biri de Duru Çiftlik’ten seçildi. Karaman’da bulunan Duru Çiftlikten seçilen Duru Bey, İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Ümit Çağlıyan, Karaman İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Veteriner Hekimi Muharrem Koçak, Duru Çiftlik Organik Tarım Ürünleri ve Ticaret Limited Şirketi sorumlu Veteriner Hekimi Buket Baydar tarafından Gen-Türk Sorumlu Veteriner Hekimine teslim edildi.

Duru Bey Yetiştiricilere de kazandıracak !

Karaman’ın önde gelen örnek hayvancılık işletmelerinden Duru Çiftlik’in yetiştirdiği TR70236488 nolu Simmental ırkı boğa adayı Duru Bey, projede kullanılmak üzere, Gen-Türk tohum firmasının İzmir Menemen’deki çiftliğine gönderildi. Duru Bey, ergin yaşa ulaştıktan sonra ise Gen-Türk firması aracılığıyla tüm Türkiye’de suni tohumlamada kullanılacak. Duru Hayvancılıktan yetişen Duru Bey adlı Damızlık Dananın spermasını kullanarak tohumlama yaptıran yetiştiriciler,50 TL daha fazla destekleme alacaklar.

Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi için kaliteli damızlık hayvan sayısının artırılması büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda suni tohumlama yoluyla yüksek verimli hayvanların elde edilmesinde ülkesel olarak önemli bir rol oynayan Gen-Türk Firması yerli kaynaklardan elde ettiği spermaları yetiştiricilerin kullanımına sunuyor.

Konuyla ile ilgili açıklama yapan Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru ;” Bulgurdaki doğallık ve kalite anlayışımızı ve hassasiyetimizi tüm iş kollarımıza yansıtıyoruz. İlk başta hobi olarak başladığımız hayvan yetiştiriciliğinde bugün 1000 büyük baş hayvan ile Türkiye’de önemli bir konuma geldiğimizi düşünüyoruz. Kendi tarlarımızda yetiştirdiğimiz organik yemlerle beslediğimiz hayvanlarımız,Türkiye’de organik hayvancılık için örnek olacak niteliktedir.Milli dananın da Duru Çiftlik’ten çıkması bizler için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur, doğru yolda ilerlemenin, düzgün ve hakkaniyetli çalışmanın her gün meyvelerini görmekteyiz. Bu doğrultuda ülkemiz hayvancılığın geliştirilmesinde bu önemli projeyi hayata geçiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Gen- Türk firmasına şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar