Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milletvekili Ayhan Sefer Üstün”Doğrudan mağduriyet yaşadım”

31 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Milletvekili Ayhan Sefer Üstün”Doğrudan mağduriyet yaşadım”
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün”Doğrudan mağduriyet yaşadım”

Üstün; FETÖ’cü Darbeciler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

FETÖ lideri Fetullah Gülen ve darbe girişiminde bulunan tüm kişiler hakkında suç duyurusunda bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “FETÖ’cülerin darbe girişiminden dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurlu bir üyesi olarak, doğrudan mağduriyet yaşadım. Türkiye Cumhuriyeti Devletine bu zilleti yaşatan şüphelilerden şikayetçi olmak ve darbe girişimine karışan tüm şahısların cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Adalet Sarayı’na giderek Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen ve darbe girişiminde bulunan tüm kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’a veren Üstün, “15 Temmuz gecesi bombalanan Gazi Meclisi’nin bir üyesiyim. 15 Temmuz gecesi Sakarya Valiliği darbeciler tarafından işgal edildi. Valiliğin darbecilerden kurtarılması esnasında birçok vatandaşımız darbecilerin tarafından ateş edilerek yaralandı. Darbecilerin bu eylemin Türk Ceza Kanunu’na göre, bir suçtur. Darbe girişiminde bulunanların ve sorumlu olanların hakkında suç duyurusunda bulunuyorum” diye konuştu.

ayhan1

Darbeyi milletimiz püskürttü

Ayhan Sefer Üstün, 15 Temmuz gecesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yerleşmiş Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup terörist, örgüt liderinin emir ve talimatı ile kapsamlı ve organize bir darbe girişimde bulunmuştur. Halk nezdinde bir karşılığı olmayan; demokratik yollarla seçilmiş meşru Cumhurbaşkanını, hükümeti ve parlamentoyu devre dışı bırakarak, kendi iradesini ülkeye egemen olmak istemiştir. Şiddet, adam öldürme, baskı ve tehdit yöntemlerinin her türlüsünü devreye sokan bu terörist grup; başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyerek, Türkiye Cumhuriyetinin hakimiyetini kontrol altına almayı amaç edinmiştir. Ancak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimiz, emniyet teşkilatımız, darbecilere katılmamış Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız ve aziz milletimizle birlikte bu hain teşebbüs püskürtülmüştür” ifadelerini kullandı.

Doğrudan mağduriyet yaşadım

Üstün, “Darbe girişimi esnasında Sakarya’da bulunuyordum. Hemen vatandaşlarımızla Kent Meydanında toplandık, bu sayı kısa sürede on binleri buldu ve milletimizle birlikte Valiliğe müdahale gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu saldırıları gerçekleştiren FETÖ, PDY üyesi teröristler, Sakarya’da onlarca Türkiye’de ise asker, polis ve sivil olmak üzere 245 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, yaklaşık 2 bin vatandaşımızın ise yaralanmasına sebep olmuştur. Kendilerine Yurtta Sulh Konseyi adını veren bu terörist cunta grubu, darbe girişiminin başarıya ulaşması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin feshine karar vermiştir. Darbecilerin bu eyleminden dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onurlu bir üyesi olarak, doğrudan mağduriyet yaşadım. Türkiye Cumhuriyeti Devletine bu zilleti yaşatan şüphelilerden şikayetçi olmak ve darbe girişimine karışan tüm şahısların cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyorum” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar