Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Milleti kurtaracak olan yine millettin kendi azim ve kararlılığıdır”.

31 Temmuz 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“Milleti kurtaracak olan yine millettin kendi azim ve kararlılığıdır”.
“Milleti kurtaracak olan yine millettin kendi azim ve kararlılığıdır”.

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali Alemdaroğlu”

İnsanlar kurumların var oluşunun esas nedenidir. Kurumların etkinliği, verimliliği, gücü hizmetinde olduğu toplulukların mutluluğuna ve memnuniyetine bağlıdır. Hizmetinde bulunduğu topluluğu güvenli, huzurlu ve mutlu kılamayan yöneticiler, hükümdarlar, hükümetler, kurumlar ve dahi devletlerin varlıklarını pek uzun sürdüremedikleri ise başka bir gerçek olarak bilinmektedir.
En büyük potansiyelimiz kendi insanımızdır. Atatürk’ün ifadesi ile “Milleti kurtaracak olan yine millettin kendi azim ve kararlılığıdır”.
21. Yüzyıl Türkiye’sinde kavgaya değil barışmaya, dayanışmaya, yandaş olmaya değil başarı ve liyakate prim veren bir toplumsal ve Genç Siyasi Kültür oluşturarak, tüm yurttaşlarımızı insani gelişmişlik seviyesi ile kalkınma yarışının bir unsuru haline getirmek temel hedefimizdir.
İnsan faaliyetleri kurumsal ve kültürel üst yapıların etkisi altındadır. Yanlış veya kötü yönetilen, işletilen kurumlar, en büyük potansiyelimiz olan insan enerjisinin ve diğer kaynaklarımızın israf veya yok edilmesine neden olmaktadır. Kurumlar iyi yapılanmış ve iyi işliyorsa, insan faaliyetlerinde verimliliği arttırır, toplumsal bir sinerjinin oluşmasına katkı sağlar. Bu bakımdan karşılıklı güven ve işbirliğine, demokratik, dayanışmacı ve yapıcı rekabete dayalı bir kurumsal kültür ve yapılanma temel hedefimizdir.
Bu bağlamda, Genç Yeni Siyasetin hedefi birlikte dirlik ve diriliktir.

PARTİMİZİN TEMEL KONULARDAKİ GÖRÜŞLERİ
DEMOKRATİK CUMHURİYET
Demokratikleşme
Ülke yönetiminde halk iradesinin egemenliğini esas alan Cumhuriyet rejiminin tesisi, isminden mütevellit değil, ancak demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması halinde gerçeklik kazanacaktır.
Halk için halka rağmen değil, Halk için halkla birlikte, prensibini benimseyen partimiz, ülkemizde demokratik düzenin tüm özelikleri ve gerekleriyle gelişme sürecini tamamlayabilmesi için; insan hak ve özgürlüklerinin tümüyle teminat altına alındığı, ülke yönetiminde çağdaş meşru hukukun üstünlüğü ilkesinin egemen kılındığı, düşünce ve inanç özgürlüğünün tüm uygulamalarıyla sağlandığı, insanlık onuruna yaraşır bir kamu düzeni ve toplum hayatının gerçeklik kazandığı bir demokratik cumhuriyet olmanın gerekliliği kanaatindedir.

Halkın oy verme hakkına sahip olduğu, oy verdiği kişileri (adayları) belirleme yetkisinin fiilen bulunmadığı bu günkü “temsili demokrasi” anlayışı, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile genişletilip, doğrudan demokrasiye özgü mekanizmaların yaygınlaştırılmasıyla desteklenecektir. Genel ve yerel seçimlerde tercihli oy kullanılabilecektir.
Adayların ve tüm partili üyelerin katılımıyla, milletvekillerinin, tüm seçmenlerin iradesiyle belirlendiği (tercihli oy) seçen ve seçilenler arasındaki ilişkiyi güçlendirecek daraltılmış bölge uygulamasına geçilecektir.
Memurların siyaset yapmalarına yönelik yasaklar, belli istisnalar dışında kaldırılacaktır. Sistemi yozlaştırmayacak tüm oluşumlar halkımıza açık olacaktır.
Partimiz, Yeni Genç Siyaset ilkelerini benimseyen tüm yurttaşlarımızın katılımına açıktır. Katılım sağlayan, sağlamayan herkesin taleplerine karşı duyarlıdır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar