Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11365 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Sakarya İl Başkanı BÜLBÜL “Ne Kapı Ne Sapı Hiç birisi olmuyor”

30 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MHP Sakarya İl Başkanı BÜLBÜL “Ne Kapı Ne Sapı Hiç birisi olmuyor”
MHP Sakarya  İl Başkanı  BÜLBÜL “Ne Kapı Ne  Sapı Hiç birisi olmuyor”
Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül, gündeme dair açıklamalarda bulunmak üzere il başkanlığında  basın toplantısı düzenledi.

MHP Sakarya  İl Başkanı Avukat Muhammed Levent BÜLBÜL, Adana’da 11 öğrenci ve 1 eğitmenin hayatını kaybettiği öğrenci yurdundaki yangınla ilgili açıklama yaptı.

Levent BÜLBÜL  “Yangın faciası her yönüyle, her ihtimaliyle araştırılıp incelenmelidir. Yangının nasıl çıktığı, içi ahşap kaplı söz konusu iki katlı yurt binasını nasıl sardığı en kısa sürede netleştirilmeli; sorumlular, denetim ve kontrol görevini suiistimal edenler mutlaka bulunup cezalandırılmalıdır” dedi.

 

Levent BÜLBÜL”Sakarya  ilinde  bulunan  Tüm  Yurtları  yeniden  incelenmesini istiyorum”

mhp5
Ardından Halep’e değinen Bülbül, ‘Gelen fotoğraflara bakmaya yüreğimiz dayanmıyor. Acilen ateşkes ilan edilmesi lazım. Bu piyango İslam’dan başkasına vurmaz mı? Hak dinin acıları neye delalettir? Müslümanların birbirlerini kırdırıldığı dünyada Allah bizlere bir ve beraber olmayı, kardeşlik ruhunu canlandırmayı nasip etsin.” dedi
 
Anayasa paketi hakkında konuşan Bülbül, ‘AKP ve MHP’nin görüşüp ortaya çıkardığı bu paket, önce mecliste görüşülecek ve ardından genel kurula gelecek. İnşallah bu süreç milletin ve memleket için hayırlı olur” dedi.

MHP Sakarya  İl Başkanı  BÜLBÜL “Ne Kapı Ne  Sapı Hiç birisi olmuyor”

İkinci üniversite
 

Sakarya’daki konulara değinen Bülbül, 2. üniversite teklif paketinin geri çekildiği iddiaları doğrultusunda “Bu konuda emek sarf eden insanlara gerçekten çok teşekkür ediyorum ama Sakaryalılar olarak şüpheye düşüyoruz.

Acaba bizi umutlandırıp sonradan hayal kırıklığına uğratacaklar mı bunu düşünüyorum.

Çünkü AKP’nin bizde uyandırdığı izlenim bu.

Böyle hayal kırıklıklarına bu milleti alıştırmayın.

Bizi heyecanlandıran 2. üniversite konusunda tatminkar açıklamalar, doyurucu bilgiler istiyoruz.

1000 yataklı hastanenin 2020’den önce adının bile anılmaması gerektiği söyleniyor.

Yine aynı durumu yaşamak istemiyoruz”

adarayada2
 
Adaray seferlerinin durdurulması

Büyükşehir Belediyesi tarafından seferleri durdurulan Adaray hakkında da konuşan Levent Bülbül, “Adaray, yaklaşık 10 gündür durdu. Kimsenin çıtı çıkmıyor.

Büyükşehir, bir yükten kurtulduk diye mi bakıyor bilmiyorum.

Taşıdığı yolcu sayısı bakımından Adapazarı’nda neden böyle birşey var diye insanı tereddüte düşürüyordu.

Neticede düne kadar raylı sistemle yapılan bir taşımacılıktı.

Bununla ilgili bize bir takım bilgiler ulaşıyor.

Mithatpaşa’daki mülk sahibiyle belediye arasında ihtilaflı bir durumun söz konusu olduğu ifade ediliyor.

Mülk sahipleriyle görüştüğümüzde hukuki açıdan ortada çok ciddi mağduriyetlerin yaşandığını gördük.

Bu meselelerin Sakarya’da büyütülecek konular olmadığını ve becerikli yöneticilerin bu durumu çözüme kavuşturacaklarını düşünüyoruz” dedi.

fabrika
 
Şeker Fabrikası
 
Şeker Fabrikasıyla ilgili sorulan soruyu cevaplandıran Başkan Bülbül, “Ayhan Sefer Üstün ile ilgili bu hafta konuşmayacaktım. Çünkü ha bire soruyorum soruyorum tık yok. Ben Üstün’e her sorduğumda Ahmet Aya bir taraftan, Ahmet Mülayim diğer taraftan açıklama yapıyor. Herkes bir yere kadar birşey söylüyor. Bu meseleyi baştan aşağı anlatacak biri lazım. Burada gündeme açıklama yapanlar ‘Biz mağduruz, fabrikaya oturdular’ diyor. Ortada bir arıza var ve bu arıza çok eskilere kadar uzanıyor. Ahmet Aya daha 2 ay öncesine kadar Ayhan Sefer Üstün’ü müdafaa ediyordu. Ama yönetim darbesine kurban gidince aynı şeyleri söylemedi. Bu konu artık basın önünde bu bunu dedi şu şunu dedi gibi şeylerle yürütülecek bir konu değil. Bu iş Sakarya yereli ile alakalı bir iş değil, yakında göreceksiniz Türkiye genelinde FETÖ’ye yönelik olarak en büyük finans operasyonu olarak ortaya çıkacak. Olay sadece 100-120 trilyon meselesi değil. Bu fabrikaya oturulmuştur” 

TERMİNALDE GÜVENLİK YOK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de Eski Mısır Araştırmaları Merkezi’nin alanında yapımı tamamlanan şehirlerarası otobüs terminali hizmete açıldı…Bu terminalde  güvenlik  yetersiz.Dört  görevliyle  terminal  güvenliği  sağlanmaz.Acilen tedbirler  alınmalı”

ADLİYE SARAYI

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar