Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Geyve İlçe Teşkilatından Türkçülük Günü Mesajı

03 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MHP Geyve İlçe Teşkilatından Türkçülük Günü Mesajı
MHP Geyve İlçe Teşkilatından Türkçülük Günü Mesajı
MHP Geyve İlçe  Başkanı Şerafettin KAYA”Türkçülük bir fikir akımı olarak Osmanlı döneminde ortaya çıkmıştır. “

MHP Geyve İlçe  Başkanı Şerafettin KAYA”3 Mayıs Türk gençliğinin milli varlığa, Türk-İslam Ülküsüne, milli ve manevi değerlerine sahip çıkma bilinci ve mücadele azmine dönüşümünün temelidir. Bu günü anlamak Türk tarihini iyi anlamaktan geçer. Türkçülük Günü ile birlikte ortaya konan milli duyarlılık ve direniş milli şahlanışın ilham kaynağı olmuş 71 yıllık yakın tarihte onurlu geleceğin inşası adına çileli dönemlerden geçilerek bedeller ödenmiştir.

Merhum Bağbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in üstün gayretleri ile 3 Mayıs Türkçülük Günü olarak anılmış; kızıl Rusya ve kızıl işbirlikçilerinin ülkemiz topraklarında komunizm hayalleri ülkücü ve milliyetçi gençlerin onurlu mücadelesi ile amacına ulaşamamıştır. Ancak 70 yıl sonra ise ne hazindir ki Türk olmak, Türk’üm demek suç sayılmış, TC. tabelası ve şanlı ayyıldızlı bayrağımız bazılarını rahatsız eder hale gelmiş, ülke “Çözüm”lenmek istenmiş, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Anafartalar’da vatanın her karış toprağının şehit kanlarıyla düşman işgaline çiğnetmeyen atalararımızın ruhu incitilmiştir. Oslo ve Dolmabahçe’de başlayan süreç özyönetim ve yeni haritaların havalarda uçuştuğu hainliğe gelmiştir. Unutmayınız! Bizler bu ülkede tek başımıza kalsak da iğrenç emellerinize ulaşamayacaksınız.

MHPGEYVE

 

Milliyetçiler ve ülkücüler bu milletin sigortasıdır, teminatıdır ve bu yıllarca böyle olmaya devam edecektir.

Çünkü bu dava Türk-İslam Ülküsü’dür, mukaddes davadır, haklı davadır.

Başbuğ’umuz bu konu ile ilgili şu sözleri çok anlamlıdır; “İslâmiyeti ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir.

Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.” “TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur.

“Ruhsuz beden ceset olur.” “Fikir, iman, ülkü aşkı … İnsanları güçlü yapan bunlardır.” “Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.” Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs 1944 tarihli Hüseyin Nihal Atsız – Sabahattin Ali’nin Türkçülük-Turancılık davasının Ankara Numayışını 3 Mayıs 1944 tarihinden itibaren anmak amacıyla başlayan camiamızın ve milletimizin 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ kutlu olsun.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar