Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11264 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Geyve İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

08 Nisan 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MHP Geyve İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması
MHP Geyve İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi  Geyve İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin KAYA“Partimizin Kurultay Çağrısı Yargı Süreci İle İlgili Ankara 12.Sulh Hukuku Mahkemesi Olağanüstü Kongre Kararı Alması İle Sonuçlanmıştır. Gerekçeli Kararın Açıklanması Sonrası Mahkeme Tarafından Yetkilendirilen Çağrı Heyeti Olağanüstü Kurultay Kararını İlan Edeceği Karar 15 Gün Askıda Kalacaktır. Genel Merkez Tarafından Üst Mahkemeye İtiraz Süreci Başlatılması Halinde Karar Red Veya Olumsuz Olduğu Takdirde Olağanüstü Kongre Süreci Başlayacaktır.

Yargı Yolunun Tükendiği Noktada Olağanüstü Kongre Sürecinin Başlaması Bazılarını Mutlu Bazılarını İse Mutsuz Edecektir. “Mutlu” Ya Da “Mutsuz “Her Taraf İçin “Kader Günü” Niteliğindeki Bu Karar Ülkücü Hareketi İktidara Taşıyacaksa Her Ülkücünün Bu Hareketi Başlatanlara Gönül ve Teşekkür Borcu Vardır. Bugün Yaşananlara Gelene Kadar Taraf Ya Da Muhalif Olanlar Arasındaki Çekişmelere Sahne Olan Aile İçi Çekişmelerin Neden Olduğu Kırgınlıklar “Kol Kırılır Yen İçinde Kalır” Misali Son Bulmalıdır.

Gün Birlik Olma, Kenetlenme ve Ülkücü Hareketi İktidara Taşıma Günüdür. Hiç Kimsenin Şahıslar Üzerinden Taraftar Toplama Ve Oy Devşirme veya Davaya Küsme Hakkı Yoktur, Çünkü Davanın Bekası Esastır. Şahıslar ve Onların Temsil Ettikleri Makamlar Fani, Türk İslam Ülküsü Yolunda Davamız İse Baki Kalacaktır. Bizler Ülkücü Terbiyenin Bize Emrettiği Ulul Emre İtaat Düsturu Gereği Yek Vücut Olarak Ülkücü İradenin Seçtiği Veya Seçeceği Genel Başkanımız Etrafında Toplanarak Kutlu Davaya Hizmet İçinde Olacağız. 40 Yılı Aşkın Hareketin İçinde Olanlardan Ülkücü Dava İle Müşerref Olan Yeni Ülküdaşlarıma Kadar Herkesin Tek Beklentisi Ülkücü İradenin Ülke Yönetiminde Sözsahahibi ve İktidar Olmasıdır.

 Ülkücü Camianın Yapması Gereken; Hizmet Aşkı İle Davaya Sadakatle Bağlı Ve Bu Nedenle Geçmişte Ülkcü Olmasından Ötürü Maddi-Manevi Her Türlü Zarara Uğramış, Bedel Ödemiş Fakat Yine De Nöbet Yerini Terketmemiş, Saf Değiştirmemiş, Şahsi Menfeati Bir Yana Beklentisi Dahi Olmayan Vakarlı, Gönülden Bağlı Gerçek Ülkücü Neferler İle Yola Devam Etmek Üzere Teşkilatların Yapılanmaya Gitmesidir. Bu Ülkenin; Dinini, Vatanını, Milletini, Bayrağını Yani Türk Milletinin Geçmişten Gelen Hasletlerini Korumak, Yaşatmak Ve Geleceğe Taşımak Gayretinde Olan Ülkücü Harekete İhtiyacı Vardır.

mhp1

geyvemhp

 

Milliyetçi Hareket Partisi Geyve İlçe Teşkilatı Olarak Aylar Öncesinden Genel Merkezimizden İstediğimiz Listeden Yola Çıkarak Üye Kayıtlarının Revize Edilmesi Amacıyla Yeniden Yapılanma Süreci Başlatmış Bulunmaktayız. Ülkücü İradenin İktidarı İçin Bu Çalışmayı Tüm Teşkilatlarımızın Yapması Gerekmektedir. Teşkilat Sınırlarımızdaki Ülkücü Hareketi Benimsemiş, Partimizin Politikalarına İnanan Her Siyasi Görüşten Seçmenlerimize Onurlu Davamıza Katkı Sağlamak ve Ülkücülük İle Müşerref Olmak Üzere Katılmaya Davet Ediyoruz.

Bu Vesile İle Şair Nisari AKDOĞAN’ın Mısralarında;

 “Akaidin; fıtratında bulduğun,

Bin yıl önce beğenip de aldığın,

Methi- sena’sına nail olduğun,

İslam’ın ipini sıkı tut; salma.

Başarı; teknikle inkişaftadır.

Kendini tanıyıp, itiraftadır.

‘Kızılelma’ en ileri saftadır.

O senindir, sakın ümitsiz olma.“

Diyerek İşaret Ettiği Gibi Ülkücüler Görevinin Bilincinde ve Gücünün Farkındadır. Milliyetçi Hareket Partisi Girdiği Her Süreci Milad Kabul Ederek Aşmış Ve Bugün De Aşacaktır. Alınan Olağanüstü Kongre Kararının Yurtiçi ve Yurtdışı Camiamıza, Milletimize ve Ülkemize Hayırlara Vesile Olmasını Dileriz.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar