Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 10871 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Merkez Parti Kongrelerine Ankara’da Beş İlçe İle Devam Etti.

30 Ağustos 2020 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Merkez Parti Kongrelerine Ankara’da Beş İlçe İle Devam Etti.
Merkez Parti Kongrelerine Ankara’da Beş İlçe İle Devam Etti.

Merkez Parti 1. Olağan İlçe Kongreleri kapsamında, Ankara İlinin; Pursaklar, Yenimahalle, Mamak, Sincan ve Keçiören İlçesinin Kongreleri, Merkez Parti Teşkilat Başkanı Hüsnü Döğer başkanlığında Merkez Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Merkez Parti binasında yapılan kongre; Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Divanda; Teşkilat Başkanı Hüsnü Döğer, Genel Sekreter Yasar Asiler, Genel Başkan Danışmanı Yusuf Ziya Kıvanç, Divan Başkanı ve Genel Başkan Baş Danışmanı Mahir Akkar, Ankara İl Başkanı Zeynep Yıkarbaba ve Disiplin Kurulu Başkanı Yaşar Ataç yer aldı.

Şehitlerimizi anarak konuşmasına başlayan Teşkilat Başkanı Döğer, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak, Asil Türk milletine daha nice zafer bayramlarını kutlamak nasip olsun temennisin de bulundu. Daha sonra kongrelerin öneminden bahseden Döğer; İl ve ilçe başkanlarının azmi, emekleri için öncelikle İl Başkanı Zeynep Yıkarbaba ve ilçe başkanlarına ‘Genel Başkan, Divan Kurulu ve şahsım adına teşekkür eder başarılarının devamını dilerim, diyerek sözü divan kuruluna bıraktı.

Divan Kurulunda bulunan Genel Sekreter Yaşar Asiler söz alarak şöyle konuştu: Partiyle diğer tüzel kişilikleri ayırmak lazım. Şirketler, kooperatifler; kendi sermayelerini, kendi üyeleriyle yönetirler. Fakat partiler tüm devleti, tüm ülkeyi, ülkenin tüm değerlerini, tüm milleti yönettikleri gibi bölge ülkelerin, yönetimine katkıda bulunurlar. Yani bizlerin burada bulunmamızın sebebi çok büyük bir gerekçeye dayanmaktadır. Bu şu demektir. Bugüne kadar ki yönetime itiraz ediyorsunuz, doğru olmadığını söylüyorsunuz, bu gerekçeyle buradasınız ve parti bu demektir. Önce kendi partinizi, ilçenizi, ilinizi tüm Türkiye’nin yönetimine, sulhuna, sükûnuna, barışına katkıda bulunacaksınız. Bu sebeple kongrelerimizin, Türk siyasetin alternatifi iddiasında bulunduğumuz Merkez Parti için önemli bir adım, önemli bir basamak olacaktır. Herkese teşekkür eder hayırlı olmasını dilerim.

Divan Başkanı ve Genel Başkan Baş Danışmanı Mahir Akkar: Türkiye’nin şuan ki durumu belli. Bir çıkmazın içerisindeyiz. Bu çıkmazlardan çıkabilmek için olanca gayreti sarf etmeye çalışıyoruz. Merkez parti ailesi bu savaşı vermek üzere tüm gücünü kullanıyor. Yeni kurulan partiler var, bu partiler hangi amaçla, hangi plan ve projeyle kuruluyor, bizlerde hep soru işareti. 2014 yılında Merkez Parti kuruldu, o süreçten şuana kadar hala gücünü korumaya devam ederek yol almakta. İnşallah önümüzde ki seçimlerde seçime katılma yeterliliğini alacağız ve yolumuza devam edeceğiz. diyerek konuşmasını bitirdi.

Genel başkan Danışmanı Yusuf Ziya Kıvanç: Merkez Parti siyasi hayata 2014’de başlamasına rağmen, Genel Başkanın geçirdiği hastalık ve onun siyasi performansını zedelemek isteyen bir suikasttan sonra 3 yıl hastanede tedavi görmesinden dolayı, siyasette istenen etkiyi yaratmasında bir gecikme oldu. Bu 3 yıldan sonra Merkez Parti 2019’da tekrar kuruluşa, harekete geçti. Altını çizerek söylemeliyiz ki partinin genel ilkeleri; cumhuriyetçilik, eşitlik, demokrasi, hukuk, adalet ve hürriyettir. Bu ilkeler Türkiye’ de eksik, buradaki arkadaşlar, Merkez parti kadrosu bu eksiklikleri tamamlayacak. Yaşadığımız dönem o kadar kötü bir dönem ki, Türkiye siyaset ve demokrasi olarak tamamen bitmiş durumdadır. Sizlerden ricam tekrar özgürlüklerimiz için yola çıkalım. Burası özgürlüklerin inşası için kurulmuş partidir. Burası adaleti temin etmek için kurulmuş temel partidir. Sözümü sonlandırırken Genel Başkan Abdurrahim Karslı’nın son toplantılar da ısrarla belirttiği gibi  ‘Türkiye’nin demokrasisini Merkez Parti Kuracaktır’’ şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Yakup Elturan dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Suat Çokluk dahil, iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta
Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Hüseyin Çolak ve Faruk Koç dahil, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Feridun Atalan ve İsmail Arığ dahil, oturan insanlar ve iç mekan

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar