Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet SAĞLAM “Çimento Fabrikası Taraklı Turizmini Yok eder”

11 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mehmet SAĞLAM “Çimento Fabrikası Taraklı Turizmini Yok eder”
Mehmet SAĞLAM “Çimento Fabrikası Taraklı Turizmini Yok eder”

Sakarya Medya Derneği Başkanı ve Sakarya Medyası Genel Yayın Yönetmeni Mehmet SAĞLAM “GEYVE VE TARAKLI’NIN GELECEĞİNİ İPOTEK ATINA ALACAK OLAN ” Kurulması için çalışmaların başladığı GEYVE ÇİMENTO FABRİKASI Bölge ve Civar Köylerde İncelemelerde Bulundu.

 Mehmet SAĞLAM “Çimento Fabrikası Taraklı Turizmini Yok eder”

Uluslararası Cittaslow (Sakin şehir) ağı tarafından belirlenen kriterleri yerine getiren Taraklı, sakin şehirlerarasına girdi. Ancak Bu özelliğini tehlikeye sokacak olan gelişmeler var. Sakin şehir Taraklı’da Termal Turizminide baltalayacak olan ÇİMENTO FABRİKASI Halkın Tepkilerine neden olmaya başladı. Geyve ve Taraklı ilçelerinin Doğal güzelliklerini tehlikeye sokacak olan gelişmeler yerinde görmek üzere ,Geyve ilçesi Hacıosmanlar,Ilıca,Poydular, Sabırlar,Çay,Doğancıl,Hark,Aksu Köyleri ile Taraklı Merkez dahil Yörede  gün  boyu  yöre  halkı  ile  görüşme  imkanı  buldu.

mehmet1

Sakarya Medya Derneği Başkanı ve Sakarya Medyası Genel Yayın Yönetmeni Mehmet SAĞLAM”Bir kaç kişi  para  kazanacak  diye  Tüm Coğrafyayı   riske   sokacak  bir gelişme olarak  görüyorum. Esas  sıkıntı  ise  Yerel  Halkın  Fakirliğinden faydalanıp  çocuklarınıza  iş  vereceğiz  diye  ikna  yöntemi  tam   maskaralık  Bazı   yerel  kişi  ve   siyasiler  Halkın yanındayız  dedikleri  ancak  gerçekte  ne  doğadan,ne  tarımdan,ne  hayvancılıktan  ne  yerel halkın  sağlığını  düşünen yok  varsa da  yoksada   para.Bazen para  işe  yaramaz  bu böyle  biline  Herkes  bilsin ki  Masa başı  gazetecilikle  birilerinin  yazdığı yazıları  servis  ederek  değil  yerinde  gelip  gerçekleri yansıtmak  en  doğrusu. Bursa  ilinin  Uludağı  varsa   bizimde  KILIÇKAYAMIZ  VAR.

 Sakarya il merkezine yaklaşık olarak 45 km mesafede, Taraklı ilçesine bağlı Doğancıl beldesindedir. Parkur 12 -14 km uzunluğundadır. Parkur güzergahı sürekli çıkış ve sürekli iniş şeklindedir. Parkur içerisinde katılımcıları zorlayacak; uzun soluklu 2-3 adet oldukça eğimli çıkışlar ve inişler barındırmaktadır. Yürüyüşe yaklaşık olarak 950 m de başlanacak olup, 1180 m de mola verilecek ve sonrasında parkurun en yüksek noktası olan 1380 m yüksekliğinde ki yayladan,  alternatif güzergah takip edilerek parkur güzergahı sonlandırılacaktır. Parkur güzergâhı: Doğancıl beldesinde başlayan yürüyüş sonrası mola ve mola sonrasında alternatif güzergâhtan yine Doğancıl beldesine dönüş şeklindedir. Yürüyüş; Kılıç kayanın çevresinde ki eşsiz manzara ve Kılıç kayanın görüntüsü eşliğinde yapılmaktadır. Bu parkurda yağmurlu havalarda mola esnasında barınma sorunu vardır. Karadeniz yaylalarını hatırlatan bir havası vardır. Zemini yağmurlu havalarda çamur olmaya müsaittir. Parkurda birkaç noktada su kaynağı olmakla birlikte, su sıkıntısı yaşamak olasıdır. Bu parkurda Ayı yaban Domuzu gibi vahşi hayvanlarla karşılaşma olasılığı vardır

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar