Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet Mesut GÖKDEMİR “Taşeron işçilerin Kadroya Geçişini detaylandırarak anlattı”

19 Şubat 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mehmet Mesut GÖKDEMİR “Taşeron işçilerin Kadroya Geçişini detaylandırarak anlattı”
Mehmet Mesut GÖKDEMİR   “Taşeron işçilerin Kadroya Geçişini  detaylandırarak anlattı”

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR taşeron işçilerin kadroya geçme sürecini anlattı. Gökdemir süreci tarih tarih detaylandırarak anlattı.

TAŞERON İŞÇİLERE GÜVENLİK SORUŞTURMASI

Başvuru sahipleri hakkında 12.1.2018 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğine uygun olarak başvuru sırasında ilgili Yönetmelik ekindeki form doldurulmak suretiyle arşiv araştırması yapıldı ve il valiliklerinden topluca istendi. Diyen Gökdemir sözlerine şöyle devam etti: Arşiv araştırması yapılacak ilgilinin ikametgâh adresinin bulunduğu valilik esas alındı. İlgili mercilerden intikal eden arşiv araştırması sonucunda elde edilen bilgilerin değerlendirilmesi tespit komisyonunca yapıldı. Tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı 20.02.2018 tarihinde yapılacaktır.

İLANLARA İTİRAZ VE KESİN LİSTELERİN İLANI

21.02.2018 ve 23.02.2018 tarihleri arasında ilanlara itiraz edilebilecek. Gökdemir özellikle itiraz konusunda zor durumda kalan tüm işçi kardeşlerimizin sendikamız ile irtibata geçmesini önemle istiyoruz.  İtiraz örnek dilekçesi için işçi kardeşlerimiz Hizmet İş Sendikası Şube Başkanlığından yardım alabilirler. Şubeye gitmeden sakarya@hizmet-is.org.tr adresine mail atarak itiraz dilekçesini elde edebilirler. İtiraz eden işçi kardeşlerimiz sendikamızdan destek ve bilgi isteyebilirler. Sendikamız bu konuda yardıma ve yönlendirmeye hazırdır. Dilekçe itiraz incelemesi ardından 24.02.2018 ve 02.03.2018 tarihleri arasında itirazlar incelenecek ve kesin listelerin ilanı yapılacak.  Listelere itiraz başvuru yapılan kuruma yapılacaktır.

TAŞERON İŞÇİLER SINAVA GİRECEK

Taşeron işçilerin kadroya geçebilmesi için 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında sınava gireceklerdir. Sınav hem sözlü hem yazılı olarak yapılabilir. Sınav, idarelerce kurulan heyetler tarafından yapılacaktır. Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR en çok sorunun sınavla alakalı geldiğini kaydetti ve bakanlığın yaptığı şu açıklamayı hatırlattı. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “adayların sınav endişesine zorlu bir sınav olmayacak cevabı vermişti. Kamu vicdanını rahatlatmak için yapılacağını ve çok zor bir sınav olmayacağını belirtti. Sınav, yapılan işlerle ilgili olacağını kamuda çalışacak olan işçilere yönelik olarak uygulanan prosedür olduğunu açıklamıştı” dedi.

SINAV KURULUNA İTİRAZ

23.03.2018 ve 26.03.2018 tarihleri arası sınav kuruluna tüm itirazlar yapılabilir. İtiraz edecek işçiler, itirazlarını sınavı yapan kurumun kendisine yapacaklardır. Gökdemir özellikle itiraz konusundaki hassasiyetini tekrar vurgulayarak, zor durumda kalan veya ne yapacağı hakkında fikri olmayan tüm işçi kardeşlerimizin sendikamız ile irtibata geçmesini önemle istiyoruz dedi.

İTİRAZLARIN İNCELENMESİ VE KESİN LİSTENİN İLANI

İtirazların incelenmesi neticesinde kesin ilanların listesi 27.03.2018 ve 31.03.2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Hak sahiplerinin topluca işçi statüsüne geçirilmesi için son gün 02.04.2018 tarihi olacaktır.

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR taşeron işçilerin kadroya geçme sürecinde zor durumda kalmamaları ve haklarını layıkıyla almaları için hazır olduklarını, zor durumda kalan tüm işçileri Hizmet İş Şubesi Sakarya Şube Başkanlığı ile sakarya@hizmet-is.org.tr adresine mail atarak ya da 0264 273 24 59 numaralı hattan iletişime geçmeleri konusunda tekrar vurgu yaparak sözlerine son verdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar