- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet KIR ‘ın Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi ve Büyük Taarruz’un yıl dönümü kutlama mesajı

26 Ağustos 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mehmet KIR ‘ın Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi ve Büyük Taarruz’un yıl dönümü kutlama mesajı
Mehmet KIR ‘ın Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi ve Büyük Taarruz’un yıl dönümü kutlama mesajı

Geyve Belediyesi  eski Başkanı Mehmet KIR ‘ın Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi ve Büyük Taarruz’un yıl dönümü kutlama mesajı

Türk –İslam ve Dünya tarihine yön veren bir dönüm noktası olan Malazgirt Zaferinin 945. Yılında Türk Milletinin kaderinin şekillenmesinde rol oynayan Büyük Komutan ve Devlet Adamı Alparslan’ın komutasında büyük bir zafere imza atılmış, bu büyük zafer ile Anadolu’nun fethinin yolu açılırken Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına uzanan bin yıllık tarihi bir süreci de başlatmıştır.

Bu büyük zaferden tam 977 yıl sonra 26 Ağustos 1922 yılında Afyonkarahisar Kocatepe’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan Büyük Taarruz işgal güçlerinin vatanımızdan sürülmesiyle Cumhuriyetimizi ilan etmiş, Alparslan’ın büyük zaferinin sonrasında bu zafer ile Anadolu’daki Türklük mührünü yenileyip dahada sağlam bir hale getirdik.

Bu bağlamda Dünya tarihin en büyük zaferlerinden Malazgirt zaferi ve İstiklal Savaşı’nın kesin bir Türk zaferiyle sonuçlanmasını sağlayan Büyük Taarruz’un yıl dönümlerinde Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu kutsal toprakları bizlere canlarını hiçe sayarak vatan yapan tüm ecdadımızı saygı ve minnetle anıyorum. Aziz ruhları şad olsun.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar