Dolar : Alış : 7.3029 / Satış : 7.3160
Euro : Alış : 8.8059 / Satış : 8.8217
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mehmet İspiroğlu“Yetim Gülerse Dünya Güler”

13 Haziran 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Mehmet İspiroğlu“Yetim Gülerse Dünya Güler”
Mehmet İspiroğlu“Yetim Gülerse Dünya Güler”

Başkan İspiroğlu; “Ramazan ayının ilk 15 gününü mutlu, huzurlu ve manevi duygularımızın yoğun olduğu bir şekilde yaşıyoruz. Aynı zamanda Ramazan ayının 15. günü “Dünya Yetimler Günü” ve bu günü özellikle unutmamalıyız” dedi.

Yardıma muhtaç yetimlere yaptıkları yardımları, şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve yardım faaliyetlerini kamuoyuyla da paylaşırken daha dikkatli olduklarını ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Zamanın geçip gittiği ve bir daha asla gelmeyeceğini aklımızdan çıkartmamalıyız. Özellikle Ramazan ayı içerisinde geçen zamanı çok iyi değerlendirmeliyiz. Ramazan ayı güzel işleri yapmamız için bize çok sayıda fırsatlar sunuyor. Karasu Belediyesi olarak ramazan ayı içerinde yüzlerce gıda kumanyasını dağıttık. Şu an için Karasu’da yaklaşık beş bin kişiye ulaştık. Yine her gün Sivil Toplum Kuruluşlarımızla ve çat kapı gerçekleştirdiğimiz, gönül soframız diye adlandırdığımız ziyaretlerle vatandaşlarımızla birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Allah’ıma şükürler olsun ki Ramazan ayının ilk yarısını İlçemizde mutlu, huzurlu ve bereket dolu geçirdik. Aynı güzellikte Ramazan Bayramına ulaşmamızı da Rabbim hepimize nasip etsin” dedi.

“Yetim Gülerse Dünya Güler”

“Yetim gülerse dünya güler” dedik ve bu sözle yolumuza çıktık diyen İspiroğlu; “Her Ramazan ayının 15. günü dünya yetimler günü olarak bilinmektedir. Tabi ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak ilan edilen yetimler günü, yetim kardeşlerimiz için bir farkındalık oluşturmak ve yetim çocuklarımızı ramazanın ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak, onların yüzlerini güldürmek için sadece bir vesile. Bizlerin de bu günün anlamıyla, yetim kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu, sadece bu gün değil her zaman destekçileri olduğumuzu özellikle bildiririm” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar