- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MEB-DER Söğütlü Kaymakamını Ziyaret Etti

09 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»MEB-DER Söğütlü Kaymakamını Ziyaret Etti
MEB-DER Söğütlü Kaymakamını Ziyaret Etti

MEB-DER Söğütlü Kaymakamını Ziyaret Etti

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Hanım Komisyonu üyeleri Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’yi ziyaret ederek dernek çalışmaları ve eğitim gündemi üzerine sohbet ettiler.

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Hanım Komisyonu Başkanı Hilal Tozan, dernek faaliyetleri ve yürütmekte oldukları İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından desteklenen En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi hakkında bilgi verdi.

Akran Zorbalığı üzerine okullarda seminerler verdiklerini söyleyen Tozan, MEB-DER olarak eğitimde önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Bunu neden söylüyoruz, sigaraya başlama yaşı her geçen yıl düşüyor. Uyuşturucu ilköğretim okullarını bile tehdit eder duruma geldi. Okul sıralarında oturması gereken bir çok çocuk çeşitli suçlardan hakim önündeler. Okulda kalem tutması gereken eller, bıçak, ya da silah tutmaya başladı. Bu durumdan herkes haberdar ancak insiyatif alan çok az dedi.

Tozan ayrıca ahlaki değerlerden yoksun, çağdaşlık adı altında tüketime ve gösterişe yönlendirilen gençlerin hem bireysel hem de toplumsal mutsuzluğa itildiğini, hemen her şeyin ekonomik çıkara dönüştürüldüğü ve ekonomik getirisi olmayan her şeyin değersiz kılındığı bu günkü ortamda insanın öz benliğini bulması ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirmesi imkânsız hale geldiğini vurguladı.

Her büyük mütefekkirin bir gençlik tahayyülü vardır diye devam eden Tozan, biz bunu Mehmet Akif’in Asımın Neslinde, Necip Fazıl’ın Büyük Doğu Neslinde, Sezai Karakoç’un Diriliş neslinde ve burada zikretmeden geçilemeyecek Ali Ulvi Kurucu’nun ateşler içinde fakat yanmayan gençliğinde görebiliriz. Üstat Nurettin Topçu, gençliğin bitmeyen enerjisi ile hayat aşısı verilen milletlerin mutlaka medeniyet basamaklarında yükseleceğini ifade ediyor. Gençliğe verilecek hayat aşısını yapma görevinin de ancak maarif sisteminin işi olduğunu ortaya koyarak öncü neslin inşasında eğitimin ve öğretmenin önemini hatırlatıyor şeklinde konuştu.

Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitimin öneminin tartışılmayacağını ve ihmale gelmeyeceğini, eğitime dair yapılacak her türlü çalışmaya destek olacaklarını söyledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar