Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Liberaller Coştu”ÖZGÜRLÜĞÜMÜ SEVİYORUM inadına LDP inadına özgürlük”

27 Kasım 2016 - 35 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Liberaller Coştu”ÖZGÜRLÜĞÜMÜ SEVİYORUM inadına LDP inadına özgürlük”
Liberaller Coştu”ÖZGÜRLÜĞÜMÜ SEVİYORUM  inadına LDP inadına özgürlük”

AB’nin karşısında şantajla durulmaz

Liberal Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nın kongresine katılan LDP Genel Başkanı Cem Toker, Cumhurbaşkanı’nın AB’ye karşı çıkışları ve sözlerini eleştirerek ekonomik güç karşısında olmanın doğru olmadığını söyledi.

Eskişehir  Taşbaşı  Kültür Merkezinde  Yapılan Eskişehir  İl  Kongresine  büyük ilgi  oldu.Liberal Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanlığı kongresine LDP Genel Başkanı Cem Toker, Geenel Başkan Yardımcıları Teşkilat Başkanı Hüseyin Tüzün  Siyasi İşler Başkanı Gültekin Tırpancı, Yerel Yönetim Sorumlu Başkanı Muhterem Siviş,LDP Ankara  İl Başkanı Süleyman Halid SOYSAL,LDP Sakarya  İl Başkanı Haluk AVCI,LDP GİK Üyesi Emine ÇETİN, LDP Bozüyük ilçe  Başkanı  Barış TOKAY ,Başkan Yardımcısı  Murat Taylan, delegeler   ve  çok  sayıda  partili   katıldı.

🐬ÖZGÜRLÜĞÜMÜ SEVİYORUM🐬
inadına LDP inadına özgürlük

eskisehir1

Eskişehir’i Türkiye’nin en çağdaş ili olduğunu belirten LDP Genel Başkanı Cem Toker, parti olarak zor koşullarda çalıştıklarını vurgulayıp siyasette liberal politikalarını tanıtmak isteyen tek parti olduklarını söyledi. Hem iç, dış ve ekonomi açısından ülkenin zor günlerden geçtiğini vurgulayan Toker, “Mecliste olan partilerin ortak karar almaları gerekiyor. Ancak iktidar, ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ diyor. Bu gidiş iyi değil.
Avrupa Birliği bir coğrafyanın birlikteliği değildir. AB uzlaşı kültürü ile 28 ülkenin bir araya gelmesidir. Hangi konularda olursan olsun oturup konuşuyorlar, tartışıyorlar sonunda bir uzlaşıya varıyorlar. Cumhurbaşkanı’nın şantaj kokan konuşmaları blöfleri ekonomik gücü karşısına alması doğru değildir. Bence bir yanlış bir anlama var, oturup konuşacaklar ve anlaşmaları gerekir” dedi.

ESKİŞEHİR AVRUPA’YA GİRMİŞ

Liberal Demokrat Parti  Genel Başkanı Cem Toker,  Eskişehir’den övgü ile söz etti.

Çağdaş ve modern

Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN  ile görüşen LDP Genel Başkanı Cem Toker, Eskişehir’in tam bir Avrupa kenti olduğunu söyledi. Zaman zaman Eskişehir’e geldiğini ifade eden Toker, “Eskişehir Avrupa’ya girmiş bile. Ben çok yer gezdim, ancak bu kadar çağdaş, uygar, modern bir şehir görmedim” dedi.

Başkanlık sistemi

Ülke gündemindeki başkanlık sistemi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Toker, “Başkanlık sistemini milletimiz bilmiyor. Burada istenen denetlenmekten uzak kalmak” dedi. Türkiye’ye yatırımların gelmediğine de dikkat çeken Toker, “Yatırımların gelmesi için tam anlamıyla hukuk devleti olmamız gerekiyor” diye konuştu.

es

Liberal demokrasi savunduğu özgürlük anlayışında bir önkoşul yoktur

Seçime tek listeyle giren LDP Eskişehir İl Başkanı Önder Artan da yaptığı konuşmada, Türkiye’de en büyük politik sorunlardan birisinin liberal demokrasinin tam olarak ne olduğunun bilinmemesi olduğunu söyledi.  Liberal  teoride kesinlikle negatif özgürlük esas alındığını belirten Artan, “ Yani bireye bir şey sağlanması değil, onun dış baskılara, zorlamalara maruz bırakılmaması esastır. Liberal demokrasi savunduğu özgürlük anlayışında bir önkoşul yoktur. Bireyin sahip olduğu seçenekler ne olursa olsun, dışarıdan zorla müdahale yok ise birey özgürdür. Liberal demokrasi, temel hak ve özgürlüklerden birinin dahi çoğunluğun rızasına kurban edilmesini kabullenemez” diye konuştu.
Kongrede yapılan seçimde Liberal Demokrat Parti il başkanlığına Artan yeniden güven tazelerken, yönetim kurulu üyeleri de şu isimlerden oluştu.
“Hamza Hüyük, Nezir Oktamuş,Fatma Nur Artan,Şükran Şiviş,Kemal Güner Poyraz ile Mustafa Özkan.”

Disiplin Kurulu üyeleri de  şu  isimlerden oluştu

“Erkan Mandacı,Recep Eren,Nesrin Çavuşgil,Engin Güner,Osman Aksu

Genel Kurul Delege  Listesi şu  isimlerden  oluştu

Önder ARTAN,Mete EKE,Onur Kulaç,Hüseyin Çakmak,Kemal Güner Poyraz,Recep Eren,Şükran Şiviş,Emre Özkan,Mustafa Özkan,Nezir Oktamuş,Cem Enes Sarıcaoğlu,Fatma Nur Artan

Haber-Fehmi DUMAN (Habervole)  Eskişehir

Liberal Demokrat Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Mert Eke

LDP Tepebaşı İlçe Başkanı Onur Kulaç

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar