- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LDP’den Siyah Giysili Barışçıl Protesto Çağrısı

15 Nisan 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»LDP’den Siyah Giysili Barışçıl Protesto Çağrısı
LDP’den Siyah Giysili Barışçıl Protesto Çağrısı

Liberal Demokrat Partisi Genle Başkanı Gültekin Tırpancı 16 Nisan Refrandumunun birinci yıldönümü hakkında açıklamada bulundu.

Liberal Demokrat Partisi Sakarya Şubesi açıklaması; 16 Nisan 2017 Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimini kökten değiştiren bir referandum yapıldı.

Milletimiz Anayasa vasıtasıyla, seçimlerin yönetimini, “siyasetten arındırılmış, tarafsız ve bağımsız, kimseden emir almayacak, kimsenin emir vermeye cesaret dahi edemeyeceği, yüksek yargı mensuplarından” oluşan Yüksek Seçim Kurulu’na emanet etmişti.

16 Nisan 2017 Pazar günü, sandıkların kapanmasına dakikalar kala, YSK, millet adına kanun yapıcı TBMM’nin yaptığı gayet net bir yasanın tam tersini uygulayarak, mühürsüz pusula ve zarfların geçerli sayılmasına hükmederek, rejim değişikliği getiren referandumun sonucuna tüm yasal ve Anayasal yetkilerini aşarak müdahele etmiş, şaibe karıştırmıştır.

Anayasa ve demokratik anayasal süreçleri korumakla yetkili Yargı erki Cumhuriyet tarihinin en şaibeli kararını alarak demokratik bir sürece, telafisi belki de on yıllarca mümkün olmayacak ağır bir darbe vurmuştur.

Liberal Demokrat Parti, bu vahim kararın ve karanlık günün tarihin tozlu raflarında kaybolmaması ve gelecek nesillere de hatırlatılması amacıyla, “hayır” oyu kullanmış ve “evet” oyu verip de YSK kararının yanlış ve şaibeli olduğuna inanan tüm vatandaşlarımızı 16 Nisan 2017 nin ilk yıldönümünde, bu pazartesi günü “siyah” giysiler giyerek barışçıl bir protesto eylemine davet eder” ifadeleri kullanıldı.

Image Caption

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar